HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 5:2

Body bere po zásluze HC Stadion

23.10.2019
Další tři body si připsal po dnešním zápase HC Stadion Vrchlabí. Hostující Rodos sice otevřel skóre utkání v první třetině, v té druhé ale už obdržel tři góly a sám neskóroval. Ve třetí části Vrchlabí přidalo ještě dvě branky a bylo vymalováno. Dvěma góly se za HC Stadion prosadil Bednář.
12.kolo, středa 23.10.2019, 18:00
5:2
Dvůr Králové
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Sýkora, Moník F., Dvořák, Kastner, Bednář, Hlaváč, Urban, Mrňa, Matějček, Chalupa, Jirásek, Šlaicher T.
Čáp (od 52.Janský) – Petira, Tondr, Franc, Matějíček (C), Čáslava, Karlík, Mocek – Luštinec, Hrazdira, Brokeš, Havlas, Půhoný (A), Dušek, Šedivý, Ježek, Hoskovec, Valašek
Třetiny: 0:1, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 22. Sýkora (Matějček, Jirků), 34. Matějček (Sýkora, Hlaváč), 39. Bednář (Jirků, Urban), 51. Bednář (Dvořák, Kastner), 52. Urban – 7. Ježek (Valašek, Luštinec), 57. Franc (Půhoný). Rozhodčí: Zavřel – Tasch, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1234. Průběh utkání: .

Na začátku zápasu útočili hlavně hosté. Ale do velké šance se dostal Hlaváč, jehož střelu vyrazil hokejkou Čáp. Ve druhé minutě přišlo vyloučení na straně Rodosu. Mrňa se dostal do ofsajdu, poté jeho přihrávka nenašla spoluhráče. V 5. minutě tečoval puk Dušek a Soukup měl co dělat, aby kotouč nepřešel brankovou čáru. Poté si Matějček našel Bendíka, který ale trefil pouze tyčku. Branka padla v čase 6:40, kdy se do šance dostal Jan JEŽEK, který neměl problém puk poslat do poloprázdné branky. V 9. minutě byl vyloučen znovu hostující hráč. Ani tentokrát HC Stadion výhodu nevyužil. Na obou stranách bylo k vidění hodně šancí, ale žádná neměla takovou razanci, aby ohrozila brankáře. Ve 12. minutě byl vyloučen Šedivý. Mrňa se dostal před Čápa, ten ale branku hlídal svědomitě. Ve 13. minutě dostal šanci Bednář, ale dvorský brankář byl připravený a střelu vyrazil. V 16. minutě se hned po buly dostal ke střele Sýkora, ale Čáp střelu chytil. Ani Vašíček proti Čápovi neuspěl, stejně jako Jirásek. Další gólovka přišla v 19. minutě z hole Sýkory, ale znovu hostující gólman podržel svůj tým. Po první části tak HC Stadion prohrával o jednu branku.

Hned v čase 21:03 Vrchlabí srovnalo se soupeřem krok. Petr SÝKORA se trefil z brankoviště a bylo vyrovnáno. Ve 23. minutě byl vyloučen i vrchlabský hráč. V oslabení se do akce pustil Matějček, ale Čáp ho vychytal. Chalupa ani Havránek na Čápa nevyzráli. Ve 26. minutě dostal Hlaváč přihrávku od Sýkory, ale kotouč zůstal před Čápem. O dvě minuty později to zkoušel Mrňa, jehož pokus Čáp vyrazil na Sýkoru. Ten ale puk nezpracoval. Havránek se dostal až před dvorského brankáře, ale jeho samostatný únik gólem neskončil. Dvořák přestřelil branku ve 32. minutě. V čase 33:14 dostal HC Stadion do vedení Štěpán MATĚJČEK. Přihrávka od Chalupy se ke Kastnerovi nedostala. V čase 38:26 se Vrchlabí dostalo do dvoubrankového vedení. Jirků si našel Jaroslava BEDNÁŘE, který puk poslal pod víko.

Na začátku třetí třetiny si Mrňa vzal puk od protihráčů, a poslal ho na Urbana, který ale branku minul. Ve 43. minutě byl vyloučen Šedivý. Čáp se musel ohánět proti střele Sýkory, a následnou dorážkou Mrni. Ve 46. minutě se u Soukupovy branky strhla mela a následovalo vyloučení na obou stranách. Týmy ještě nebyly kompletní když byl vyloučen ještě dvorský Matějíček. Ve 48. minutě Urban orazítkoval tyčku hostující branky. Poté přišlo další současné vyloučení. V čase 50:11 vstřelilo Vrchlabí čtvrtou branku. Přesnou přihrávku dostal Jaroslav BEDNÁŘ. Netrvalo ani dvě minuty a HC Stadion skóroval popáté. V čase 51:46 měl puk na holi Patrik URBAN, který se nemýlil. Po této brance Rodos vystřídal brankáře a nastoupil Jánský. V 54. minutě byl vyloučen vrchlabský Moník. Soukup musel zasahovat proti střele Tondry. V 56. minutě se v obrovské šanci ocitl Matějček, ale nedal. V 57. minutě byl vyloučen Vašíček, který dostal 2 + 10. Toho téměř ihned využili hosté. V čase 56:33 korigoval stav zápasu Martin FRANC. Minutu před koncem třetiny nevyzrál na Janského Matějček.