HC Stadion Vrchlabí – Tomáš Kynčl myslí na NHL

Tomáš Kynčl myslí na NHL

23.01.2012
Jana Poskerová

Je mu třináct, na ledě se pohybuje děvět let a jeho ambice vedou až do NHL. Jedním dechem ovšem dodává, že by rád hrál i za A tým doma, ve Vrchlabí. K hokeji jej přivedla maminka, která s ním začala bruslit a nyní je hlavním fanouškem táta. Představujeme dalšího hráče HC Krkonoše: Tomáš Kynčl, obránce, 8.třída.

Tomáši, jaké máš za sebou v mládežnickém hokeji úspěchy?
Byl jsem oceněný jako obránce a jako družstvo jsme se umístili na třetím místě v kraji.

Zatím jsi prezentoval pouze Vrchlabí, kam by ses chtěl jednou dostat?
Určitě bych rád výš, ale zatím to nevychází. Jednou bych chtěl určitě NHL, to mi ale asi nevyjde. I když by se mi líbilo i hrát tady za "áčko".

Jak probíhají tréninky (Tomáš je v trenérské péči Jana Holečka, pozn. autora)?
Náročnější tréninky jsou na začátku týdne, to nás trenér honí, a pak když prohrajeme zápas. Když se nám daří, tak nás chválí, ale když se nedaří, tak máme horší týden tréninku... To pak třeba tři dny jezdíme bez kotouče.

Jak si vedete v tabulce?
Soutěží nás devět a vyhráváme tak tři zápasy, s těžšími soupeři umíme i remizovat, nebo prohráváme.

Družstvo osmé třídy má momentálně ztíženou situaci malým počtem hráčů, ale i tak si vedou dobře. Odborné vedení trenéra přináší své ovoce, přejeme tedy do zbývajících utkání hodně střeleckého štěstí celému týmu.