HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hronov - Vrchlabí 3:7

Hronovu sebral HC Stadion všechny body

10.01.2024
Z Hronova odjíždí HC Stadion s výhrou 7:3. Ačkoliv to po prvních minutách hry nevypadalo, nakonec se mu povedlo otočit skóre zápasu a z ledu soupeře odjel se třemi body v kapse. Před posledním zápasem základní části je tak HC Stadion pozitivně namotivovány.
29.kolo, středa 10.1.2024, 18:00
HC Wikov Hronov
3:7
HC Stadion Vrchlabí
Pittr (34. Malychin) – Táborský, M. Veselý, Babrusev, Rubáček, Kopecký, Ondruš, Voňka (A) – D. Straka, Lederer, Voděracký – T. Hynek, M. Hájek I (C), Popitič – Plíšek, Trandin (A), Murtazin – Vaňkovský. Trenér: Martin Táborský
Červinka (Vacek) – Boukal, Abraham, Srnský, Bendík (A), Kynčl, Häusler, P. Fiala, Kaštánek – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Jirků, T. Bláha (A), Tatar – Ji. Jakubec, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:3, 0:2, 2:2  Branky a nahrávky: 2. Trandin (T. Hynek), 53. D. Straka (M. Veselý, Trandin), 60. Murtazin (T. Hynek, Táborský) – 7. Krsek (Kynčl), 10. Tatar (Kozák, Kynčl), 15. Kastner (Häusler, Chrtek), 24. Kozák (Kynčl), 34. P. Urban (D. Chalupa, Bendík), 45. Šlaicher (Kastner, Chrtek), 45. D. Chalupa (P. Urban, Kynčl). Rozhodčí: Grygera – Gregar, Kalina. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 174. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6, 1:7, 2:7.

Úvod zápasu patřil domácím. V první minutě byl totiž vyloučen vrchlabský Chalupa, a Hronov toho hned využil. V čase 1:06 se tak dostal do vedení díky Alexeju TRANDINOVI, který zakončil přesně do branky. Hronov se dostal do tempa a ostřeloval vrchlabskou branku, co to dá. Bohužel jejich úsilí nebylo zpečetěno gólem, naopak na druhé straně zahrozil HC Stadion a v čase 6:38 už bylo vyrovnáno. Autorem branky byl Filip KRSEK, který čekal před brankou. V 8. minutě byl vyloučen domácí Hynek, a Vrchlabí přesilovou hru využilo. V čase 9:42 si vzalo vedení díky Jakubovi TATAROVI, který puk dostal do branky po ostré střele od modré čáry. Ve 12. minutě mohl další gól přidat Krsek, ale kombinace se spoluhráčem nedopadla dobře. Hosté se radovali v čase 14:12, kdy vstřelil třetí branku Vrchlabí Lukáš KASTNER, pomohl mu také domácí brankář Pittr. V 16. minutě přišlo vyloučení na hostující straně, a ačkoliv se Hronov snažil, další gól nepřidal. Bláha pak v 18. minutě zápasu objel s pukem skoro celou ledovou plochu, ale neměl komu přihrávat. Do šaten tak hosté odcházeli po nezdařeném začátku spokojenější.

Jízda jak na horské dráze pokračovala také ve druhé třetině. Ve 22. minutě byl vyloučen domácí Vaňkovský, což ještě v poslední vteřině přesilové hry stihl v čase 23:30 využít Martin KOZÁK, který si sám najel až před Pittra a poslal kotouč za jeho záda. Ve 25. minutě se ale domácí brankář ukázal, beton dostal až k tyčce a jeho zásah podržel Hronov. Poté byl ale vyloučen domácí Straka. Bendík to zkusil na gólmana, ale jeho pokus zablokoval Táborský. Nakonec se domácí ubránili, ještě předtím ale diváci slyšeli cinknout tyčku. Vaňkovský poslal střelu od modré čáry, Červinka vyrazil. Hronov sice držel puk, ale byli to hosté, kdo přidal další gól. Konkrétně se to povedlo v čase 33:11, kdy skvělou akci předvedl Patrik URBAN, který počkal se střelou na to, až si Pittra dostal, kam chtěl. Domácí poté vystřídali brankáře, když Pittra nahradil Malyškin. Následně byl ale vyloučen Srnský. Naštěstí pro vrchlabské hráče Hronov přesilovku nevyužil. Netrvalo ale dlouho a přišel další trest pro HC Stadion – tentokrát si šel na trestnou lavici sednout Cerman za hákování. Do třetí třetiny tak domácí vstoupili s výhodou.

Třetí část začali domácí aktivnní hrou, ale nakonec z toho branka nebyla. Červinka si pohlídal také střelu ve 43. minutě. Vrchlabí se šesté branky dočkalo v čase 44:35, kdy se trefil Radim ŚLAICHER. Tomu přihrával Kastner. Po sedmi vteřinách to bylo již 7:1 pro Vrchlabí. Po vyhraném buly se hráči nahnali před Pittra, kterého přemohl David CHALUPA. Ve 47. minutě byl vyloučen hronovský Vaňkovský a dal tak hostům další příležitost. Vrchlabí sice kombinovalo v útočném pásmu, ale branka z toho nebyla. Domácí se snažili puk dostat za Červinku, ale měli smůlu. Hronov se ale také dočkal gólu, a to v čase 52:44, kdy střílel David STRAKA a dostal puk za Červinkova záda. V 54. minutě byl navíc vyloučen vrchlabský Bendík. Červinka několikrát zasáhl proti hronovským střelám. Do zakončení se domácí ještě dostali několikrát, ale stav utkání už nedokázali zvrátit. Naopak přišla menší bitka, do které se zapojilo několik hráčů z obou táborů. Sudí tak ještě vylučoval – hosté se dostali do oslabení, čehož Hronov ještě náležitě využil. V čase 59:43 střílel Marat MURTAZIN, který ještě snížil, ale prohru už odvrátit nedokázal.

Hlavní trenér Petr Hlaváč:
Dnes to byl opět ten zápas, kdy za blbce mohl být pouze jeden tým, a to bohužel my. Kluci to ale zvládli úplně v pohodě. Pobavili jsme se u toho my i vrchlabští fanoušci, kterým opět děkujeme za atmosféru. Tím to pro nás skončilo a soustředíme se na sobotu, kdy přijede Chomutov a my chceme naplno bodovat. Budeme potřebovat každý hlas, tak nás, prosím, přijďte podpořit. Děkuji