HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 3:1

Ani z Tábora Vrchlabí body neveze

20.01.2024
Ani druhý zápas další části soutěže se vrchlabským hráčům nepovedl. Sice prohrával a dokázal vyrovnat, nakonec ale Tábor vstřelil celkem tři góly, zatímco HC Stadion odpověděl pouze jednou. Zatím je tedy po dvou utkáních bez bodů.
2.kolo, sobota 20.1.2024, 18:00
HC Tábor
3:1
HC Stadion Vrchlabí
Gába (Ostrý) – Hubata, Suchánek (A), Gajdolín, Jáchym, K. Černý, Říha, Plášil – Severa, Krliš, Milfait – Zeman, Matušík (A), L. Prášek – Šulek, Huna, Zadražil – Zíb, Seidl (C), Dančišin. Trenér: Jakub Grof
Červinka (Vacek) – Bendík (A), Boukal, Kaštánek, Kynčl, Hladík, Abraham, Perička – Cerman, D. Chalupa, Krsek – Kastner, Kozák, Chrtek – Jirků, Moník, T. Bláha (A) – Tatar, Šlaicher, P. Urban (C). Trenér: David Chalupa
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Severa (Šulek, Jáchym), 18. Plášil (Zeman, Říha), 55. Říha (Plášil, Milfait) – 15. Bendík (Kozák, P. Urban). Rozhodčí: Šperl – Tvrdík, Brtník. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.482. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.

Táborské mužstvo vyrukovalo do utkání s velkou chutí a už po třinácti sekundách si Milfait vykoledoval faul na Kastnerovi a v následné početní výhodě se narodila i první tutovka, ale Zemanovo zakončení z bezprostřední blízkosti skončilo v síti za brankou. Ještě před koncem vrchlabského trestu se u mantinelu provinil nedovoleným zákrokem Seidl a přesilovku si zahráli i hosté, ale k výraznějšímu ohrožení Gábovy klece se neprodrali. V polovině 6. minuty Kohouti konečně zúročili svůj tlak, a navíc parádním způsobem – Severa učinil z protihráčů v útočném pásmu solné sloupy a svou skvostnou akci dokázal i neomylně zakončit – 1:0. O necelou minutu později si vysloužila uznalý potlesk nejen ukázková kombinace domácí první letky, ale také fantastický zákrok gólmana Červinky, který lapačkou zabránil jistému gólu. Nespokojení trenéři Stadionu si vzali oddechový čas a jejich promluva k hráčům padla na úrodnou půdu. Hosté v následujících minutách vyrovnali hru a na konci 15. minuty se za to i odměnili. V signalizované výhodě po prohřešku Dančišina se k střele z levého kruhu odhodlal Ján BENDÍK a pavouk v horním růžku táborské branky mohl začít svou práci znovu – 1:1. Z hrozící nepohody si táborský tým pomohl využitou přesilovou hrou po faulu Abrahama na Severu. Říha připravil půdu pro dělovku Plášila a jeho dělovku zastavila až síťka branky za Červinkou – 2:1.

Prostřední perioda se od úvodních minut odvíjela podle táborských not a s výjimkou několika střídání u toho zůstalo po celých dvacet minut čistého času. Domácí kohouti si v ní dostatek brankových příležitostí k tomu, aby zápas předčasně rozhodli, buď ale měli vychýlenou mušku, anebo jim stál v cestě velmi pozorný Červinka. Ve 26. minutě vrchlabský gólman zlikvidoval několik nebezpečných projektilů v početní výhodě Jihočechů a brzy po jejím skončení vytasil další skvělý zákrok lapačkou proti zcela osamocenému Práškovi. Nulové vyjádření výrazné domácí ofenzívy mohl v úvodu 35. minuty utnout Šulek, a to hned dvakrát. Koncovku samostatného úniku po vysunutí Říhy mu zhatila „záchranná brzda“ dojíždějícího obránce, a tak sudí Šperl bez váhání nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil sám postižený útočník, ale ještě než stihl svůj úmysl zrealizovat, sjel mu kotouč z hole a z hrožení Červinkovy branky sešlo. Pouhou minutu před druhou sirénou se domácím nulová produktivita málem vymstila, to když se Urban ocitl zcela sám před Gábou, jeho lapačka se ale proti střele hostujícího kanonýra vymrštila stejně bleskově jako útočící kobra a ochozy si nadšeně zabouřily.

Na úvod závěrečné dvacetiminutovky hasil táborský útočník Huna hrozící únik soupeře a usedl na trestnou lavici, ale výraznější nebezpečí pro Gábu a spol. z toho nevzešlo. Právě zkušený táborský forvard se ve 46. minutě uvolnil za brankou Východočechů, směroval puk před branku a mnoho nescházelo k tomu, aby zapadl za Červinkova záda. Nadcházející minuty servírovaly divákům spíš urputný hokej. V 7. minutě čelil Gába velké šanci v podání Krska, o dvě minuty později zase řešil vrchlabský brankář nebezpečný nápor v podání kohoutů. Vpravdě hokejové okamžiky ustupovaly i nadále houževnaté hře u mantinelů. Na jeden z takových zákroků v podání Hladíka doplatil domácí forvard Zeman, který se jen těžce zvedl z ledu a do dalšího průběhu střetnutí už nezasáhl. Definitivní rozuzlení sobotního souboje na táborském ledě přinesla až v pořadí čtvrtá přesilová hra Tábora. Při spolupráci, která se osvědčila u druhého gólu kohoutů, si tentokrát Plášil s Říhou prohodili role a dosáhli totožného výsledku – nekompromisní rána druhého jmenovaného po Plášilově výzvě zapadla za Červinku a bylo to 3:1. Na tomto výsledku už se nic nezměnilo, což jde ke cti brankáři Gábovi, který s posledními vteřinami zápasu ukradl skvělým zásahem jistý gól Moníkovi.

Hlavní trenér Pete Hlaváč:
Dnes jsme měli velmi špatný vstup do utkání, ale postupně jsme hru vyrovnávali. Celý zápas nakonec rozhodly přesilové hry, kde domácí dvě využili, kdežto my vyšli naprázdno. 50 minut jsme hráli velmi kvalitně. Jsou to pro nás obrovské zkušenosti, které teď sbíráme a doufám, že nám to v play off přinese ovoce.