HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Parbubice B - Vrchlabí 3:4

I ve druhém přípravném zápase Vrchlabí zvítězilo

23.08.2022
Další přípravný zápas má HC Stadion za sebou a i tentokrát dopadl vítězně. Už to ale nebylo tak jednoznačné jako proti Jablonci. První dvě třetiny byly, co se týče branek, vyrovnané, ale v té poslední dvakrát skórovali hosté, a těsnou výhrou 3:4 tak porazili Dynamo Pardubice "B".
přát., úterý 23.8.2022, 18:00
Parbubice B
3:4
Nečas (31. Kadlc) – Nedbal, Zdráhal, Oliva, Kubíček, Drtina, D. Sýkora – Rákos, Machač, Lichtag, Půhoný, Herčík, Rouha, Zeman, Kadlec, Turek, M. Rohlík. Trenér: David Havíř
Vacek (Krinwald) – Vácha, Perička, Duran, Bendík, Kerekanič, Kynčl, Fiala – Moník, Urban, Poppel, Bláha, Chrtek, Chalupa, Šlaicher, Duchan, Jirků, Krsek, Tatar, Cerman. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2  Branky a nahrávky: 7. Herčík (Oliva), 24. Půhoný (Herčík), 46. Machač (Rouha, Kubíček) – 17. Duchan (Fiala, Šlaicher), 39. Poppel (Urban, Moník), 43. Chrtek (Kynčl, Urban), 43. Krsek (Cerman, Perička). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4.

V úvodu utkání dostal šanci Filip Moník, ale proti němu zasahoval brankář. V 5. minutě přišlo první vyloučení, odpočinout si šel hostující Chrtek za nedovolené bránění. Pardubice početní výhodu nevyužili, ale hned v následující vteřině v čase 6:18 po naskočení Chrtka do hry skóroval DANIEL HERČÍK. V 11. minutě dostali domácí další šanci, ale přesné přihrávky nezužitkoval útočník před brankou. Následovala další akce, kterou zakončoval Vacek pouze nad branku. Ve 13. minutě přišlo další vyloučení na straně HC Stadionu. Ani tentokrát se Pardubicím nepodařilo vstřelit gól, naopak to byli hosté, kdo se radoval. V čase 16:13 vyrovnal SAMUEL DUCHAN, který jen poslal puk do prázdné branky. Herčík v poslední minutě první části střílel pouze nad branku.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí. A nakonec svoje šanci zužitkovali, protože v čase 23:47 poslal svůj tým do vedení JIŘÍ PŮHONÝ, který měl přesnou mušku. Duran vystřelil na Nečase ve 26. minutě, ten chvíli hledal puk, ale naštěstí pro Dynamo v brance nebyl. O chvíli později byl vyloučen Kerekanič a Vrchlabí hrálo další oslabení. HC Stadion se ubránil a naopak to byli domácí, kdo musel bránit. Ve 31. minutě byl vyloučen domácí Zeman. Poté byli vystřídání pardubičtí brankáři. Půhoný hledal Herčíka, který mohl zakončovat, ale nedosáhl na puk. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí Drtina, ale hosté se z gólu z přesilovky neradovali. Vyrovnat se jim podařilo až v čase 38:59, kdy využil zmatku u Nedbala PETR POPPEL a Kadlce prostřelil.

Třetí třetina začala vyloučením domácího Drtiny, pro něhož to byl již druhý trest v utkání. A HC Stadion konečně využil přesilovou hru. V čase 42:14 byl volný ONDŘEJ CHRTEK a nemýlil se. O několik vteřin později, v čase 42:36, už to bylo o dvě branky pro hostující Vrchlabí! Tentokrát se trefil FILIP KRSEK, který dostal přesnou přihrávku. Domácí tým působil na ledě dost neohrabaně, ale nakonec se mu povedlo snížit na 3:4, a to v čase 45:08, kdy se trefil MICHAL MACHAČ, který stál v mezikruží a byl připravený na přihrávku. Ve 48. minutě dostal šanci Rouha, ale Vacka nepřekonal. V 52. minutě si pro puk dojel Poppel, ale Kadlce nepřekonal. O chvíli později byl pak vyloučen hostující Kerekanič. Tentokrát ale Pardubice tuto příležitost nevyužily. V 57. minutě byl vyloučen vrchlabský Šlaicher. Dynamo se ale dlouho nezdržovalo v útočném pásmu, Vrchlabí si dobře bránilo jednogólový náskok. Přesilovka se Pardubicím nevyvedla, i když pustily brankáře na střídačku. Domácí hráči ale vyrovnat už nestihli a HC Stadion si odvezl těsné vítězství 4:3.