HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 4:1

Nad Ústeckým Slovanem Vrchlabí znovu zvítězilo

21.02.2024
Další vítězství nad Ústím nad Labem si připsal HC Stadion v 11. kole nadstavbové části. Soupeř se sice snažil držet s Vrchlabím krok, ale v poslední třetině domácí dokázali vstřelit ke dvěma brankám další dva góly a připisují si důležité tři body do tabulky.
11.kolo, středa 21.2.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
4:1
Ústecký Slovan s.r.o.
Červinka (Kamenický) – Abraham, Kaštánek, D. Sýkora, Boukal, Kynčl, Hladík, Perička, P. Fiala – Jirků, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, Kastner, T. Bláha (A) – Moník, Chrtek, Krsek – Tatar, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Klika (Stahl) – Trefný (C), Gottfried (A), Polata, Funk (A), Popela, Amirov, Mareš, Eklund – M. Simon, Bernat, F. Novotný – Anosov, Huovinen, Bannikov – Kuchynka, M. Bláha II, Nedoma – Hovsepjan, Krédl, Linet. Trenér: Miroslav Kanis
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 6. D. Chalupa (P. Urban, Chrtek), 21. Chrtek (D. Chalupa, Kynčl), 42. Kastner (Boukal), 47. Kaštánek (Krsek) – 34. Bernat (M. Simon, F. Novotný). Rozhodčí: Domský – Kettner, Tuháček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 788. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1.

HC Stadionu se proti Slovanu v letošní sezoně daří, a hned od začátku mělo Vrchlabí trochu navrch. Po několika vteřinách oba týmy střídaly, Ve 2. minutě byla střela od Kynčla zablokována. Následovalo vyloučení hostů, čehož HC Stadion po více než minutě využil. V čase 5:22 otevřel skóre utkání David CHALUPA, který dostal rychlou přihrávku od Urbana. Většinou měli puk na holích domácí hráči, v 9. minutě stále drželi hosty v šachu, ale mnoho střel nepřicházelo. Kastner se pak dostal s pukem až ke Klikovi, ale zakončil mimo branku. Chalupova střela šla také vedle. Na druhé straně přišlo také zakončení, a to z hole Lineta. Série pokusů pokračovala i nadále. Kozák minul branku pouze o kousek, na druhé straně předvedl skvělý zákrok Červinka. Klika v 15. minutě neudržel puk po střele od Moníka, ale nebyl tu nikdo, kdo by kotouč dorazil za záda brankáře. V 17. minutě trefil Kliku Kozák, gólman stihl puk pouze vyhodit před sebe, kde čekal Tatar, ale vrchlabský hráč nedokázal puk dostat do branky. Domácí se ale snažili ústeckého brankáře ostřelovat ze všech možných stran a úhlů. V 19. minutě byl vyloučen hostující Popela, ale Vrchlabí se k ničemu velkému nedostalo. K puku se ještě dostal Simon, ale střílel z otočky a nepřesně.

Úvod druhé třetiny patřil domácímu týmu. V čase 20:14 se totiž trefil Ondřej CHRTEK a využil tak druhou vrchlabskou přesilovou hru. Dostal puk do branky po střele Chalupy. Ve 25. minutě Kaštánek přihrával Chalupovi, ale puk se ještě dostal k Jirků, Klika byl připravený zasáhnout. Šlaicher měl další příležitost k navýšení skóre, ale nebyl úspěšný. Klika zasahoval také proti Kastnerovi. Ústecký brankář měl dost práci, ve 29. minutě na něj vyjel Kozák, s trochou štěstí to neskončilo gólem. Také na druhé straně diváci viděli akci, Červinka vytáhl betony proti teči Huovinena. Funk pak zůstal ležet na ledě, přivolaný byl i lékař, hokejista pak naštěstí odjel z ledu po svých. A také Slovan se nakonec prosadil – v čase 33:42 snížil Tomáš BERNAT, který Červinka doslova prostřelil. Ve 38. minutě přišlo vyloučení na straně domácích, Ústí naštěstí výhodu nevyužilo.

Také třetí část byla úspěšnější pro HC Stadion. Nejdříve se ale do šance dostal Trefný, Červinka puk schoval v náruči. V čase 41:21 se ale trefil Lukáš KASTNER, který tečoval nahozený puk od Boukala. Kaštánek se snažil najít Kozáka, ale puk těsně minul. V čase 46:04 už to bylo o tři branky zásluhou Víta KAŠTÁNKA, který byl volný a Klika proti němu neměl šanci. Ve 47. minutě se pak do šance ještě dostal Kynčl. Následovalo vyloučení na straně Slovanu, tentokrát ale Vrchlabí přesilovku nevyužilo. Červinka pak byl pozorný v 50. minutě, kdy u něj byli Gottfried s Kuchynkou. Vyloučení hostujícího Bláhy zkomplikovalo situaci Slovanu, Kastner poslal střelu od modré čáry. Hosté již ale byli v plném počtu, když došlo k současnému vyloučení Krska a Polata. Domácí hráč dostal navíc 2 minuty za hrubost. Do konce utkání diváci viděli ještě vyloučení Bláhy za Slovan a Moníka za Vrchlabí, nicméně hra ve čtyřech se ani jednomu týmu nedařila a další gól nepadl.