HC Stadion Vrchlabí – Na domácím ledě přivítáme Děčín
Preview k zápasu

Na domácím ledě přivítáme Děčín

21.11.2017
Raina Tomanová

Medvědi z Děčína budou hosté na vrchlabském stadionu ve středečním utkání. Soupeř HC Stadionu je v tabulce na 2. místě s 37 body, zatímco Vrchlabí je na místě pátém s 28 body. První vzájemný duel dopadl lépe pro Medvědy, kteří vyhráli na vlastním ledě 6:3.

Středeční soupeř z Děčína se, se svými výsledky, pohybuje na prvním až druhém místě v tabulce. Také Medvědi mají za sebou nepovedou sérii, kdy se jim na začátku sezony nepodařily zápasy s Mostem, Jabloncem a Kobrou Praha a nezískali ani bod. Nyní se jim ale,až na vyjímky, daří. Přesto poslední odehraný zápas skončil před domácími fanoušky prohrou. Děčín hostil soupeře z Prahy, proti Kobře se tomuto celku zatím nedaří. I tak má na kontě 37 bodů a o další přijede bojovat do Vrchlabí.

Vrchlabští mají za sebou úspěšně odehrané derby s Trutnovem, ve kterém zvítězili 4:3. Přitom ještě v 38. minutě Stadion prohrával 1:3. Zápas zvládl otočit a domů si přivezl cenné tři body. Předchozí dvě utkání se vrchlabskému týmu nepovedla - prohrála s Kobrou 2:7 a s Jabloncem 3:4. Celkově se Stadionu nedařilo posledních 7 zápasů. Podaří se jim navázat na sobotní vítězství další výhrou nad papírové lepším soupeřem?

Zápas se odehraje na vrchlabském zimním stadionu od 18.hodin. Přijďte zaplnil halu a podpořit svůj tým v honbě za body!

Slova Jiřího Jakubce k zítřejšímu zápasu:

Konečně můžeme psát pozitivnější zprávy než dosud.
Máme za sebou 100% odbojované a šťastně vyhrané derby. Z celého týmu byla po zápase cítit obrovská radost a úleva. Doufám, že si bojovného ducha přeneseme i do dalších zápasů.
Ještě bych chtěl zmínit jednoho hráče, kterého jsme měli v Trutnově s sebou. Byli jste to Vy, diváci. I přes výsledkovou mizérii jste úplně nezanevřeli a podpořili jste svůj tým. Patří Vám velké Díky, kluci bojovali i pro Vás.
Zdá se, že ta výhra v TU zase přiklonila štěstí na naši stranu a místo ztrát hráčů i bodů budeme spíše počítat návraty a vítězství.
Martin Filip s námi již absolvoval pár tréninků a je připraven zítra naskočit.
Michal Procházka by zítra měl navštívit renomovaného specialistu a vrchlabského rodáka MUDr. Kebrleho a je možné, že se i on objeví v sestavě. I kdyby ne zítra, tak by měl být připraven na další zápas.
Patrik Maďar sice bude muset na operaci, ale po dohodě s lékařem, by to mělo být až po sezóně. Uvidíme jak bude jeho zranění vypadat při zátěži, ale je velice pravděpodobné, že se v průběhu příštího týdne i on připojí k týmu.
Martin Matějček měl delší absenci, ale i on již začal trénovat a měl by být od příštího týdnu k dispozici.

Předpokládaná sestava na zítra: G: Jelínek, Abrahám
O: Abraham, Havránek, Niko, Tržický, Pojkar, Jirků, Chleborád, Erban
Ú: Filip, Šťastný, Bláha, Šimoníček, Urban, Pšurný, Oppelt, F.Moník, Chalupa, Kerekanič, Krsek, Procházka ??
Dan Miškovský má zítra pracovní povinnosti.
Zítra nás nečeká nic jednoduchého, ale my se na to těšíme.