HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 4:3

Domácí duel Vrchlabí rozhodlo v 51. minutě

15.10.2022
Třetí zápas v pořadí skončil pro HC Stadion vítězně a je to dobrá zpráva nejen pro fanoušky. Tentokrát se mu povedlo udolat Klatovy, ale zápas to byl velmi vyrovnaný. Rozhodla přesilová hra, kterou využil v 51. minutě Chalupa. Jeho spoluhráč Krsek si navíc připsal tři branky.
8.kolo, sobota 15.10.2022, 18:00
4:3
Klatovy
Vacek (Krinwald) – Štembera, Oborník, Fiala, Bendík (A), Kynčl, Kerekanič, Perička – Moník, Poppel, Chrtek, Urban (C), Chalupa, Krsek, Jirků, Cerman, Tatar, Bláha (A), Duchan, Šlaicher Trenér: Tomáš Jirků
K. Kolář (Mečl) – Vajner, Zich (A), Pánek, Kovářík, Kanta, Houdek – Kaiser, F. Kolář, Roubal (C), Kosnar, Beránek, Matoušek, Čech, Kvasnička, Ženíšek (A), Beníšek, Šeba Trenér: Michal Straka
Třetiny: 2:2, 0:1, 2:0  Branky a nahrávky: 1. Krsek (Urban), 17. Krsek (Duchan, Tatar), 42. Krsek (Duchan), 51. Chalupa (Urban, Chrtek) – 15. Ženíšek (Kvasnička, Pánek), 18. Matoušek (Kvasnička, Pánek), 26. Kvasnička (Roubal, Beránek). Rozhodčí: Ovsík – Kučera, Tuháček. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 665. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Po dvou vyhraných zápasech venku se HC Stadion představil před domácími diváky. Hned po 49 vteřinách hry se dokonce Vrchlabí dostanou do vedení, a to zásluhou Filipa KRSKA, který byl připravený u Koláře a nemýlil se. I hosté se ale dostali do několika šancí, které ale nevyužili. V sedmé minutě byl vyloučen klatovský Kaiser, který dostal 2+2 minuty. Chrtek byl připravený nahrát Chalupovi, ale toho Kolář vychytal. Domácí se pak pokusili o další branku, ale břinkla pouze tyč. Poppel se v deváté minutě trefil pouze do brankáře. Přesilová hra ale byla plná vrchlabských šancí. Ve 13. minutě byl vyloučen také domácí hráč. A hned po několika vteřinách mohlo být vyrovnáno. To se nakonec povedlo v čase 14:50, kdy se za Klatovy trefil Adam ŽENÍŠEK. Netrvalo ale dlouho, a Vrchlabí si zase vzalo vedení. V čase 16:40 se podruhé trefil Filip KRSEK, ale po minutě, v čase 17:49, zaútočily znovu Klatovy. Druhou branku hostujícího týmu vstřelil Aleš MATOUŠEK. První třetina byla na akce bohatá, v 19. minutě mohly jít Klatovy do vedení, ale Vacek byl připravený.

Druhá třetina tak začala vlastně nanovo. Už ale nebyla plná takových akcí, jaké diváci viděli v první třetině. Ve 23. minutě byl vyloučen vrchlabský Fiala. Beránek se pak dostal do akce, ale Vacek sklopil betony k sobě. Klatovy se prosadily až při klasické hře, v čase 25:52 se prosadil Vlastimil KVASNIČKA, který stál připravený k dorážce a dostal svůj tým do vedení. Ve 28. minutě málem vstřelil vlastní gól Kovářík. V polovině utkání byl vyloučen klatovský Vajner. K dalšímu vyloučení došlo ve 32. minutě, a domácí tak měli několik vteřin přesilovku 5 na 3. Tu ale nevyužili. Ve 35. minutě přišlo vyloučení i na vrchlabské straně, Vacek musel zasahovat proti Kolářovi. Následovala dvě vyloučení Klatov, ale Vrchlabí bohužel neskórovalo a do poslední části šlo s mankem jednoho gólu.

HC Stadion se ale nevzdal, a v čase 41:20 bylo zase vyrovnáno, znovu se přitom prosadil Filip KRSEK, který si připsal hattrick. Fiala přestřelil branku ve 45. minutě, Krsek to pak zase zkoušel na klatovského brankáře. Ve 49. minutě byl vyloučen klatovský Beníšek, a druhá využitá přesilovka ze strany Vrchlabí byla na světě. V čase 50:06 přidal čtvrtou branku Vrchlabí David CHALUPA a dostal HC Stadion do těsného vedení. Klatovy se pak snažily znovu vyrovnat, ale měly to hodně těžké. Hra už nebyla tak plynulá, domácí neměli co ztratit a dobře bránili. V 59. minutě si Klatovy vzaly oddechový čas, nakonec si odjel Kolář odpočinout na střídačku. Bohužel se jim ale branku vstřelit nepodařilo, naopak byl ještě vyloučen Vajner, který napadl rozhodčí. HC Stadion se tak radoval ze třetího vítězství v řadě.