HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:3

Kozlové odjíždějí s porážkou!

10.08.2021
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl od začátku poměrně vypjatý. Puk poletoval po kluzišti, jedna šance střídala druhou. Přišlo několik bitek, kdy padly zvýšené tresty. Již to vypadalo, že kolínští odjedou s výhrou, ale po závěrečné bitce domácí odmítli házet flintu do žita a během několika minut otočili skóre zápasu. A kolínští tak museli odjet z Krkonoš poraženi.
přát., úterý 10.8.2021, 18:00
4:3
Kolín
Štěpánek (Nečas) – Linhart, Oliva, Kajínek, Kynčl J., Kynčl T., Nedbal, Nedelka – Pochobradský, Urban, Mrňa – Kaut (C), Matýs, Chalupa (A) – Heřman, Chrtek (A), Zeman – Lichtag, Štětka, Moník F.
Sajdl (Dvořák D.) – Čáp, Kukla, Váchal, Čížek (A), Piegl, Müller, Jelínek, Klodner – Sklenář, Šafránek (C), Krejčík (A) – Svoboda, Zumr, Petržilka – Síla, Morong, Poppel – Dvořák J., Semirád, Jirásek
Třetiny: 1:3, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 4. Nedbal (Matýs), 40. Matýs (Kaut), 58. Linhart (Matýs), 60. Pochobradský (Nedelka) – 5. Krejčík (Kukla), 17. Klodner (Zumr), 18. Jirásek (Svoboda). Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Řezníček, Maštalíř. Vyloučení: 9:12, navíc Lichtag (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání, Kajínek (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání - Piegl (Kolín) 5 min. a do konce utkání, Poppel (Kolín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3.

První útok zápasu přišel ze strany hostů, když se proti vrchlabskému Štěpánkovi dravě rozjel Svoboda, ale domácí gólman si situaci u své bližší tyče pohlídal a puk ukryl v lapačce. Vzápětí pomohl s rozehrávkou, když vyjel za branku. V polovině druhé minuty přišlo první vyloučení zápasu – za domácí se odebral na trestnou lavici Matýs za krosček. Během dvaceti vteřin rozhodčí odpískali další trest, tentokrát pro kolínského brankáře Sajdla za zdržování hry, trest za něj odpykal Jirásek. Domácí se pokusili o útok, ale Kaut se ke střele nedostal přes kolínské obránce. Devatenáct vteřin po návratu Matýse domácí vstřelili první branku zápasu. Využili přesilovou hru, kdy se Karel NEDBAL napřáhl od modré čáry a puk se zastavil až v síti za Sajdlem. Nedbal se prosadil proti svému bývalému klubu, ve kterém začínal. Na konci páté minuty hosté srovnali skóre - rána z pravého kruhu Lukáše KREJČÍKA skončila v síti za Štěpánkem. Hokej se hrál perfektní, jakoby to nebyl ani přípravný zápas. V polovině třetiny se odehrála první bitka – vrchlabský Heřman a kolínský Müller. O několik minut později přišla další bitka na ledové ploše. Tentokrát přišel vyšší trest a to v podobě 5+2 minuty pro vrchlabského Kajínka, za kterého trest odpykal Lichtag, a 5 minut pro kolínského Petržilku. Při hře 4 na 4 se nedařilo ani jednomu celku. V sedmnácté minutě se dostali Kolínští Kozlové do vedení. Nejprve hosté vyhráli buly, puk poslali přesně na modrou, kde stál Jan KLODNER a ten s obrovským nápřahem poslal puk na Štěpánka. Tomu puk vypadl a dokutálel se do sítě. Přesně o 30 vteřin později Kozlové vedli o dvě branky. Filip JIRÁSEK využil místa kolem sebe a prostřelil vrchlabského brankáře. Nakonec třetina skončila přesilovou hrou domácích, kdy postupně přišli kolínští o dva hráče.

