HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Děčín 4:2

Medvědi odjíždí s prázdnou

14.02.2024
Jan Přikryl
K dalšímu zápasu nadstavby nastoupil domácí HC Stadion proti soupeři z Děčína. Než se domácí na ledové ploše rozkoukali prohrávali o dvě branky. Kontaktní branku ještě v první třetině dal domácí Cerman. Prostřední část branku nepřinesla a tak do třetí třetiny šli Medvědi s jednobrankovým vedením. Třetí třetinu však domácí ovládli a vyhráli ji 3:0 a tak všechny body zůstali v Krakonošově revíru.
9.kolo, středa 14.2.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
4:2
HC Děčín
J. Tichý (Červinka) – Abraham, Boukal, Perička, Bendík (A), Kynčl, Hladík, Häusler – Jirků, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, Kastner, T. Bláha (A) – Moník, Chrtek, Tatar – Krsek, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
A. Horák (Lavinger) – Bartoň, Vl. Brož (A), Zedek, D. Kučera, Loukota, Kaltenböck, D. Petrásek, Tomšík – Faigl (C), T. Nezbeda, D. Tůma – Macek, J. Tůma, Smola – Parshakov, Nowák. Trenér: David Švagrovský
Třetiny: 1:2, 0:0, 3:0  Branky a nahrávky: 9. Cerman (Kozák), 43. Chrtek (Tatar, Kynčl), 49. Abraham (P. Urban, Tatar), 60. P. Urban (D. Chalupa) – 1. Vl. Brož (T. Nezbeda, Faigl), 7. D. Tůma (Vl. Brož, Faigl). Rozhodčí: Valda – Jurak, Figer. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 821. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Ačkoliv úvodní buly získalo Vrchlabí, z první gólu se radovali hosté. A to hned v čase 00:21, kdy se za Medvědy trefil Vladimír BROŽ. Vyrovnat mohl Kastner, ale puk mu sjel z hokejky. První vyloučení přišlo v první minutě na straně Děčína. Moník střílel, ale trefil pouze hostujícího brankáře. Netrvalo dlouho a Medvědy přidali další gól. V čase 6:58 dostal skvělou přihrávku David TŮMA, Tichý na jeho pokus nestačil. Hned vzápětí ale Vrchlabí snížilo. V čase 8:19 se puk odrazil od mantinelu přímo k Albertu CERMANOVI, který měl i trochu štěstí. Poté přišlo další vyloučení na hostující straně, ale i na trestnou lavici Vrchlabí si šel odpočinout jeden z hráčů. Ve 14. minutě Macek držel hokejkou domácího Kozáka. Poté přišlo vyloučení na vrchlabské straně. Děčín ale přesilovou hru nevyužil, naopak na druhou stranu pak mířil Abraham, ale zastavil ho Horák. V poslední minutě první třetiny byl vyloučen Jirků, a tentokrát měli domácí velké štěstí, že se puk nedostal za brankovou čáru.

Abraham hned na začátku druhé periody dostal do obličeje pukem, následně byl vyloučen děčínský Tůma. Chalupa měl vyrovnávací gól na holi ve 23. minutě, ale trefil pouze Horákův beton. Ve 26. minutě nastala úplně stejná situace, takže se skóre neměnilo. Poté se k puku dostal Smola po špatné vrchlabské rozehrávce, ale Tichý byl připravený. Ve 31. střílel Bendík, pro Děčín to naštěstí dopadlo dobře. Poté přišlo na straně Medvědů k vyloučení. Faigl ujel v oslabení do samostatného úniku, Tichý byl naštěstí připravený i na dorážku. Chrtek pak na druhé straně mohl vyrovnat, Horák vytasil lapačku. A přišel další trest pro Děčín. Dvojnásobná přesilová hra ale trvala pouze několik vteřin a také na domácí straně se vylučovalo. Ani jeden z týmů ale hru 4 na 4 neproměnil v gól. Trest pro Děčín přišel ve 37. minutě, ale hosté pouze puk vyhazovali na druhou stranu kluziště. V posledních vteřinách došlo ještě k vyloučení na straně HC Stadionu, oslabení si odneslo do další části.

Domácí již byli v plném počtu, když se v čase 42:04 podařilo vyrovnat Ondřeji CHRTKOVI. Ten se rozjel po pravé straně a nedal Horákovi šanci. Puk pak tečoval Faigl těsně nad branku. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující Macek, ale Vrchlabí šanci nevyužilo. To se jim povedlo až v čase 48:32, kdy skóre utkání otočil Lukáš ABRAHAM. Puk se po jeho dělovce zastavil až v síti. V 55. minutě střílel Chalupa z pravého kruhu, Horák sice puk neudržel, ale nedostal se k němu žádný z domácích hráčů. Konec třetiny doprovázelo několik nepřesností na obou stranách. V 59. minutě to vzal Tůma na sebe, ale Tichý dobře vidět. Poté si Medvědi vzali oddechový čas, Horák zůstal na střídačce. Domácí měli v 60. minutě štěstí, protože Nezbeda špatně trefil puk a Tichý si ho raději schoval v lapačce. V čase 59:31 bylo dílo dokonáno, a to z hole Patrika URBANA, který se zmocnil puku ve středním pásmu a upaloval s ním k prázdné brance. Nakonec došlo ještě k vyloučení na domácí straně, ale Děčín se již k ničemu nedostal a HC Stadion si připsal vítězství 4:2.