HC Stadion Vrchlabí – První derby letošní sezony je tu!

První derby letošní sezony je tu!

25.09.2018
Lucie Horčičková

V 5.kole se na vrchlabském zimním stadionu poprvé v letošní sezoně představí rival z Trutnova. Podaří se Stadionu získat čtvrtou výhru v řadě? Přijďte podpořit svůj tým již tuto středu 26.9.2018 od 18 hod.

HC Stadion Vrchlabí má za sebou odehraná 3 utkání, a to proti Kolínu (0:1), Nymburku (4:0) a Jablonci (2:5).
Letošní sezonu zahájil HC Stadion zápasem v Kolíně, ze kterého si přivezl domů 3 body, a to díky jediné brance Aleše Půlpána, kterou vstřelil během druhé třetiny v čase 35:23.
Ve druhém utkání, a zároveň prvním domácím, se Stadion utkal proti novému letošnímu soupeři z Nymburka, kterého porazil 4:0. Během první třetiny padly 2 góly, jejichž autorem byl Štěpán Matějček. Ve druhé třetině navýšil skóre na 3:0 ve 23.minutě Tomáš Půlpán. Poslední čtvrtý gól padl během třetí třetiny, když Aleš Půlpán využil asistence Patrika Urbana.
K poslednímu odehranému utkání zajel HC Stadion do Jablonce, kde se mu opět podařilo po 4 letech zvítězit. Hned v první třetině se podařilo vrchlabskému Jakubovi Muškovi a Michalovi Procházkovi navýšit skóre na 0:2. Během druhé třetiny mohli diváci vidět další 2 góly do jablonecké brány, jejichž autory byli Štěpán Matějček a Pavel Mrňa. Třetí třetina přinesla dramatické minuty, kdy se podařilo skórovat domácímu K. Bříškovi a o minutu později snížil skóre na 2:4 J. Mulač. To si ale vrchlabský hráč Patrik Urban nenechal líbit a dal poslední branku utkání na 2:5.
Nyní je HC Stadion Vrchlabí na první příčce tabulky.

HC BAK Trutnov odehrál narozdíl od Stadionu již 4 zápasy.
Nejprve se utkal doma s Letňany, které porazil 3:2 a poté opět zvítězil na domácím ledě nad Kolínem 6:3.
K prvnímu venkovnímu zápasu zajel Trutnov do Nymburka, kde prohrál 5:3.
Ve 4. kole se Trutnov utkal proti Jablonci, se kterým opět prohrál 2:4.
Trutnov je v tabulce pouze o jednu příčku níž než Vrchlabí.

Týmy odehrály 2 vzájemná přátelská utkání. Nejprve na trutnovském ledě, kde zvítězil Stadion 2:5 a poté Trutnov na vrchlabském ledě 2:4.