HC Stadion Vrchlabí – Se štestím takový dloubáček, komentoval gól Petr Horčička
Ohlasy k zápasu

Se štestím takový dloubáček, komentoval gól Petr Horčička

24.09.2008
Petr Novotný

Tento hráč, který v sezoně 2001/2002 pomohl Bílým Tygrům z Liberce k postupu do nejvyšší soutěže a HC Vrchlabí k postupu do první ligy v sezoně předloňské není v první lize žádným nováčkem - poprvé si ji zahrál už v sezoně 1995/1996 v tehdejším Vajgaru Hradec. V dnešním zápase byl opět ve správný čas na správném místě a po Salfického hrubé chybě otočil skóre ve prospěch jeho týmu dloubákem, kterým potěšil přes třináct set diváků.

"Zápas se nám povedl a ten gól, to byla chyba gólmana. Chtěl to přikrýt a ono mu to uteklo. No a pak se štěstím takový dloubáček", to je komentář ke kuriózní brance, kterou v 34. minutě vsítil dvaatřicetiletý usměvavý útočník. Tím otočil stav utkání a hra dostala úplně jiný rozměr.

Horčička dostal u mantinelu ve středním pásmu od protihráče holí přes plexi, což je věc kterou žádný hráč nemá rád. "Tak jsem se koukal po rozhodčím, ten si mě ale nevšímal," dodává autor druhé branky domácích. Nezačal však trucovat, ale naopak se rychle přemístil k Salfického území, kde mu po jeho nedostatečném zpracování puk vypíchnul a pomohl tak svému týmu nahoru brankou na 2:1.

Hosté se nevzdali a ve třetím dějství vyvinuli na vrchlabské velký tlak umocněný gólem po buli deset minut před koncem, který vstřelil hostující Havlíček. Utkání si obecenstvo užilo až do sladkého konce, protože musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch excelovala současná jednička HC Vrchlabí Tomáš Štůrala, když dvakrát vychytal matadora Jana Čalouna a samozřejmě dvojnásobně úspěšný exekutor Pavel Kříž.

V náročném programu jaký první liga bezpochyby má, je nesmírně důležité vyhrávat: "I únava odchází rychleji než když se prohrává," přiznává Horčička. Hraje se třikrát do týdne a hráči z extraligových celků mají ještě další extra zápasy ve svých domovských klubech. "O to je to potom příjemnější, když se daří," řekl nakonec asistent kapitána Petr Horčička.