HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Příbram 3:6

První domácí mistrovský zápas skončil pro HC Stadion prohrou

23.09.2023
K prvnímu mistrovskému utkání nastoupil HC Stadion Vrchlabí proti hostům z Příbrami. Po bezbrankové první třetině se hosté ujali vedení, do třetí třetiny vstupovali s jednogólovým náskokem. Ke třem brankám přidali ještě další tři a zaslouženě si tak připsali tři body do tabulky.
1.kolo, sobota 23.9.2023, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
3:6
HC Příbram
Vacek (Červinka) – Boukal, Bendík (A), Abraham, Kozák, Hladík, Kynčl, Kerekanič – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Tatar, P. Urban (C), Krsek – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Jirků, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Šorf (Tichon) – Krejčí, Havelka, Jelínek (A), Zdeněk, Patzelt, Rajgl – Kafka (A), Pětník, Gengel (C) – Bednařík, Kolda, Hasman – Chlouba, Pinkas, Furch – Bečvář. Trenér: Radek Bělohlav
Třetiny: 0:0, 2:3, 1:3  Branky a nahrávky: 24. Chrtek (T. Bláha, Bendík), 29. Chrtek (Moník, Hladík), 45. P. Urban (Boukal) – 27. Furch (Pinkas, Zdeněk), 30. Bečvář (Chlouba, Furch), 36. Gengel (Kafka), 49. Kafka (Gengel, Pětník), 50. Krejčí (TS), 59. Hasman (Kolda, Zdeněk). Rozhodčí: Trnka – Stacho, Figer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 675. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 3:6.

V úvodu utkání byl vyloučen hostující Havelka a HC Stadion měl příležitost otevřít skóre utkání. Bednařík minul z mezikruží, nepovedený pokus předvedl také Chrtek. Moník trefil pouze lapačku Šorfa. Ve 4. minutě střílel Hasman, ale vrchlabský Vacek byl připravený. Chalupa poslal přihrávku na Bendíka, ten trefil pouze betony Šorfa. Stejně dopadl také Chrtek. Příbramský brankář neměl chvíli klid, protože v šanci se ocitl Cerman, následně ve 12. minutě střílel Tatar, který ujel všem protihráčům. Urban se proti Šorfovi také neprosadil. Ve 13. minutě přišlo vyloučení na hostující straně. Urban střílel z mezikruží, ale mimo branku. Chrtkův pokus vyrazil Šorf do ochranné sítě. Ačkoliv byli domácí hráči hodně aktivní před brankou, gól nepadl. V 18. minutě zasahoval Vacek proti Pětnikovi, o chvíli později na druhé straně nahazoval Kastner, puk ještě chtěl tečovat Bláha. Ve 20. minutě byl znovu vyloučení příbramský hráč a do druhé části vstupoval HC Stadion s výhodou jednoho hráče na ledě.

V přesilové hře se Vrchlabí neprosadilo, ve 23. minutě Šlaicher trefil pouze beton brankáře. O chvíli později Moník ujel společně s Chrtkem, ale toho zablokoval Zdeněk a puk skončil v ochranné síti. HC Stadion se ale přeci jen dočkal – v čase 23:43 se trefil Ondřej CHRTEK, kterému poslal přihrávku Bláha. Nadšení ale netrvalo dlouho, protože došlo k vyloučení domácího Chalupy a tuto příležitost využil Tomáš FURCH, který v čase 26:37 srovnal stav utkání ranou od modré čáry. Ve 28. minutě byl na trestnou lavici poslán domácí Kerekanič, ale tentokrát to bylo Vrchlabí, kdo vstřelil gól. V čase 28:40 to byl znovu Ondřej CHRTEK, který poslal svůj tým do vedení. O minutu později bylo srovnáno. V čase 29:43 Vacek neudržel puk, který vyrazil před sebe, a tam čekal Jan BEČVÁŘ. Do vedení dostal Příbram Ladislav GENGEL v čase 35:36, když střílel z levé strany a Vacek byl na střelu krátký. Ve 39. minutě nahazoval Abraham, ale Šofr puk vyrazil k jeho smůle před Urbana. Vrchlabský útočník ale nezakončil přesně. Bláha v posledních vteřinách mohl vyrovnat, nakonec ještě přišlo vyloučení na domácí straně.

Začátek třetí třetiny patřil domácímu Vrchlabí, konkrétně Bláhovi. Ten se hned nadvakrát pokusil Šorfa překonat, ale první pokus šel do betonů a ten druhý byl úplně mimo branku. V čase 44:19 se ale HC Stadion dočkal díky Patriku URBANOVI, který poslal puk do horního rohu branky. Fantastická střela, která dodala domácím novou energii a bylo zase o co hrát. Ve 47. minutě střílel Pinkas z mezikruží, ale Vacek byl připravený. Na druhé straně to zase zkoušel Urban, ale i příbramský gólman se nenechal zaskočit. V čase 48:23 si hosté vzali vedení zásluhou Petra KAFKY, na jehož pokus byl Vacek krátký. Následovala vyloučení na obou stranách. Bohužel pro domácí bylo nařízené trestné střílení, které v čase 49:22 Daniel KREJČÍ proměnil a Příbram odskočila o dva góly. V 52. minutěl byl vyloučen domácí Vacek za vyhození puku mimo hrací plochu, a hosté si zahráli přesilovou hru. Nakonec ale oslabení Vrchlabí dobře zvládlo, v 54. minutě si vybruslil s pukem Chalupa, ale Šofr byl připravený. Hráči Vrchlabí se snažili ostřelovat brankáře Příbrami, co to šlo. Kastner na něj ale nevyzrál, stejně jako Urban nebo Chrtek. V 57. minutě si domácí vzali oddechový čas a nakonec zvolili hru bez brankáře. Několikrát byl puk vyhozen až k brance, několikrát ji minul. Příbrami se povedlo vstřelit šestou branku až v čase 58:30, kdy kotouč poslal na druhý konec plochy Josef HASMAN. Vacek se znovu postavil do branky, ale zasahovat už nemusel, utkání se pouze dohrávalo. První mistrovský zápas pro domácí HC Stadion nedopadl nejlépe a Příbram si odvezla cennou výhru.