HC Stadion Vrchlabí – Série se stěhuje pod Krkonoše

Série se stěhuje pod Krkonoše

28.02.2008
Jan Hanuš

Čtvrtfinálová série se stěhuje z Krušných hor do Krkonoš a vrchlabští hráči potřebují alespoň jednou zvítězit. Že to bude úkol více než těžký, se přesvědčil Jeřábkův výběr v neděli a v pondělí. Zápasy číslo tři a čtyři jsou na pořadu ve čtvrtek 28.2. a v pátek 29.2. ve vrchlabské D&D Elektromont Aréně. Pro fanoušky kteří se do arény nedostanou bude připraven online přenos.

D&D Elektromont Aréna
28.2. 18:00
HC Vrchlabí Čtvrtfinále play-off
3.zápas
KLH Chomutov

Dva nesmírně těžké zápasy mají za sebou hráči vrchlabského Elektromontu. V obou zápasech dovolil Chomutov našim hráčům skórovat vždy jen jednou, a jelikož vyhrát na jeden gól se podaří jen občas, třeba v rozhodujícím zápase předkola, přivezli si hráči Vrchlabí z Chomutova prohru 2:0 na zápasy.

1. zápas čtvrtfinále

Jiří Matějíček Bez libereckých mladíků a se Ševčíkem v brance se představilo v neděli v Chomutově Vrchlabí. V prvním zápase dominovali oba brankáři a první byl překonán vrchlabský Petr Ševčík. V 10minutě ho prostřelil Petr Jíra a za minutu přidal druhý chomutovský gól Jaroslav Hašek. Po jedenácti vteřinách druhé části vykřesal jiskřičku vrchlabské naděje Jiří Matějíček, který snížil na 2:1, ale v dvojnásobné přesilovce stanovil konečný účet zápasu Martin Ťupa.

KLH Chomutov – HC Vrchlabí 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Stav série 1:0

2. zápas čtvrtfinále

Petr Horčička Stejný začátek jako v neděli mělo i pondělní utkání, v polovině první třetiny se ujímá Chomutov vedení z hole Milana Kostourka, a o šest minut později přidává druhou branku do Ševčíkovy sítě Ladislav Boušek. Minutu před koncem druhé části hry zvyšuje opět Ladislav Boušek již na 3:0 a čtvrtý gól přidává exhradecký Petr Domin ve 47. minutě. Čestný úspěch Vrchlabí zajistil v 51. minutě souboj Horčičků, když vrchlabský Petr Horčička překonal chomutovského Luboše.

KLH Chomutov – HC Vrchlabí 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Stav série 2:0

Chomutov je jasným favoritem série, ovšem Vrchlabí nenechá svoji kůži lacino a bude se snažit krušnohorce co nejvíce pozlobit a nejméně se ještě jednou do Chomutova vrátit.