HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 4:1

HC Stadion jede z Mostu s prázdnou

14.10.2023
Zápas proti Mostu se vrchlabským hráčům nepovedl. Hned v úvodu totiž otevřel skóre domácí Jindra, ve druhé třetině diváci branku neviděli. V té třetí se ale Most rozstřílel, a na tři góly dokázal HC Stadion reagovat pouze jednou. Od soupeře tak jede do Krkonoš bez bodů.
7.kolo, sobota 14.10.2023, 15:00
HC Mostečtí lvi
4:1
HC Stadion Vrchlabí
Hosnedl (Tuhý) – Havlík, Havlůj (C), Šoustek, Nedrda (A), Hoffmann, Steinocher, Hocelík – Böhm, Řehoř, Písařík – Jindra, Daniel, J. Procházka – Veselý, Šimeček, Mical – Buberl. Trenér: Vladimír Kýhos
Červinka (Holubec) – Abraham, D. Sýkora, Kynčl, Hladík, Bendík (A), Boukal, Perička, Kerekanič – D. Chalupa, Jirků, Kastner – Krsek, P. Urban (C), Matějček – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – Cerman, Kozák, Šlaicher. Trenér: Tomáš Jirků
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 2. Jindra (J. Procházka), 51. Havlík (Řehoř, Havlůj), 52. Jindra (Šimeček, J. Procházka), 59. Písařík (Řehoř, Havlůj) – 56. Hladík (Chrtek, T. Bláha). Rozhodčí: Glanc – Janíček, Sýkora. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 294. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1.

Zápas teprve začal, a téměř okamžitě se muselo měnit skóre. Domácí zaútočili hned ve druhé minutě a v čase 1:49 se prosadil David JINDRA, který projel celé hřiště a puk spadl do branky. Hosnedl musel zasahovat proti Bláhovu, a druhé straně před Červinkou tečoval kotouč Böhm. V 6. minutě byl vyloučen domácí Písařík, ale přesilovou hru HC Stadion nevyužil. V 8. minutě si šel na trestnou lavici sednou vrchlabský Moník. Ani Most nevymyslet recept na Červinku, a tak se pokračovalo za stejného stavu. Ve 12. minutě byl v šanci Steinocher, který zachytil rozehrávku Vrchlabí. Následně sjel kotouč z hole Šoustka, který tak promarnil svou šanci. V 15. minutě zívala na domácí prázdná branka, ale Jindra ani Daniel nenašli v té rychlosti puk. V 17. minutě Cerman trefil tyč, následovalo vyloučení hostujícího Peričky. Mostečtí Lvi ale nic nevymysleli, naopak Kerekanič od modré čáry na druhé straně, ale Hosnedl zasáhnul. V posledních vteřinách se o útok pokusil Jindra s Procházkou, a ačkoliv to byla pěkná akce, gólem neskončila.

Druhá třetina začala pozvolna, ve 23. minutě střílel Bláha, jehož pokus tečoval Steinocher. Na druhé straně zasahoval Hosnedl proti Kozákovi, v 25. minutě mohl vyrovnat Krsek, ale domácí gólman držel svůj tým. Ve 28. minutě byl ve velké šanci domácí Daniel, ale odkrytou branku netrefil. Šance ale byly k vidění na obou stranách, i když to nebylo nic zásadního. V polovině utkání byl vyloučen vrchlabský Bendík, hosté ale oslabení sehráli skvěle, navíc byl bezchybný Červinka. Také HC Stadion se pak dočkal přesilové hry. Netrvalo dlouho a domácí se dostali do tří, nicméně několik vteřin dvojnásobné výhody nedokázalo Vrchlabí využít. Ve 37. minutě měl obrovskou šanci vrchlabský Chalupa, ale Hosnedl nedovolil změnu stavu. Do konce druhé části viděli diváci ještě několik pěkných akcí, ale žádná neskončila gólem.

Vrchlabský Urban otevřel třetí třetinu skvělou akcí, ale bez kýženého gólu. Domácí gólman zasahoval také proti střele Kerekaniče. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Böhm, a v oslabení zaútočil proti Červinkovi Procházka, ale neproměnil. Následoval další trest pro Most. Ve 49. minutě zůstal po tvrdém zákroku od mosteckého Nedrdy jeden z hostujících hráčů. O chvíli později byl na trestnou lavici poslán vrchlabský Jirků. A v čase 50:52 využil přesilovou hru Marek HAVLÍK. O chvíli později přidal třetí branku David JINDRA. Ten v čase 51:16 našel skulinku v brance Červinky a navýšil náskok svého týmu. V 53. minutě byli současně vyloučení Steinocher a Sýkora. Hostům se konečně podařilo snížit v čase 55:13, kdy branku vstřelil Jakub HLADÍK, bohužel si situaci hosté zkomplikovali vyloučením Kozáka, který dostal 2+2 minuty. Hosté se pak pustili do hry bez brankáře, čehož využil v čase 58:15 mostecký Pavel PÍSAŘÍK, který potvrdil výhru Mostu 4:1. V poslední minutě ještě Bláha trefil tyč, ale Vrchlabí už skóre nedokázalo změnit.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
„Dnešní utkání se nám nepovedlo. Byl to první zápas letošní sezóny, kdy jsme neměli dobrý herní projev, něco našemu výkonu chybělo. Myslím si, že to byl pohyb a hlad po vítězství. Vždy, když jsme určitý úsek utkání hráli dobře a soupeře dostali pod tlak, tak jsme byli za to odměněni přesilovou hrou, ale ty se nám bohužel vůbec nepodařilo sehrát, natož v nich skórovat.”