HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chomutov 0:2

HC Stadionu proti Chomutovu body nezískal

13.01.2024
Poslední zápas základní části skončil pro domácí HC Stadion Vrchlabí prohrou. Hned v první třetině hosté dvakrát skórovali, a to v posledních minutách třetiny. Další dvě sice přinesly zajímavé akce i šance domácích, ale nakonec z toho žádný gól do branky Pirátů nebyl. I tak si domácí odnesli zasloužené ovace od fanoušků.
30.kolo, sobota 13.1.2024, 18:00
HC Stadion Vrchlabí
0:2
Piráti Chomutov
Vacek (Červinka) – D. Sýkora, Abraham, Perička, Bendík (A), Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Šlaicher, Matějček, Tatar – Jirků, Kozák, Cerman. Trenér: David Chalupa
Běhula (Altrichter) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Seemann, Havel (A), Váchal, Záruba – Lukeš (A), Hübl (C), Zajíček – Kostourek, Eret, M. Tůma – J. Veselý, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa. Trenér: Martin Pešout
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 18. Kostourek (M. Tůma, Eliáš), 18. Stehlík (J. Veselý, Havel). Rozhodčí: Pastier – Kettner, Brož. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1077. Průběh utkání: 0:1, 0:2.

Krsek hned v úvodu utkání zůstal ležet za brankou Běhuly, ale naštěstí se nic vážného nestalo. Jirků se ve 4. minutě vrhnul do střely od Eliáše. U Vacka bylo první minuty zápasy opravdu rušno, ale také domácí se dostali do šance. Cerman dostal od Jirků přesnou přihrávku, Běhula musel zasahovat betonem. Bláha měl asi největší šanci, ale puk mu sjel z hokejky a brankář si ho podržel. Ve 12. minutě střílel hráč v modrém od modré čáry, ale rána šla mimo Běhulu. Zajíček se trefil přímo do Vacka, ale další kombinace Chomutova již byla využita na 100 %. V čase 17:14 se trefil Milan KOSTOUREK, který viděl puk na brankovišti a poslal ho za Vackova záda. Netrvalo dlouho a Piráti se dostali do vedení 2:0, a to v čase 17:35 zásluhou Lukáše STEHLÍKA, jehož kombinace s Veselým našla svůj cíl. Poté byl vyloučen hostující Hübl a domácí dostali velkou příležitost snížit. Běhula zasahoval proti nahození Kynčla, které tečoval Kozák.

Začátek druhé třetiny přinesl vyloučení na straně Vrchlabí. Hosté již byli v plném počtu, když se do akce pustil Matějček, ten si našel Urbana, ale jeho zakončení šlo mimo branku. Ve 24. minutě zůstal za brankou ležet Seemann, a následně byl vyloučen hostující Kadeřávek. Ani tuto možnost domácí nevyužili. Chalupa si na Běhulu najel ve 29. minutě, ale ten nemusel zasahovat, střela šla mimo něj. Běhula měl plno práce také ve 31. minutě, kdy se k dorážce dostal Šlaicher, ale puk v brance neskončil. Vyloučení na chomutovské straně zase mohlo rozhodnout o změně skóre. To se ale nestalo, HC Stadion dostal další přesilovou hru ve 35. minutě. Chrtek ale trefil pouze lapačku Běhuly, Jirků místo ráno poslal jen přihrávku na spoluhráče. Nakonec ještě přišlo vyloučení na straně Vrchlabí, ale do konce třetiny ho Piráti nevyužili.

Domácí si v plném počtu moc dlouho nezahráli, rozhodčí ve 43. minutě signalizoval trest pro Vrchlabí. Než ale došlo k vyloučení, fauloval také hostující hráč. Eret ve 45. minutě ujel sám na Vacka, ale ten svůj tým podržel. Poté došlo k vyloučení na vrchlabské straně, o chvíli později v oslabení ujel Chalupa, ale nebyl úspěšný. Ve 49. minutě přišel další trest na chomutovské straně, ale HC Stadionu se přesilová hra vůbec nedařila. Chomutov byl u puku rychleji, jeho hra byla dravější. Vacek zasahoval betonem v 53. minutě proti Veselému. Následoval trest pro Piráty, na trestnou lavici šel Záruba. Ani tentokrát ale výhoda nepadla na úrodnou půdu, a v 57. minutě Vacek odjel na střídačku, aby mohl na led naskočit šestý hráč. Hosté několikrát poslali puk na prázdnou branku, ale gól nepadl. Nakonec ještě vyloučení na domácí straně, Vacek zasahoval proti střele Lukeše. Bohužel na Chomutov Vrchlabí ani tentokrát nestačilo a Piráti si odvezli výhru 2:0.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Tak dnes máme smíšené pocity, kluci odehráli výborný zápas, ale soupeř byl o kousek lepší a tak jsme bohužel odešli poraženi. Víceméně jsme utkání ztratili v jedné minutě. Druhou třetinu jsme tlačili, ale kontaktní gól nedali a třetí třetinu si to Chomutov zkušeně pohlídal a už nás do ničeho nepustil. Nicméně, zažili jsme nádherný sobotní večer s výborným hokejem a všichni si ho užili. Děkujeme fanouškům za výbornou atmosféru. A příště snad už budeme slavit my.

Petr Martínek (Piráti Chomutov):
Vyrovnané, vyrovnané utkání. Samozřejmě, nám se podařilo na konci první třetiny dát dva góly. Škoda té druhé třetiny. U nás klasika - zbytečné fauly. Tam nás podržel Ríša Běhula. Třetí třetinu jsme kontrolovali, škoda nevyužitých šancí. Říkám, vyrovnané, vyrovnané utkání, jsme rádi, že jsme vyhráli a jsme první.