HC Stadion Vrchlabí – Poslední změny v sestavě HC Vrchlabí

Poslední změny v sestavě HC Vrchlabí

01.02.2009
Jan Pečeňák

K 31.1.2009 o půlnoci byl ukončen přestupní termín a tudíž mnoho týmů na poslední chvíli získalo do svých kádrů několik posil před blížícími se závěrečnými boji. Nejinak tomu bylo i ve vrchlabském celku. Nejedná se však o velké zásahy do již sehraného mužstva. Všechny příchody jsou v rámci spolupráce s extraligovým celkem z Mladé Boleslavi. Naopak vrchlabský celek opouští obránce Jozef Wagenhoffer, který odchází na hostování do druholigového Trutnova a ukončeny byly střídavé starty Janu Buchtelemu z Pardubic.

Ve Vrchlabí budou hostovat s možností zpětných střídavých startů gólman Filip Šindelář a obránce Josef Lukáč. Oba hráči už v letošním roce dres vrchlabského celku oblékli.

Šindelář odchytal zápas v Berouně, kde pomohl svými zákroky k výhře 3:1. Pak mu však boleslavský klub vyřídil střídavé starty v ostravské Porubě, za kterou nastoupil ve dvou utkáních a v našem týmu se již neobjevil. Filip Šindelář si v letošní sezóně připsal i 16 startů v naší nejvyšší soutěži.

Slovenský obránce Josef Lukáč toho za Vrchlabí odehrál podstatně více. Nastoupil v 16 zápasech, ve kterých si připsal tři body (1+2). Poté byl poslán svým mateřským klubem z Mladé Boleslavi na střídavé starty do Benátek nad Jizerou, kde sehrál 22 zápasů (2+6) a pomohl jim k postupu do předkola play off. Za Mladou Boleslav nastoupil v extralize ve třech utkáních.

Na střídavé starty se z Mladé Boleslavi podařilo získat dvojici nadějných juniorů. Jedním z nich je obránce Václav Čížek, který již nastoupil za Vrchlabí v posledním utkání v Porubě a připsal si jednu asistenci. Tento devatenáctiletý hráč odehrál v letošní sezóně již osm utkání za A-mužstvo Mladé Boleslavi. Tím druhým je útočník Marek Loskot, který zatím nastupuje pouze za mladoboleslavské juniory a ve 28 zápasech získal 33 bodů (19+14).