HC Stadion Vrchlabí – Stadion jde do boje

Stadion jde do boje

08.01.2013
Jana Poskerová

První kolo play off je tady a konečné výsledky nedělního kola určily za soupeře pro HC Stadion Vrchlabí celek Jaroměře. Jaroměř svedla boj o šestou příčku s týmem HC Jičín a z boje vyšel vítězně Jičín, Jaroměř skončila sedmá. Bilance zápasů ze základní části mezi domácím Stadionem a Jaroměří je 1:1. Zápas začíná ve středu 9.1.2013 v 18,00 hodin na ZS ve Vrchlabí.

Tým Vrchlabí teď čeká první pomyslný vrchol sezony, jak svorně potvrdili trenér Ivan Houda s hráči Petrem Hlaváčem a Tomášem Bláhou: Od středy hrajeme novou soutěž a bude to krásná soutěž. Jsou to sice jen krajské zápasy, ale je to jeden z vrcholů sezony, dalším je pak baráž.

Všichni tři už si play off prožili a to i ve vyšší soutěži, právě proto jsou rozhodnutí dát do zápasů všechno. Nechtějí se bavit o tom, co by kdyby, ani se dohadovat, které družstvo je silnější a jak můžou vzájemné zápasy dopadnout. Křišťálovou kouli přenechají raději kartářce. Přijde nemoc, zranění, neuvolnění z práce a opora kteréhokoliv týmu nenastoupí do zápasu. Naopak do kádru Nového Města se pár hráčů z marodky vrátilo, Pace by mohli výrazně prospět junioři z Hradce, Hronov odskočí Třebechovicím dvěma šťastnými goly a veškeré předpoklady a papírové dohady skončí v kamnech.

Pocity z play off shrnul velmi výstižně trenér: Máme postavený dobrý tým, který ví, jak má hrát. Chlapi jsou připravení a mají natrénováno. Já je teď můžu jen směrovat. Oni ví, že musí odevzdat výkon týmu a mít srovnanou hlavu. Nemám rád sólisty, ti do hokeje nepatří. Hokej je týmová hra, a tak k tomu my všichni přistupujeme. Nerozdělujeme se na beky a utočníky, jsme tým a jako tým budeme hrát.. Ostatní jen přikyvují a Petr Hlaváč doplňuje: Je důležité si uvědomit, že my všichni, až na vyjímky, nejsme profesionální hráči, chodíme do práce a po práci jdeme na trénink a pak sehrajeme s úžasným šestým hráčem (myšleno fans, pozn. redakce) zápas. Jsou týmy, kde jsou hráči placení od golu, od přihrávky, nebo poloprofíci a taky podle toho můžou některé zápasy v play off vypadat. Myslím tím, že tito hráči budou hrát na sebe, na svoje triko a o celkový výsledek jim ani tolik nepůjde.

Jak tedy bude hrát Stadion?
Ivan Houda:Tým bude hrát na 150%, 100% výkon máme za sebou v základní části, teď už je jasné, co chceme. Natrénováno máme, teď už musíme hrát taky srdcem.
Tomáš Bláha:Ne, hrát budeme na 200%, to je jasné, jdeme do play off s tím, že chceme vyhrát. Nebudeme se dívat na to, co bylo, to je za námi. Teď začíná nová soutěž a tu vyhrajeme.
Petr Hlaváč: Na play off jsme připravení, nemá cenu špekulovat, co by kdyby. Tabulka je vyrovnaná a je vlastně úplně jedno, na koho narazíme. Máme na to, abychom Jaroměř porazili a místo čtvrtého zápasu se můžeme jet podívat do Paky, jak vítězí nad Trutnovem.
Tomáš Bláha: Samozřejmě, že bychom chtěli hrát derby s Trutnovem, protože by to byl zápas sezony, ale to teď nemůžeme tipovat. Povíme si více po prvním kole, které už tak trochu ukáže, kam by se mohly výsledky ubírat. Všechny týmy jsou hratelné, ale každopádně zápas s Trutnovem je derby.

Hráči HC Stadion Vás tímto zvou na zápasy PLAY OFF krajské hokejové ligy. Přijďte a zapojte se jako šestý hráč ve středu 9.1. ve Vrchlabí, v neděli 13.1. v Jaroměři a ve středu 16.1. opět ve Vrchlabí.