HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabští jedou bojovat s Draky ze Šumperka

Vrchlabští jedou bojovat s Draky ze Šumperka

16.11.2007
Jan Hanuš

První vzájemné utkání s nováčkem první ligy ze sehraje Vrchlabí v sobotu v Šumperku. V letošní sezóně se však hráčům s Drakem ve znaku, zatím příliš nedaří. Ze všech dosavadních duelů nasbírali 7 bodů, všechny prozatím v domácím prostředí. Mezi nejzkušenější hráče Šumperka patří jistě mistr světa z Vídně 96 Roman Meluzín, nebo extraligou ve Zlíně a Vsetíně protřelý Martin Ambruz. Na hostování do 8. prosince působí v kádru Draků vrchlabským fanouškům dobře známý Petr Horčička.

Forma Šumperka

V letošní sezóně se Drakům vůbec nedaří, z jednadvaceti zápasů získali pouze sedm bodů, všechny na domácím ledě. Dokázali porazit pouze Jihlavu 3:1 a Prostějov 4:1. Další bod získal Šumperk ze zápasu s Olomoucí, když Kohouti vyhráli až v prodloužení. To bylo pár jediných světlých letošních okamžiků. Jinak jdou Draci od porážky k porážce, největší výprask museli skousnout hned ve třetím kole, kdy je ostravská Sareza smetla z ledu devíti gólovým přídělem.

HC Berounští Medvědi – Hokej Šumperk 2003 2:0

Ani vrchlabský Horčička a v brance Alexandr Hylák nezabránili další prohře Šumperka. V souboji posledních týmů skupin byli. Obě branky vstřelili Medvědi ve dvojnásobných přesilovkách, při vyloučení Meluzína a Kloze se trefil v 10. minutě Slížek, a druhou branku Berouna vstřelil půl minuty před koncem druhého dějství, při vyloučení Špeldy a Piluši Vlček. Ve třetí třetině držel beroun otěže zápasu pevně ve svých rukou a Draky již k ničemu nepustili.

Něco málo z historie Šumperka

V prosinci 2001 odkoupil Hradec Králové od Draků práva na první ligu a přerušil tak v Šumperku na rok a půl seniorský hokej. Až v roce 2003 začal psát Šumperk novou kapitolu své historie, sezóně 2003/2004 vzniklo v Šumperku občanské sdružení a přihlásilo seniorský hokej do Olomoucko-Zlínského přeboru. V sezóně 2004/2005 už v Draci hráli druhou ligu a o rok později se v druhé lize probojovali do play-off. V roce 2006 vstoupil do klubu současný prezident Ing. Vladimír Velčovský a pod jeho vedením Šumperk v sezoně 2006/2007 slavil po osmi letech návrat do první ligy.