HC Stadion Vrchlabí – Ondřej Látal - Lepší je střílet, než kombinovat

Ondřej Látal - Lepší je střílet, než kombinovat

03.10.2010
Jana Poskerová

HC Vrchlabí potřetí za sebou v řadě vybojovalo tři body, naposledy v zápase proti kohoutům z Olomouce. V minulých sezónách se jim s tímto celkem vítězit nedařilo, letos nastal průlom. Sice první gól padl do Koutského svatyně, ale naše hráče jako by tato skutečnost vzpamatovala. Stav vyrovnával Kamil Tvrdek a do vedení dostal tým Ondřej Látal, kterého jsem požádali o resumé k zápasu.

"Pro nás je snad i lepší, když první gól je do naší branky. Rychleji se pak dostáváme do hry. Naštěstí jsme celkem rychle vyrovnali, a pokud se dostaneme do vedení, nemáme problém výsledek ubránit,"komentuje Ondřej výhru nad Olomoucí.

Připadalo nám, že vás jako tým ta druhá branka velmi nabudila...
Myslím, že Olomouc dnes neměla úplně svůj den, oproti zápasům v minulé sezóně je to velký rozdíl. Ale je pravda, že jsme za vítězstvím šli.

Proti Moře jste daleko méně kombinovali, více jste se snažili prorazit střelecky.
Ano, říkáme si to i na tréninku, že je lepší vystřelit než kombinovat. Navíc nemáme ani ideální led.

Led? Jak to souvisí se střelbou?
Souvislosti jsou velmi jednoduché. Led není optimální, proto nám při kombinaci nahrávka lehce odskočí, z toho důvodu je daleko lepší střílet.

A dojmy ze zápasu?
Není potřeba komentář. Všechno je dobře, máme tři body, porazili jsme silný mančaft. Hráli jsme dobře do obrany a hlavně gólman byl skvělý. Když vás podrží gólman, můžete vyhrát jakýkoliv zápas.