HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí zajíždí na led dosud neporaženého Chomutova
Preview k zápasu

Vrchlabí zajíždí na led dosud neporaženého Chomutova

24.09.2009
Jan Pečeňák

Od porážky v Olomouci hned v prvním kole si náš tým připsal v následujících zápasech pokaždé vítězství a to ho zařadilo na aktuálně 5. místo. Na nejvyšší příčce se zatím vyhřívá náš sobotní soupeř KLH Chomutov, který v dosavadním průběhu ještě nepoznal hořkost porážky. Navíc Vrchlabí na ledě severočeského týmu ještě nezískalo ani jeden bod. Skončí tentokrát vítězná série Chomutova a nebo bude pokračovat? To se dozvíme po skončení utkání, které začíná v chomutovské ČEZ Aréně 26.9. v 17:30.

Chomutov před startem ligy

V týmu došlo po loňském nezdaru, kdy Chomutov vypadl v semifinále, k výraznějším změnám v kádru. Změny se udály i na trenérském postu, kde trenéra Pešouta nahradil Radim Rulík, který trénoval extraligové Znojmo. Řada hokejistů odešla na hostování do Kadaně, se kterou jeden z aspirantů na postup do naší nejvyšší soutěže spolupracuje, např. Révay, Ťupa, Fábry či Gombár. Dále mužstvo opustila trojice finských hokejistů Lundell, Toivonen a Tarvainen. Na hostování do jiných týmů zamířili Chmelíř, Nikolov, Kamil Charousek či gólman Cikánek. Tým opustila i největší hvězda Miroslav Hlinka, který se vrátil do své vlasti.

I když Chomutov opustila řada kvalitních hokejistů, tak možná ještě kvalitnější hráči je nahradili. Obranu přišli vystužit Aleš Pavlas z Kladna a Ondřej Malinský z Popradu. V útoku se budou Chomutovští hodně spoléhat na trojici Radek Duda, Milan Kraft a Milan Procházka, kteří mají pomoci Chomutovu k příčkám nejvyšším. Bodový příděl se čeká i od dvojice Ondřej Fiala a Martin Trochta.

V přípravě odehráli hokejisté Chomutova dvanáct přátelských utkání a v polovině odešli z ledu poraženi. V rámci letního Tipsport Cupu prohráli na ledě Českých Budějovic, Sparty a doma s Plzní. Dvakrát si na chomutovské vyšlápla překvapivě Kadaň a v jednom utkání také rival z Ústí nad Labem. Právě s Ústím se zrodila i jediná remíza v přípravě. Zbylých pět utkání již hráči z krušnohoří vyhráli. Ve dvou zápasech si poradili s Berounem, porazit dokázali i loňského semifinalistu 1. ligy Hradec Králové, v závěru přípravy těsně zdolali Benátky a také německý Weiswasser.

Příprava možná nevyšla Chomutovu dle představ, ale změny v kádru byly docela podstatné, tudíž chvíli trvá než se mužstvo sehraje. Start 1. ligy se už našemu sobotnímu soupeři podařil na výbornou a vévodí prvoligové tabulce bez ztráty bodu. Nic jiného se asi ani nečekalo, protože cíle Chomutova jsou vždy nejvyšší a nejinak je tomu i letos.

V minulém utkání zvítězil Chomutov v Havířově

Hosté se dostali do vedení již v sedmé minutě při přesilové hře. Svou první branku sezóny vstřelil Jakub Trefný – 0:1. Chomutovu branka pomohla a i nadále se tlačil do útoku, přes několik příležitostí však už branka v první třetině nepadla.

Druhého gólu se diváci dočkali po dvou minutách druhého dějství. Lukáš Zeliska si vybojoval puk, dostal se ke střele a vyrovnal na 1:1. I nadále však měli převahu hosté, kterou se jim ve 37. minutě podařilo zužitkovat. Po střele od modré čáry tečoval puk za záda domácího gólmana Petr Jíra – 1:2. Havířovu se však podařilo ještě v téže třetině vyrovnat. Přečíslení 2 na 1 využil přesnou střelou Marek Haas a utkání bylo gólově opět vyrovnané.

Ve třetí části hry se střídaly šance na obou stranách, ale využita byla až ta v 51. minutě. Chomutovský Jíra poslal přesnou přihrávku Zdeňku Skořepovi, který neměl problém trefit odkrytou branku – 2:3. Potřetí v utkání se již domácím vyrovnat nepodařilo a navíc ještě jednou inkasovali. Při power play Havířova se k puku dostal Lukáš Pulpán, který skóroval do opuštěné havířovské klece – 2:4.

ČEZ Stadion Chomutov
26.9. 17:30
KLH Chomutov 5. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
1. 12 b. Umístění 5. 9 b.
4 – 0 – 0 - 0 Celková bilance 3 – 0 – 0 - 1
Milan Kraft 2 g.+ 3 as. Nejproduktivnější hráč Jan Čaloun 3 g.+ 1 as.
Milan Kraft
Radek Duda
Zdeněk Skořepa
Lukáš Pulpán všichni 2 g.
Nejlepší střelec Jan Čaloun 3 g.
Milan Procházka 5 as. Nejvíce asistencí Lukáš Chmelíř 3 as.
Milan Kraft
Radek Duda
Milan Procházka
Lukáš Pulpán
František Bombic všichni +4
Nejlepší hráč v +/- Bronislav Andres +2
Michal Jeslínek -2 Nejhorší hráč v +/- Roman Chatrnúch -3
Petr Domin 27 min. Nejtrestanější hráč Ladislav Gengel 14 min.
Miroslav Hanuljak 1,25 Brankový průměr na zápas Petr Ševčík 2,00
Miroslav Hanuljak 95,65 % Úspěšnost gólmanů Petr Ševčík 93,44 %
Miroslav Hanuljak 1 Čistá konta Petr Ševčík 0

Chomutov je zatím k neporažení

4. kolo HC Havířov Panthers - KLH Chomutov 2:4
3. kolo KLH Chomutov - HC Benátky nad Jizerou 2:0
2. kolo Hokej Šumperk 2003 - KLH Chomutov 1:2
4. kolo KLH Chomutov - HC VCES Hradec Králové 4:2

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Chatrnúch, Pácal, Chaloupka, Bendík, Vála "C", Chmelíř, Matějíček - Kubeš, Tvrdek, Filip - Beck, Konečný, Hubáček - Mikšovský, Andres, Čaloun - Gengel, Urban, Zíma – Rusnák

KLH Chomutov: Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Revay, Procházka, Kraft, Duda, Skořepa, Trochta, Jíra, Hašek Fiala, Jeslínek, Eiselt, Domin, Míka

Rozhodčí

Sobotní utkání mezi Chomutovem a hosty z Vrchlabí bude mít na starosti trojice rozhodčích Zubzanda, Arazimová a Špringl.