HC Stadion Vrchlabí – „Zavřel jsem oči a bylo to," komentuje Láďa Gengel svoji branku
Ohlasy k zápasu

„Zavřel jsem oči a bylo to," komentuje Láďa Gengel svoji branku

23.09.2009
Jana Poskerová

Znojemští orli vlétli na vrchlabský led s cílem odvézt na jih cenné body. Po prvních dvou třetinách byl stav 1:0 pro hosty, ovšem třetí třetinu plně ovládl domácí tým a Znojmu nedal šanci. Body za vítězství zůstávají tedy ve Vrchlabí. Zápas pro náš web zhodnotili střelci vrchlabských branek Ladislav Gengel a Jan Čaloun.

První gól do branky Petra Ševčíka padl, po chybě domácího hráče, z buly, Honza Čaloun k tomu řekl:„ První třetina byla trochu křečovitá, nevyužili jsme přesilovky, navíc Znojmo dalo po buly takový šťastný gól. Nedokázali jsme na soupeře vytvořit potřebný tlak.“

Zápas měl podobný scénář jako v sobotním utkání v Chrudimi, kde náš tým také po dvou třetinách prohrával:„ Ale po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že se jedná o stejný průběh jako v Chrudimi. Takže jsme zapracovali na tom, abychom soupeře dostali pod tlak, a to se nám povedlo. Třetí třetinu jsme zahráli fantasticky, v podstatě jsme Znojmo nepustili do naší třetiny, točili jsme to u nich a byly z toho dva krásné góly,“je spokojený střelec vítězného gólu, ale sám sebe chválit nechce: „Já na to nehraju, že šlo o vítězný gól. Hraju na to, že mužstvo vyhrálo, přišel jsem sem pomáhat mužstvu, aby vyhrávalo a sbíralo body, kdo dá góly, to je úplně jedno. Jsem strašně rád za tři body a za vítězství.“

Stejně spokojený s vítězstvím je také Láďa Gengel, střelec prvního gólu:„Bylo to trochu se štěstíčkem, puk se odrazil před bránu, já jsem skoro zavřel oči a bylo to tam. Gól padl přes skrumáž, gólman puk vlastně ani neviděl. Jinak jsem se zápasem spokojený, máme body a vyhráli jsme. Jak říkal Honza, my jsme věděli, že zápas otočíme. Trenér nás stáhl na tři pětky, vytvořili jsme ještě větší tlak než v předchozích třetinách a prostě super. Padlo to tam a máme tři body.“ V dosavadním průběhu soutěže se jedná o třetí vítězství HC Vrchlabí.