Začátek druhé třetiny začali domácí v přesilové hře, ale nikomu se nedařilo kolínského brankáře překonat. Když se kolínští dostali do plného počtu, puk poletoval mezi oběma týmy. Další přesilová hra pro domácí přišla ve dvacáté šesté minutě, kdy za napadení šel na trestnou lavici Müller. Ale ani tuto přesilovku domácí nedokázali využít. V následující pasáži hry se nedařilo ani jednomu z celků. Nejprve domácí Filip Moník neuspěl v tváří tvář Sajdlovi, vzápětí Jirásek poslal puk přimo do náruče Štěpánka. Po polovině třetiny přišlo vyloučení pro vrchlabské – na trestnou lavici zamířil Jakub Kynčl. Domácí se do hry v oslabení pustili s vervou a předvedli několik šancí, které bohužel nedokončili. Po Kynčlově návratu na led přišlo několik icingů Kolína. Na konci třicáté šesté minuty přišla šance hostů – Poppel ujel z pravé strany sám na Štěpánka, ten se ale vytasil s výborným zákrokem vyrážečkou. O minutu později přišlo další vyloučení domácích, kdy na trestnou lavici zamířil Zeman. Ještě během přesilové hry hostů přišlo vyloučení i na jejich straně – na trestnou lavici zamířil Krejčík. Na poslední minutu třetiny se vrátil do hry Zeman a domácí toho ihned využili. Necelou minutu před koncem domácí snížili na rozdíl jediné branky a to zásluhou Ondřeje MATÝSE, který si s pukem sjel na levý kruh a přesnou ranou na vyrážečku překonal kolínského Sajdla. I tak končila třetina přesilovou hrou domácích, protože dvacet devět vteřin před koncem zamířil na trestnou lavici kolínský Dvořák.

Poslední třetina začala současným vyloučením na obou stranách. Za Vrchlabí zamířil na trestnou lavici Linhart a za Kolín Sklenář – oba za hrubost. Domácím se zbytek přesilové hry z druhé třetiny vůbec nedařil. V čase 41:50 přišlo další současné vyloučení. Za vrchlabské zamířil na trestnou lavici Heřman a za kolínské Síla. Oba brankáři měli dostatek zákroků, kdy je hráči neustále ostřelovali, ale nikomu se nedařilo zakončit přesně. Postupně přišlo několik dalších vyloučení, nejprve na straně Kolína, kdy si odpykal trest Morong, o minutu a půl později zamířil na trestnou lavici vrchlabský Matýs. V padesáté minutě Kajínek nahodil od modré, puk byl tečován Kautem, ale pouze do míst, kde stál Sajdl. Pět minut před koncem hry se pokusil Matýs prostřelit Sajdla, ale nepodařilo se mu to. V padesáté sedmé minutě došlo za brankou kolínského Sajdla k hromadné bitce a několik minut trvalo rozhodnutí rozhodčích, kdo a na jak dlouho zamíří na trestnou lavici či rovnou do šaten. Nakonec za Vrchlabí trest dostal Lichtag 5 minut plus do konce utkání, Kajínek totéž, a za kolínské Piegl 5 minut plus do konce utkání, stejně s ním i Poppel. Pouze kolínský Sklenář vyšel pouze s dvouminutovým trestem za krosček. Necelé tři minuty před koncem využili domácí přesilové hry a nahození Tomáše LINHARTA skončilo za překvapeným Sajdlem. A tímto domácí dokázali vyrovnat na 3:3. Do poslední chvíle panovalo napětí, jak zápas skončí, až 44 vteřin před koncem rozhodl Michal POCHOBRADSKÝ a poslal domácí tým do vedení, které si již udrželi do konce zápasu.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Dnes jsme nezačali úplně nejlépe... V první třetině jsme se moc neudrželi na puku v útočném pásmu, soupeř rychle otáčel hru a tím nás dostával, co se týče obrany, do problému. Celý zápas se nám moc nedařilo hrát to, co jsme chtěli, ale ve druhé třetině tam začal soupeř při napadání více propadat, měli jsme asi pět nebo šest přečíslení, která měla skončil gólem. Bohužel neskončila, takže ten výsledek byl furt takový, jaký byl. Nesložili jsme zbraně a ve třetí třetině jsme nakonec utkání otočili. Paradoxně tím, co jsme chtěli celou dobu - udržet se v útočném pásmu, vyrotovat tam, dostat soupeře pod tlak, střílet hodně. To se nám v poslední třetině povedlo a zápas jsme naštěstí otočili.

Petr Martínek (SC Kolín):
Bylo to velice zajímavé a bojovné utkání, které jsme nezvládli v závěru. Na můj vkus bylo hodně vyloučených, ale pramenilo to z přemíry snahy a nabuzení obou týmů. Zápas nepřinesl až tolik krásného hokeje jako spíš bojovnosti, ale ukázalo nám chyby, na které se musíme zaměřit. Co se týče gólů v oslabení, přišly střely od modré a dobrá clona domácích hráčů. Ale samozřejmě i naše chyby. Určitě to budeme trénovat.