HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Příbram 0:2

HC Stadionu se nedaří ani nadále, padl proti Příbrami

07.02.2024
Ani další zápas se nepovedl podle představ. Konečně po delší době se Vrchlabí mohlo ukázat před domácími fanoušky. Celkem se v krkonošském městě odehraje šest zápasů, prvním z nich byl ten dnešní proti Příbrami. V něm ale HC Stadion nedokázal vstřelit ani branku, naopak hosté skórovali hned dvakrát a zaslouženě si připsali tři body.
7.kolo, středa 7.2.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
0:2
HC Příbram
Červinka (Kamenický) – Abraham, D. Sýkora, Kaštánek, Bendík (A), Kynčl, Hladík, P. Fiala, Boukal – Šlaicher, T. Bláha (A), Jirků – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, Chrtek, Tatar – Perička, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Šorf (Jiroušek) – Zdeněk, Havlín, Jelínek, Saňa (A), Pešta, Patzelt – Josefus (C), Chlouba, Duchan – Gengel (A), P. Svoboda, Mařík – Pětník, Furch, Vogeltanz – L. Bednařík, Pinkas. Trenér: Radek Bělohlav
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 1. Josefus (Jelínek), 24. Josefus (Saňa, Pětník). Rozhodčí: Barek – Pěkný, Motl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 741. Průběh utkání: 0:1, 0:2.

Úvod zápasu patřil hostům. Hned v čase 00:56 totiž otevřel skóre utkání Petr JOSEFUS nenápadnou střelou, která se zastavila až v brance. Pinkas útočil ve 4. minutě, ale Červinka použil své betony. Josefus byl znovu v akci v 8. minutě, po přihrávce od Pětníka ale přestřelil. Poté byl vyloučen hostující Mařík a HC Stadion dostal možnost srovnat skóre. Chalupa ale ve velké šanci branku minul. Nakonec se domácím gól vstřelit nepodařilo, naopak byl pak ve 12. minutě vyloučen Boukal za podrážení. Červinka si ale puk společně s obránci dobře hlídal. Kaštánek se v 15. minutě dostal až na levý kruh, ale puk skončil u Šorfa. Červinka pak uhlídal brankoviště v 16. minutě, kdy se k puku dostal Gengel. V 19. minutě přišlo vyloučení na hostující straně, Příbram se ale do konce třetiny ubránila.

V prvních vteřinách druhé třetiny branka v přesilové hře nepadla, ale Příbram se dočkala v čase 23:30, kdy se podruhé v utkání trefil Petr JOSEFUS, na tento pokus byl Červinka krátký. Ve 26. minutě byl vyloučen domácí Furch, domácím se ale nedařilo usadit se v útočném pásmu. Ve 28. minutě mohl v oslabení skórovat Duchan, ale Červinka vytáhnul svůj beton. V polovině zápasu si šel na trestnou lavici sednout hostující Mařík. Příbram už byla nastoupená v plném počtu, když přišel trest také pro Vrchlabí. V oslabení ujel Jirků, ale jeho zakončení nedopadlo na úrodnou půdu, ale pouze do Šorfa. Ve 36. minutě byl vyloučen vrchlabský Cerman. Moník poslal střelu na Šorfa, ten vytáhl vyrážečku. Následující akce byla zase v rukou Moníka, ale brankář Příbrami ukazoval, že je jedničkou v brance právem. Poslední pokus druhé třetiny učinil vrchlabský Urban.

Buly sice získalo Vrchlabí, ale žádná velká akce na začátku třetiny nepřišla. Ve 44. minutě měl puk na hokejce Kaštánek, ale pokus byl vyražen do ochranné sítě. Poté přišlo několik střel na obou stranách, ale bez gólového efektu. Ve 47. minutě se Šorf znovu předvedl, stejně jako Červinka, který vyrazil pokus Josefuse. Pak nejdříve nahazoval Boukal, následoval ho Bendík, ale ani jedno nahození pak další vrchlabák nedokázal dostat do branky. V 51. minutě pálil Urban, ale pouze nad branku Příbrami. O chvíli později poslal střelu Bláha, ale jen vyprášil betony gólmana. Bednařík se dostal k puku v 55. minutě po chybě Bendík, naštěstí pro HC Stadion byl Červinka připravený. V 57. minutě byl vyloučen domácí Chrtek, Baník se naštěstí k větší šanci nedostal. Červinka se na poslední desítky vteřin odebral na střídačku, poté si Vrchlabí vzalo oddechový čas. Bohužel ani tak Vrchlabí nedokázalo Příbrami vstřelit kýženou branku.