HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 5:10

Poslední tři body přivezl Stadion z Děčína

04.03.2020
Poslední zápas základní části odehrálo Vrchlabí na ledě Děčína. Hned první třetina přinesla čtyři branky do domácí sítě. Ve druhé části viděli diváci celkem osm branek. Domácí sice stáhli náskok na jednu branku, ale Vrchlabí nakonec zvítězilo poměrem 10:5. Hattrick si připsal vrchlabský Bláha.
45.kolo, středa 4.3.2020, 18:00
Děčín
5:10
Lavinger (Brňák) – Černohorský, Zdvořáček, Loukota, Zicho, Havlíček, Tůma – Ineman, Sýkora, Faigl, Horák, Volráb, Oliverius (C), Zajan, Fojt, Kuchynka, Smola
Abrahám (Holubec) – Jirků (C), Niko, Havránek, Moník J., Bendík (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Urban, Bláha, Bednář, Kastner, Hozák, Dvořák, Jirásek, Mrňa, Matějček, Chalupa, Šlaicher, Moník F.
Třetiny: 0:4, 5:3, 0:3  Branky a nahrávky: 23. Volráb (Sýkora, Zajan), 23. Kuchynka (Faigl), 26. Zdvořáček (Faigl, Oliverius), 30. Horák (Volráb, Zajan), 38. Sýkora (Zicho) – 6. Matějček (Mrňa, Bednář), 8. Bednář (Mrňa), 10. Jirásek (Šlaicher, Bláha), 18. Niko (Bednář, Matějček), 28. Bednář (Matějček, Mrňa), 34. Bláha (Jirků, Matějček), 36. Bláha (Šlaicher), 44. Matějček (Bednář, Niko), 54. Jirků (Mrňa, Bednář), 60. Bláha (Matějček, Bednář). Rozhodčí: Místecký – Toman, Kurtin. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 5:9, 5:10.

Úvodní minutu ovládli domácí hráči. Až ve druhé minutě se do šance dostali také hosté a následně byl vyloučen domácí Oliverius. Matějček se dostal do obrovské šance, když se objevil sám před Lavingerem, ale ten puk chytá do lapačky. Hosté přesilovou hru nevyužili. V 5. minutě byl dobře postavený Bednář, ale Lavinger znovu chytil. O pár vteřin později už ale hosté skórovali. V čase 5:02 se trefil Štěpán MATĚJČEK. Na druhé straně se do akce dostali Medvědi, Zicho se dostal před Abraháma. Gól na holi měl poté Fojt, který dvakrát dorážel, ale Abrahám podržel svůj tým. V čase 7:51 to bylo již o dvě branky zásluhou Jaroslava BEDNÁŘE. Medvědi se poté usadili v útočném pásmu, ale byli to hosté, kdo znovu skóroval. V čase 9:21 přihrával Šlaicher Filipu JIRÁSKOVI. Ve 13. minutě byl vyloučen vrchlabský Hozák. Oslabení ale zvládli hosté skvěle, Medvědy do ničeho nepustili. Lavinger musel zasahovat proti střele Mrni. V čase 17:18 navýšil náskok HC Stadion Ján NIKO. Zbytek třetiny už se jen dohrával.

Kuchynka se dostal až před brankáře, ale jeho pokus vytěsnil Abrahám betonem. Ve 23. minutě byl vyloučen vrchlabský Niko. Toho v čase 22:22 Medvědi využili. Daniel VOLRÁB využil přihrávku od Sýkory a prostřelil Abraháma. V čase 22:59 už lovil vrchlabský gólman puk ze sítě znovu. Tentokrát se dostal do úniku Štěpán KUCHYNKA, který neměl problém pověsit puk pod horní tyč. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat – v čase 25:14 už to bylo na rozdíl jediného gólu zásluhou Martina ZDVOŘÁČKA, který střílel od modré čáry. Abrahám měl poté plné ruce práce, ale pokus z mezikruží zastavil. V čase 27:32 už ale zase bodoval HC Stadion. Jaroslav BEDNÁŘ poslal puk do Lavingerovy branky a byl to jeho druhý gól v zápase. O minutu a půl později, v čase 29:05, se znovu na dostřel dostali Medvědi. Karel HORÁK byl blízko u Abraháma a ten neměl šanci zasáhnout. Ve 32. minutě mohlo být vyrovnáno. Poté byl vyloučen vrchlabský Matějček. Medvědi se dostali do kombinace, Abrahám lovil puk u brankové čáry. Hosté již byli v plném počtu na ledě, když další branku vstřelil Tomáš BLÁHA a Vrchlabí znovu odskočilo o dvě branky. V čase 35:37 potrestal chybu v děčínské obraně znovu Tomáš BLÁHA, který našel odkrytý puk a poslal ho za Lavingera. Poté byl vyloučen děčínský Havlíček. Medvědi se ale ve vlastním oslabení dostali do útočného pásma a v čase 37:07 využil šanci Ondřej SÝKORA. Další vyloučení přišlo ve 39. Minutě, znovu na domácí straně. Dvojnásobnou přesilovku ale HC Stadion nevyužil.

Niko poslal puk pouze vedle branky. Ve 43. minutě byl vyloučen děčínský Volráb. Niko znovu poslal tvrdou střelu, ale Lavinger byl pozorný. Další vyloučení na domácí straně už HC Stadion potrestal. V čase 43:47 využil dvojnásobnou přesilovku Štěpán MATĚJČEK, kterého našel Bednář. O necelou minutu později další vyloučení Děčína. Mrňa se pokusil o střelu, ale děčínská obrana pracovala dobře a puk se dostal až před Abraháma. Poté přišlo vyloučení také na hostující straně. Také Medvědi dostali šanci skórovat v dvojnásobné výhodě, dalším vyloučeným se stal Chalupa. Moník dostal puk do středního pásma. V 50. minutě byl vyloučen Bláha. Zajanův pokus skončil na Abrahámovi a hosté se ubránili. Kastner nebezpečně střílel z levé strany, Lavinger puk vytěsnil betonem. V 53. minutě Šlaicher trefil pouze tyč. V čase 53:08 už se ale puk do děčínské branky dostal. Tomáš JIRKŮ střílel z levé strany a jeho pokus skončil za Lavingerovými zády. Následovalo současné vyloučení Mrni a Zajana. V 59. minutě se před domácího gólmana dostal Hozák. Poslední branka zápasu padla do děčínské sítě zásluhou Tomáše BLÁHY, který si tak připsal hattrick a navíc využil přesilovou hru. Medvědi tak dostali od vrchlabského celku 10 branek a hosté odjížděli se třemi body.