HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 0:2

Další prohra přišla od Klatov

24.11.2018
Do Vrchlabí tentokrát zavítaly Klatovy. Soupeř, se kterým se HC Stadion setkal v letošní sezoně poprvé. Po první třetině, ve které nepadla ani branka, se hosté v té druhé části dostali do vedení 2:0 díky gólům ve vlastním oslabení. Vedení si udržely až do konce zápasu a berou všechny body.
20.kolo, sobota 24.11.2018, 18:00
0:2
Klatovy
Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník F.
Beran (Čech) – Staněk, Slavík (C), Váchal, Leština, Houfek, Sysel – Kristl, Rohla, Hanzlík, Matiášek, Michel, Tulačka (A), Roubal J., Uhlík, Švarc, Roubal D. (A), Eret, Vavřička
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 27. Eret (Roubal J.), 32. Uhlík (Vavřička). Rozhodčí: Vyštejn Milan – Ševic Martin, Bc., Goltsch Patrik, Bc. Vyloučení: 7:13. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 819. Průběh utkání: 0:1, 0:2.

Úvodní buly získali domácí. Ve třetí minutě se Beran v brance zapotil po šancích Procházka a Urbana, obě střely uhlídal. Na druhé straně se na Soukupa řítil Michel, ale také domácí brankář si udržel čisté konto. Následovala střela od Mrni. V 5. minutě byl vyloučen klatovský Roubal. Vašíček se pokusil o střelu, stejně tak i Matějček - oba byli neúspěšní. Také na vrchlabské straně přišlo vyloučení, domácí se ale ubránili. V 10. minutě dostal HC Stadion další příležitost ke skórování. Jirků se pokusil Berana překonat, ale jeho dvě střely skončily na jeho betonech. Ve 14. minutě dostal skvělou přihrávku Procházka, ale znovu byl hostující gólman na místě. V 16. minutě byl vyloučen klatovský hráč, čehož málem využil Urban, který tečoval střelu od Jirků. Hosté se ale dobře bránili. Ve 20. minutě byl ještě vyloučen Roubal, a tak si domácí do další části přenesli přesilovou hru.

Ve 22. minutě to byl opět Beran, který zachránil svůj tým před střelou Mrni. O minutu později se do velké šance dostal Urban, ale trefil pouze hostujícího brankáře. Poté byl vyloučen Vavřička. Tomáš Půlpán zkusil střelu od modré čáry, Beran ale vše viděl a zasáhl. Ve 27. minutě zasahoval vrchlabský Soukup. Následovalo vyloučení na klatovské straně. A ve vlastním oslabení vstřelil v čase 26:22 první branku zápasu Petr ERET. Ve 28. minutě tečoval puk před Beranem Matějček. Polovina utkání přinesla další vyloučení na klatovské straně, které mohl využít svou tečí Procházka. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat. Klatovy už byly ve čtyřech hráčích, když se znovu prosadily. V čase 31:32 zvýšil náskok hostujících Jiří UHLÍK gólem v oslabení. Další branku mohl přidat Švarc. Ve 33. minutě byl vyloučen Matiášek, následovaný dvojicí Vašíček a Roubal. HC Stadion poté ještě více oslabil vyloučený Půlpán Aleš. Soukup byl na střelu od Kristla připravený. Následovala dvě vyloučení - nejdříve na straně Vrchlabí a poté Klatov. Oba týmy již byly ve čtyřech hráčích, když Muška zůstal ležet na ledě. Rozhodčí hru zastavil až po nějaké chvíli.

Třetí třetina začala vyloučením domácích. Přesilovku si ale Klatovy dlouho neužily, vyloučen byl Vavřička. Jirků se pokusil o střelu, u které byl ještě Urban, ale Beran byl na místě. Tomáš Půlpán mohl využít chybu v rozehrávce hostů, ale nebyl úspěšný. Ve 47. minutě byl vyloučen Aleš Půlpán. Hosté se dostali ke střele, ale Soukup svůj tým podržel. V 50. minutě si vzali hosté oddechový čas. Následovalo několik zakázaných uvolnění. Vrchlabí se ale nemohlo dostat přes středního pásmo k Beranovi. Skončilo to faulem v 54. minutě, kdy byl vyloučen Muška. Mrňa se v oslabení dostal do samostatného úniku a sekl ho Slavík - bylo nařízeno trestné střílení. To ale Mrňa po kličce na levé straně neproměnil. Soukup na druhé straně se musel otáčet po střele Švarce. V 57. minutě to byl znovu Mrňa, kdo minul branku po přihrávce Urbana. Dvě minuty před koncem třetiny byl vyloučen Uhlík. HC Stadion poté zkusil hru bez brankáře, ale hra 6 na 3 se mu moc nedařila. Nakonec Vrchlabí nevstřelilo ani gól a Klatovy si odvezly všechny tři body.