HC Stadion Vrchlabí – Odvezou si body opět hosté?

Odvezou si body opět hosté?

14.01.2008
Jan Hanuš

Tři zápasy za sebou odehraje Jeřábkův výběr na cizích kluzištích. Na první dlouhou cestu se vydají vrchlabští hokejisté ve středu a na jejím konci je budou čekat hokejisté Kadaně. Severočeši mají jasný cíl, znovu naskočit na vítěznou listopadovou vlnu a vybojovat účast v play-off. Na podporu tohoto záměru Kadaň během vánoční přestávky udělala změnu na postu hlavního trenéra, který obsadil Martin Pešout, bývalý trenér mládežnických reprezentačních výběrů, který ovšem v Kadani vydržel tři zápasy a v sobotní velké rošádě nastoupil na místo Vladimíra Kýhose v Chomutově a Kadaň tak převezme dosavadní trenér juniorky Chomutova - Milan Kašpárek.

Forma černožlutých

Tým SK Kadaň je v tomto okamžiku pátý v tabulce skupiny Západ. Na čtvrté Vrchlabí ztrácí osm bodů, naopak Havlíčkův Brod je za nimi o dva body. Co se zápasů týče, je na tom Kadaň hlavně v poslední době jako na houpačce. Po návratu do zápasů mezi týmy z vlastní skupiny zvítězila nad Třebíčí v prodloužení 2:1, plné tři body nechala Chomutovu (3:6), poté zase celkem suverénně porazila 3:1 Hradec Králové. Teprve v prodloužení inkasovala Kadaň v Havlíčkově Brodě a prohrála 0:1, v posledním zápase hostila doma favorita soutěže Mladou Boleslav, které až po lítém boji podlehla 2:4 Nejproduktivnějším hráčem Kadaně nesoucí na svých bedrech hlavní podíl gólů i asistencí je osmadvacetiletý Petr Derfler (7+12). Nejvíce nasazovaným a také poměrně úspěšným gólmanem našeho příštího soupeře je Miroslav Hanuljak s procentuální úspěšností 91,50 a 2,54 průměrnými brankami na zápas.

SK Kadaň – BK Mladá Boleslav 2:4

Hned od úvodního buly naznačovala Boleslav, kdo by měl mít ve svých rukou otěže klání. První branku utkání vstřelil v 10. minutě Richard Král. Kadaň, očividně zaskočená vývojem, čelila nadále řadě výpadů Boleslavi, dokonce i během vlastní početní výhody. Druhou branku přidal necelou půlminutu před koncem první tercie Josef Jindra, jenž se pohotovým golfovým úderem nemýlil.Úvod prostřední tercie se nesl v poklidnějším duchu, Boleslav nikam nespěchala a Kadaň se k útočným choutkám dostávala s mírnými obtížemi. Ale v přesilovce snížil Tomáš Schmidt. Kadaň, jakoby politá živou vodou, pokračovala v nebezpečných útočných akcích, ale bez jakéhokoliv gólového užitku.Až na konci třetího dějství, konkrétně v 54. minutě se vývoj zápasu zdramatizoval, když na 2:2 srovnal Branislav Fábry. Dlouho se domácí z remízy neradovali. Za minutu v oslabení ujel Václav Eiselt a zavěsil na 2:3. Kadaň ve zbytku naprosto rezignovala, důkazem byla další branka v síti domácích. V čase 57:29 se trefil Jiří Gombár, na konečný stav 2:4.

HC Vrchlabí – SK Kadaň 1:2

V minulém vzájemném utkání se do vrchlabské branky po skvěle odchytaném zápase v Havlíčkově Brodě postavil Petr Ševčík. Celou první třetinu se hrálo nahoru dolů, ovšem bez branek. Teprve necelou půl minutu před koncem první třetiny, dalo Vrchlabí úvodní branku utkání. Pajič zpoza branky nahrál osamocenému Kamilu Tvrdkovi, který bez větších problémů zasunul kotouč pod padajícího Hanuljaka – 1:0. Vrchlabí tak do další třetiny nastupovalo s jednogólovým náskokem.

Po startu další třetiny si hráči Kadaně vytvořili tlak, ale pozorný Ševčík všechny šance zlikvidoval. Domácí tak drželi vedení do 26. minuty kdy se už hosté radovali. Po samostatném nájezdu Finka, který ještě vrchlabský brankář chytil, dal Poživil perfektní nahrávku Spitzerovi. Spitzer měl jednoduchou úlohu, trefit prázdnou branku, což se mu podařilo – 1:1. Během přištích minut si domácí vytvořili v celku velký tlak, ovšem bez užitku. A tak hostující Kadaň trestala, Miloš Kajer dostal nahrávku od Jana Bauera a dostal hosty do vedení – 1:2.

Třetí třetina byla z obou stran důrazná. Vrchlabí se snažilo ze všech sil vyrovnat, ale nedařilo se. Netrefil se Tvrdek, pak Gengel nepřehodil beton skvěle chytajícího Hanuljaka. Po vyloučení hostujícího Pospíšila domácí odvolali brankáře a tak mělo domácí Vrchlabí možnost hrát v šesti proti čtyřem. Deset sekund před koncem pálil od modré Rýgl – opět bez užitku

Zimní stadion Kadaň
16.1. 18:00
SK Kadaň 35. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
5. 45 b. Umístění 4. 53 b.
10 – 4 – 7 – 14 Celková bilance 15 – 3 – 2 – 15
Petr Derfler 7 g.+ 12 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 17 g.+ 16 as.
Vladislav Vrtek 11 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 17 g.
Petr Derfler 12 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek
Rok Pajič
Ladislav Gengel
všichni 16 as.
Tomáš Polanský +6 Nejlepší hráč v +/- Martin Rýgl +15
Vladislav Vrtek -8 Nejhorší hráč v +/- Michal Bárta -6
Milan Buďa 68 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 116 min.

Sestavy z posledního kola

Vrchlabí: Ševčík - Matějíček, Vála, Vyskočil, Bendík, Volek, Chaloupka, Hrach - Tvrdek, Kříž, Brynecký, Horčička, Kováč, Plodek, Nevyhoštěný, Přeučil, Beck, Jech

Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Mašek, Brňák, Schmidt, Pospíšil, Hlubuček, Hlavatý, Chotaš, Fábry, Fink, Chyba, Buďa, Kadlec, Kajer, Pražák, Jan Bauer, Jakub Bauer, Kýhos, Veverka, Hlusička.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí se v Kadani představí pan Roman Svoboda, na čarách mu budou sekundovat pánové Petr Mašek a Ladislav Vitík.