HC Stadion Vrchlabí – Tipsport Hockey Cup pokračuje ve Znojmě

Tipsport Hockey Cup pokračuje ve Znojmě

10.08.2008
Jan Hanuš

V R C H L A BI - Ke třetímu zápasu letního Tipsport Hockey Cupu jede Jeřábkova družina do vzdáleného Znojma, na jehož ledě budou bojovat o první body do letního poháru. Proti vrchlabským útočníkům se postaví loňský hráč Vrchlabí, obránce Martin Rýgl, jehož branka čtyři vteřiny před koncem utkání proti Hradci Králové zůstane dlouho v paměti vrchlabských fanoušků.

HC Znojemští Orli v Tipsport Hockey Cupu 2007

V loňském roce skončili znojemští Orli ve skupině B na třetím místě za vítězem z Českých Budějovic, druhou Plzní a před poslední Slavií. Znojmo vyhrálo oba zápasy se Slavií Praha (2:5 na Slavii, 4:0 doma), v souboji s plzeňským Lasselsbergerem oba soupeři vyhráli domácí zápasy (5:2 v Plzni, 7:3 v Hostan Aréně). Znojemští Orli nestačili ani v jednom zápase na jihočeský HC MOUNTFIELD (2:0 v Českých Budějovicích, 0:3 ve Znojmě).

HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Znojemští Orli 1:2

Hokejisté Českých Budějovic se dostali do vedení již ve třetí minutě zásluhou Šimánka, skóre srovnal o deset minut později Dopita. Znojmo dostal do vedení ve 34. minutě zápasu Plášek, závěrečnému tlaku se znojemští ubránili a odváží si od Jihočechů 3 body.

HC Vrchlabí - HC MOUNTFIELD České Budějovice 0:6

První domácí zápas Vrchlabí v Tipsport Hockey Cupu připomínal hru kočky s myší a extraligová kočka nedala prvoligové myši moc šancí.
Brankář Štůrala lovil puk ze sítě již ve 40. vteřině, kdy se po přihrávce Gulaše prosadil Petr Macháček a na začátku 6. minuty zakončoval krásnou akci Lukáš Květoň.
I v druhé třetině dirigovali hru jihočeši, v 25. minutě v situaci dva na nikoho si Radek Duda a Ivan Huml poradili a zakončovali do prázdné branky. V oslabení po úniku Šimánka doklepnul čtvrtý gól Ondřej Veselý. Krátce po polovině zápasu to bylo již 0:5, to když Petr Sailer prostřelil ve 34. minutě Štůralu.
Herní projev Vrchlabí se zlepšil až v poslední části, ovšem gól padnul zase jen do sítě Vrchlabí. Čtyři minuty před koncem uzavřel gólový účet zápasu po přihrávce Poživila Tomáš Mertl.