HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 7:0

Derby ovládlo Vrchlabí

22.01.2020
První třetinu jsme jasně ovládli poměrem 4:0. Trutnovští hráči sice ohrožovali domácí branku, ale Soukup svoji svatyni ochránil a nepustil jediný gól za svá záda. HC Stadion nakonec zvítězil 7:0 a získal tři body do tabulky.
34.kolo, středa 22.1.2020, 18:00
7:0
Trutnov
Soukup (Abrahám) – Moník J., Jirků (C), Vašíček, Voženílek, Kynčl T., Havránek – Bednář, Hlaváč, Mrňa, Chalupa, Urban, Matějček, Sýkora, Šlaicher R., Kastner, Hozák, Bláha
Krofta (od 21.Ašenbrenner) – Leder, Kynčl J., Junek, Vácha (A), Jirásek D., Faltys, Suk, Višňák – Bucek, Jirásek F., Janoušek, Poul, Kubinčák (A), Fedulov (C), Krsek, Starý, Planý, Škvrně, Tatar
Třetiny: 4:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 12. Kastner (Hozák, Havránek), 14. Sýkora (Hlaváč, Kynčl T.), 16. Hlaváč (Matějček), 18. Sýkora (Mrňa, Bednář), 31. Voženílek, 33. Chalupa (Jirků, Hozák), 49. Havránek (Hlaváč). Rozhodčí: Bernat – Marek, Tasch. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1405. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0.

Od začátku zápasu tempo udávalo Vrchlabí. Během prvních dvou minut přišlo na Krofta několik střel. V 5. minutě střílel hostující Krsek, do zakončení se nedostal Šlaicher. Poté mohl zakončil Havránek, ale puk mu sjel z hokejky. V 7. minutě přihrával Sýkora Matějčkovi, ale ten nezakončil přesně. Kastner měl také na holi gól, ale trefil pouze Krofta. První branka padla v čase 11:47 do trutnovské branky. Autorem byl Lukáš KASTNER. Netrvala dlouho a Stadion přidal další gól. V čase 13:44 byl úspěšný Petr SÝKORA, který byl volný a neměl problém puk uklidit za Kroftova záda. V 15. minutě přišlo první vyloučení, a to na vrchlabské straně. V čase 15:50 udeřil Stadion v oslabení. Jan HLAVÁČ poslal přesnou střelu a navýšil už na 3:0. Hozák se dostal do šance, ale Krofta si branku pohlídal. V čase 17:23 viděli diváci další branku v hostující síti. Petr SÝKORA střílel od pravého mantinelu.

Do druhé části nastoupil do trutnovské branky Ašenbrenner. Na něj se hned vyřítil Havránek. Ve 23. minutě byl před brankou volný Bláha, ale gól nedal. Poté byl vyloučen trutnovský Jirásek. K dorážce se po střele Kastnera dostal Vašíček, ale trefil pouze betony gólmana. Znovu byl v šanci Hozák, ale trefil pouze náruč Ašenbrennera. Ve 28. minutě mohl mít na kontě hattrick Sýkora. V čase 30:11 se trefil Marek VOŽENÍLEK a bylo to už 5:0. Ve 32. minutě byli vyloučení současně Matějček a Kynčl. A Vrchlabí znovu skórovalo. V čase 32:02 střílel od pravého mantinelu David ChALUPA. Poté byl ve velké šanci Bednář. Ve 34. minutě byl vyloučen Fedulov. Domácím se ale přesilová hra vůbec nedařila. Poté byl znovu vyloučen trutnovský hráč. Hlaváč se dostal před brankáře, ale nebyl úspěšný. Před koncem třetiny se do šance dostali také trutnovští hráči, ale Soukup zasáhl.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen vrchlabský Moník. Domácí se dobře bránili a hosty k ničemu nepustili. Kynčl se dostal před Soukupa ve 46. minutě. Ašenbrenner poté zasahoval proti Moníkovi. V čase 48:13 vstřelil branku Štěpán HAVRÁNEK. Fedulov mohl skórovat, ale Soukup zasáhl betonem. V 52. minutě se do šance dostal Mrňa, ale Ašenbrennera nepřekonal. Šlaicher byl v šanci po přihrávce od Bednáře, ale neuspěl. V 54. minutě byl vyloučen trutnovský Vácha. Domácí sice poslali několik střel, ale Ašenbrenner si všechny pohlídal. Trutnov měl sice puk na holi, ale Vrchlabí si hlídalo skóre i led a k ničemu hosty nepustili. Střela do Havránka skončila v lapačce trutnovského brankáře. Zápas tak jasně ovládl domácí HC Stadion a Trutnov odjížděl bez bodu.