HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - HC Příbram 3:6

Ani čtvrtý zápas nadstavby nedopadl pro HC Stadion vítězně

28.01.2023
Čtvrtým zápasem pokračovala nadstavba, ale ani tentokrát Vrchlabí nedokázalo získat ani bod. Na jeho led přijela Příbram, která si s HC Stadionem už od začátku zápasu pohrávala. Nakonec zápas skončil 3:6 z pohledu domácích. Pro Příbram je to první tříbodová výhra v nadstavbové části.
5.kolo, sobota 28.1.2023, 18:00
3:6
HC Příbram
Krinwald (Holubec) – Duran, Pelda, Rychlovský, Bendík (A), Kozák, T. Jirků, Horáček – T. Šlaicher, Krsek, Novotný, Chrtek (A), Tatar, Chalupa, Urban (C), Moník, A. Jirků, R. Šlaicher
Jiroušek (Šorf) – Saňa (A), Malý, Jelínek, Zdeněk, Zedek, Havlín, Patzelt – Bednařík, Brzák, Hasman, Josefus (C), Eret, Bečvář, Pinkas, Kafka (A)
Třetiny: 1:3, 2:2, 0:1  Branky a nahrávky: 20. Chalupa (R. Šlaicher, A. Jirků), 28. Kozák (R. Šlaicher), 30. Tatar (Duran, T. Jirků) – 1. Eret (Kafka), 7. Josefus, 13. Jelínek (Kafka, Zdeněk), 25. Kafka (Jelínek, Eret), 37. Brzák (Saňa, Havlín), 58. Zdeněk (Hasman, Malý). Rozhodčí: Zeliska – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 706. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 3:5, 3:6.

Úvod zápasu začal hodně zhurta. První střelecký pokus Příbrami Krinwald sice zlikvidoval, ale nestačil v čase 0:19 na Petra ERETA, který si s pukem objel branku a zakončil. Ve 3. minutě si znovu Příbram vyšlápla na Krinwalda, tomu vypadl puk, ale naštěstí mimo svatyni vrchlabského celku. Jiroušek si také připsal zákrok, když se k jeho brance dostal Tatar. Dvakrát se pokusil vyrovnat, ale neúspěšně. V čase 6:36 už to bylo o dvě branky. Bendíkovi se „povedlo” přihrát Petru JOSEFUSOVI, který Krinwalda prostřelil. Duran se do velké šance dostal v osmé minutě, ale trefil jen Jirouška. Další pokus přišel od Peldy, střílel až od modré čáry a trefil pouze betony brankáře. Kafka se pak dostal do úniku, ale zastavil ho Tatar. Vyloučení ale neproběhlo. Stalo se tak až v 11. minutě, kdy byl vyloučený hostující Eret. Netrvalo dlouho a Příbram šla do tří. Jirků mohl snížit ve 12. minutě, ale minul branku. A také na vrchlabské straně přišel trest. Ten ale narozdíl od Vrchlabí dokázala Příbram využít. V čase 12:59 to byl Radek JELÍNEK, který byl volný u branky. Přihrávka od Kafky tak našla svůj cíl. V čase 19:03 ale na 1:3 snížil David CHALUPA, po skvělé kombinaci Jirků a Šlaichera.

Druhá třetina začala o poznání klidněji, ale také byla bohatá na góly. Ve 22. minutě se do šance dostal Jirků, ale trefil pouze beton Jirouška. Adam Jirků se pokusil zkrotit puk a dostat ho do branky, ale Jiroušek k obraně použil betony. Ve 25. minutě trefil Pinkas tyč. A skóre se upravovalo v čase 24:22, kdy se za Příbram trefil Petr KAFKA. Tečoval nahozený kotouč od modré čáry. Ve 26. minutě byli současně vyloučení Tatar a Zedek. Jiroušek zabránil gólu po střele Kozáka, ale v čase 27:41 už se HC Stadion konečně povedlo snížit. Zasloužil se o to Martin KOZÁK ve spolupráci se Šlaicherem. Ve 29. minutě se pouze vedle branky trefil Bednařík. A v čase 29:15 už se Vrchlabí radovalo potřetí. Duran střílel od modré, jehož střelu ještě Jiroušek vyrazil. Nestačil ale na dorážku Jakuba TATARA, která mířila přesně do branky. Moník pak mohl ve 32. minutě vyrovnat, ale přestřelil branku. Následovalo ještě několik pokusů na obou stranách, Urban ve 35. minutě poslal na Jirkouška puk, ale ten zasáhl hokejkou. Také další střela přišla od domácího hráče, ale nakonec z toho gól nebyl. Ten přišel pro vrchlabské do jejich sítě. V čase 36:10 zvýšil na 3:5 Luboš BRZÁK, který tečoval puk nahozený od modré čáry. Urban mě znovu na holi gól, ale přestřelil.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen domácí Urban. Kafka se vydal pro další gól, ale Krinwald zasáhl. Poté to byl znovu Kafka, který byl u puku a snažil se ho dotlačit do branky. Poté už byli domácí v plném počtu na ledě. Netrvalo to ale dlouho, protože ve 46. minutě to byl znovu Urban, který šel na trestnou lavici. Tentokrát ale domácí Příbram k ničemu velkému nepustili. Naopak, sami dostal příležitost v podobě přesilové hry. Tomáš Jirků střílel od modré čáry, ale Jiroušek byl připravený. HC Stadion ale nedokázal možnost využít. V 54. minutě zasahoval Krinwald proti Zdeňkovi, a předvedl skvělý zákrok. Ten musel ukázat také o chvíli později, kdy se na něj řítil Kafka. Na druhé straně střílel Chrtek, ale nebyl úspěšný. V čase 57:35 to ale byla Příbram, kdo přidal další gól. David ZDENĚK si dobře vybruslil a trefil se do volného prostoru v rohu branky. Další branku mohl přidat Kafka, ale vrchlabskou svatyni minul.