HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 3:2

HC Stadion jede z Chomutova s prázdnou

04.02.2024
HC Stadion má za sebou další zápas. Nedělní utkání pro něj ale nedopadlo vítězně. Znovu musel vrchlabský celek dotahovat až dvou gólovou ztrátu, což se mu nepovedlo a z ledu Pirátů se odváží porážku 2:3.
10.kolo, neděle 4.2.2024, 15:30
Piráti Chomutov
3:2
HC Stadion Vrchlabí
Běhula (Altrichter) – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel (A), Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl (C), Chládek – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála. Trenér: Martin Pešout
J. Tichý (Červinka) – Hladík, D. Sýkora, Bendík (A), Boukal, Perička, Kynčl, Kaštánek – T. Bláha (A), Kastner, Šlaicher – D. Chalupa, P. Urban (C), Krsek – Tatar, Chrtek, Moník – Cerman, Kozák, Jirků. Trenér: David Chalupa
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 6. T. Svoboda (Hübl, Kadeřávek), 36. Eret (J. Svoboda, Kadeřávek), 45. Chrpa (Kostourek, Eliáš) – 19. Chrtek (D. Sýkora, D. Chalupa), 57. D. Sýkora (Kastner). Rozhodčí: Glanc – Sýkora, Bertlík. Vyloučení: 3:5, navíc Březák, Kadeřávek a Eliáš (CHP) 5 min. (bitka) - Kozák, Urban a D. Chalupa (VRC) 5 min. (bitka). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1584. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.

Hosté se jako první vrhli do akce, Šlaicher ale trefil pouze Běhulu. Na druhé straně pak střílel ve 2. minutě Ulrych, ale puk se k vrchlabskému brankáři ani nedostal. Ve 4. minutě byl vyloučen právě Šlaicher a Piráti dostali možnost skórovat. Tu také využili, a to v čase 5:17, kdy otevřel skóre utkání Tadeáš SVOBODA. Střílel z mezikruží a jeho pokus byl ještě tečovaný obráncem. V 8. minutě Chomutov ukázal skvělou kombinaci, která ale skončila na brankáři Vrchlabí. Další šanci si Piráti připravili o chvíli později, ale ani dorážka nespadla do branky. V 15. minutě byl blízko gólu Krsek, ale Běhula chytl kotouč do lapačky. Chrtek měl na holi gól, ale domácí obránci mu v něm zabránili. Poté byl vyloučen vrchlabský Bendík. Chomutovští se k ničemu velkému nedostali, a také byl 19. minutě vyloučen domácí Kadeřávek. Početní výhodu HC Stadion využil v čase 18:36, kdy srovnal Ondřej CHRTEK. Chomutov mohl ještě do konce třetiny odskočit, ale Eretova střela šla nad branku.

Do útočného pásma se Vrchlabí dostalo téměř ihned, ale žádná střela nebyla pro brankáře nebezpečná. Na Tichého se pak vrhnul Svoboda, ale gólman byl připravený. Ve 23. minutě mohli Piráti skórovat, ale Tichý s velkým štěstím puk vyrazil betonem. Svoboda střílel z pravého kruhu, ale vrchlabský gólman opět ukázal skvělý zákrok. V polovině zápasu zacinkala branková konstrukce po střele Ereta. Také druhá branka nebyla ochuzena, o pár minut později střílel Moník, ale puk v brance neskončil, otřel se o břevno. Ve 36. minutě poslal Zajíček do úniku Hübla, ale mezeru mezi Tichého betony nenašel. Větší štěstí měl Chomutov v čase 35:46 vstřelil druhou branku zápasu. Konkrétně to byl Petr ERET, který propálil vrchlabského brankáře. Gólu nicméně předcházel konflikt mezi hokejisty, který pokračoval i nadále. Rozhodčí pak vylučoval na obou stranách – Piráti dostali čtyři tresty, Vrchlabí tři. Ve 39. minutě poslal puk na Běhulu Bendík, a ten s ním měl problémy. Nakonec to ale gólem neskončilo. Před sirénou ještě přišlo vyloučení na vrchlabské straně.

Hned v úvodu třetiny pálil Havel, puk ještě tečoval Eret, ale mimo vrchlabskou svatyni. Ve 44. minutě přišlo další vyloučení na straně HC Stadionu. Výhodu využil v čase 44:36 Jakub CHRPA, který dostal přesnou přihrávku. Ani jednomu z týmů se nedařilo přejít přes střední pásmu. V 51. minutě byl vyloučen domácí Zajíček a Vrchlabí dostalo příležitost dostat se znovu do hry. Urban sice vystřelil, ale Chrkova dorážka nepadla na úrodnou půdu. Kynčlův pokus také skončil neslavně. Zajíček trefil pouze beton Tichého, na druhé straně to byl znovu Eret, který byl připravený kombinovat se spoluhráči. V 57. minutě mířil na brankáře Koblížek, ale Tichý zasáhnul. Následně se HC Stadion rozhodl pro hru v šesti hráčích a v čase 56:14 se jeho snaha vyplatila. Puk do branky Pirátů dostal David SÝKORA. Poté Tichý znovu odjel na střídačku. Svoboda stál před odkrytou brankou, ale trefil jen vrchlabského hráče. Běhula v 58. minutě předvedl senzační zákrok, kterým zachránil vítězství. Chrtek měl před sebou prázdnou branku, ale gólman vytáhl hokejku. Následně puk vyvezl Hübl, přihrával Chrpovi, ale gól nepadl. Chrtek se ještě pokusil vyrovnat, ale Běhula vytáhl svůj beton.

Petr Martínek (Piráti Chomutov):
„Bylo to bojovné utkání, oproti zápasu s Děčínem o den dřív to mělo jiné grády. Škoda vyložených šancí, ten zápas mohl být v klidu, ale zase nám to tam nějak moc nepadalo. Potom tam byla nějaká ta šarvátka. Myslím si, že to bylo utkání play-off a jiné zápasy už nebudou, všechny už budou o bojovnosti. Pozitivní hlavně je, že jsme to uhráli.“

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
„Předvedli jsme dobrý výkon. Chomutov byl samozřejmě favorit, má mančaft na postup. My jsme se mu to snažili nějakým způsobem znepříjemnit, což si myslím, že se nám povedlo. Při trošce štěstí jsme mohli uhrát i nějaké body, ale bohužel jsme neubránili dvě oslabení a výsledek je asi spravedlivý. Myslím, že jsme nabídli divákům hezký zápas, bylo to dramatické až do konce. Gratulujeme Chomutovu a my se budeme soustředit sami na sebe, abychom takovéto výkony podávali častěji.“