HC Stadion Vrchlabí – V dalším utkání zavítá do Vrchlabí celek Olomouce

V dalším utkání zavítá do Vrchlabí celek Olomouce

11.12.2008
Jan Pečeňák

První liga pokračuje svižným tempem a už nás čeká její 32. kolo. Tentokrát do Elektromont Arény zavítá jeden z trápících se týmů v letošní sezóně a tím je HC Olomouc. Loňský semifinalista soutěže prozatím okupuje 10. místo a nedaří se mu navázat na výsledky z minulé sezóny. V posledním kole sice Hanáci na domácím ledě rozstříleli Chrudim, ale na vrchlabském ledě je čeká o poznání těžší práce. Jak dopadne zápas mezi Vrchlabím a hosty z Olomouce se můžete přijít podívat v sobotu 13.12. od 18:00.

Jak si prozatím vede Olomouc

Výsledky Olomouce v letošní sezóně jsou velmi nevyzpytatelné. Hráči z Hané jsou schopni porazit Kometu, vyhrát v Chomutově, ale v příštím kole dokáží doma podlehnout Třebíči, Kadani apod. Při pohledu na tabulku zjistíme, že při utkáních na ledě soupeře patří olomoučtí k nejhůře bodujícím týmům. Z 15 zápasů vybojovali pouze dvanáct bodů a horší jsou jen Benátky, Beroun a Poruba. Asi z těchto důvodů se neustále pohybují okolo desátého místa a nedaří se jim dostat na příčky, kde se pohybovali v loňské sezóně.

Co se týká bodování, tak nejvíce tým táhnou Milan Ministr a Richard Brančík. Oba patří v kanadském bodování první ligy mezi 30 nejlepších hráčů. Mezi obránci zatím vévodí týmové statistice Ondřej Kříž, který zatím získal 13 bodů za tři branky a deset asistencí a v celé 1.lize mu patří osmé místo, hned za naším kapitánem Alešem Válou. Mezi třemi tyčemi se většinou střídají Štefan Žigárdy a extraligou ostřílený Jaroslav Kameš, který se ve Vrchlabí již jednou představil. O něco více šancí přeci jen dostává Žigárdy, který odchytal i poslední dvě utkání proti Chrudimi a Třebíči.

HC Olomouc – HC Chrudim 5:0

V první třetině se střídaly šance na obou stranách, ale ke gólové radosti to ani na jedné straně nevedlo. To se však změnilo v přesilové hře Chrudimi, a kdo by čekal radost hostů je na omylu. Richard Brančík předvedl něco, co se jen málo vidí. Během jednoho oslabení vstřelil dvě branky během 56 vteřin a domácí tak vedli 2:0. A aby to pro hokejisty z Chrudimi nebylo málo, tak za dalších 32 vteřin zvýšil Filip Smejkal na 3:0. Stejným skóre také třetina skončila.

Po přestávce se hosté snažili s výsledkem ještě něco udělat a měli k tomu blízko, ale střela Zadiny skončila na tyči. Poté se na dlouhé minuty na obou stranách jen vylučovalo, ale různé kombinace přesilovek nedokázal ani jeden z týmu využít. Až deset vteřin před koncem druhé třetiny padla branka. Byla opět do sítě Chrudimi a opět v přesilové hře hostů. Martin Růžička jel sám na gólmana a trefil se přesně – 4:0.

Do třetí třetiny vstupovaly oba týmy s vědomím, že o vítězi je už nejspíše rozhodnuto a podle toho také hra vypadala. Třetina se odehrávala bez šancí, za to stoupal počet vyloučených na obou stranách. Přesto se však diváci branky dočkali a padla opět při vyloučení. Tentokrát ale uspěl tým, který byl v přesile. Konečnou podobu výsledku dal tvrdou ranou od modré Martin Davídek a pět minut před koncem zvýšil na 5:0. Závěr utkání si domácí již pohlídali a mohli se radovat z výhry a také z první nuly na kontě obdržených branek v letošní sezóně.

HC Vrchlabí – HC Olomouc 5:1

První třetina probíhala spíše v duchu šetření sil. Oba celky se vzájemně dobře hlídaly, dbaly na defenzivu a dařilo se jim soupeře nepouštět do vyložených brankových příležitostí. Ke konci třetiny si gólman hostí trochu zachytal, ale s pokusy Krupky a Komy si bez problémů poradil. První dějství zápasu tak skončilo 0:0.

Ve druhé třetině se diváci konečně dočkali branek. Po několika šancích na obou stranách se ve 30. minutě prosadil Štefan Rusnák a o necelou minutu později zvyšoval na 2:0 Jonáš Fiedler. Hosté s odpovědí přispěchali poměrně brzo. Ve 36. minutě se přesně trefil Filip Smejkal. Radost hostů však trvala pouhou minutu, protože opět na rozdíl dvou branek zvýšil Jan Bedník. Po druhé třetině se tak utkání vyvíjelo lépe pro domácí, kteří vedli 3:1.

V poslední třetině se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale domácí obrana je do žádného většího ohrožení Štůralovi branky nepouštěla. Co se nevedlo Olomouci, dařilo se domácím hráčům. V 51. minutě napřáhl od modré Jaroslav Koma a jeho střelu zastavila až síť - 4:1. Konečnou podobu výsledku dal v 57. minutě Martin Krupka, který upravil skóre na 5:1.

D&D Elektromont Aréna
13.12. 18:00
HC Vrchlabí 32. kolo HC Mora Olomouc
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
3. 71 b. Umístění 10. 39 b.
21 – 3 – 2 - 5 Celková bilance 10 - 4 – 1 - 16
Patrik Beck 9 g.+ 16 as. Nejproduktivnější hráč Milan Ministr 13 g.+ 13 as.
Rok Pajič 10 g. Nejlepší střelec Milan Ministr 13 g.
Patrik Beck 16 as. Nejvíce asistencí Richard Brančík 14 as.
Aleš Vála +14 Nejlepší hráč v +/- Richard Brančík +6
Petr Chaloupka
Martin Tvrzník -2
Nejhorší hráč v +/- Petr Sakrajda -13
Roman Chatrnúch 80 min. Nejtrestanější hráč Martin Davídek 49 min.
Tomáš Štůrala 1,90
Petr Ševčík 2,69
Filip Šindelář 1,00
Brankový průměr na zápas Štefan Žigárdy 2,61