HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Letňany 1:2

Na domácím ledě Vrchlabí nestačilo na Letňany

31.01.2024
V prvním domácím zápase nadstavby se HC Stadionu Vrchlabí nepodařilo ukořistit ani jeden bod. Letňany ukázaly, kde mají svou sílu. Po první třetině, kdy vstřelily dvě branky, si dokázaly vedení udržet. V posledních minutách sice domácí snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Zápas provázelo několik potyček mezi hráči.
5.kolo, středa 31.1.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
1:2
HC Letci Letňany
Červinka (Kamenický) – Perička, Häusler, Boukal, Bendík (A), Kynčl, Hladík, Srnský, P. Fiala – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, Kozák, Tatar – Jirků, Šlaicher, Cerman. Trenér: David Chalupa
J. Němeček (Nečas) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Niko, Drtina, Hamšík, Gurjevskij – Mrňa, Sklenář (A), Korčák – Kysela, Arnošt (C), Poppel – Poul, Labuzík, Š. Turek – Vacín, Pšenička, Theimer – Mácha. Trenér: Jaroslav Nedvěd
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 57. Chrtek (D. Chalupa, Kastner) – 8. Š. Turek (Niko), 17. Mrňa (Sklenář). Rozhodčí: Maršálek – Kalina, Viskot. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 695. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2.

Domácí hráče mohl do vedení poslat Kastner hned v 1. minutě, ale Němeček puk vyrazil. Na Bendík si pak dovolil zákrok hostující hráč, ale rozhodčí nevylučoval. Ve 4. minutě už k trestu došlo, na trestnou lavici odjel pražský Mrňa. V 5. minutě střílel Bláha, ale brankář puk vyrazil před sebe. V 7. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Několik pokusů Letňany měly, a nakonec se jim v čase 7:47 povedlo skórovat. Přesilovou hru využil Štěpán TUREK, který překonal Červinku. Ve 14. minutě nahazoval před Němečka Hladík, ale dorážka Chalupy neskončila v brance. Naopak, na druhou stranu se řítili hosté, a v čase 16:15 navýšili náskok na dvě branky. K puku se dostal Pavel MRŇA, kterému přihrával Sklenář. Poté následovalo vyloučení Chrtka. Vrchlabští už byli na ledě v pěti, když střílel Kastner, ale netrefil prázdnou klec. Nakonec ještě přišlo vyloučení na straně Letňan.

Druhá třetina začala o něco opatrněji. Několik pokusů přišlo z obou stran, ale v té větší se ocitl až ve 27. minutě Tatar, který si vyšlápl až před Němečka. K zakončení ale nedošlo. Rozhodčí v polovině zápasu udělal chybu, protože nepískl zakázané uvolnění, ve 33. minutě trefil Korčák pouze tyč. Na druhou stranu se pak řítil Krsek, ale ten trefil pouze betony brankáře. Poté byl vyloučen domácí Moník, ale za chvíli ho následoval hostující Niko. Rozhodčí pak mohl ještě vylučovat, ale nakonec tak neudělal. Ani jeden z týmů nedokázal ve čtyřech hráčích skórovat, ani zkrácená přesilová hra se HC Stadionu nepovedla. Na konci třetiny si na trestnou lavici šel ještě sednout Srnský, a do třetí části tak Letňany nastupovaly v přesile.

Přesilovou hru naštěstí pro domácí hráče nevyužili, ale třetí gól mohl přidat Labuzík, který nakonec ve 42. minutě přestřelil. Mrňa si pak objel dva hráče, ale branku minul. Urban poslal puk pouze do betonů Němečka. Ve 47. minutě si Krsek našel Urbana, ale zakončení nebylo podle jeho představ. Poté byli současně vyloučení Krsek, Mrňa a Korčák. Možností, kdy vylučovat, bylo nejen podle diváků spoustu, rozhodčí tak ale neučinil. V 51. minutě nahazoval před brankáře Bendík, ale puk do branky nespadl. V 55. minutě šel odsedět trest za příliš hráčů na ledě Poppel. Bendík se trefil pouze do Němečkovy lapačky, a HC Stadion se první branky dočkal až v čase 56:33. To měl před sebou prázdnou branku Ondřej CHRTEK, který vykřesal pro svůj tým naději. Letňany pak zažily perné chvilky, protože domácí se snažili ostřeloval Němečka ze všech možných úhlů, aby bylo vyrovnáno. V poslední minutě byli ještě vyloučeni Chrtek a Sklenář. Červinka ještě před vyloučením vyjel z branky, kam se musel vrátit, ale ani následné odjetí na střídačku nepřišlo kýžený gól. HC Stadion se tak znovu musel obejít bez bodů.