HC Stadion Vrchlabí – Milan Plodek přerušuje svoji hráčskou kariéru
A Team

Milan Plodek přerušuje svoji hráčskou kariéru

08.09.2008
Jana Poskerová, Jan Pečeňák

Letošní kádr HC Vrchlabí bude chudší o jednu dlouholetou oporu. Ne však díky přestupu do jiného týmu, ale z důvodu přerušení kariéry. Onen hráč je Milan Plodek. Technický útočník, jenž na zádech nosil číslo 82, v našem týmu strávil tři sezóny a patřil k oporám, jeho výkony ale byly bržděny zraněními. Letos nastoupil do přípravy na novou sezónu, ale i v té byl zraněn a proto byl nucen ve 29 letech přerušit svojí profesionální hráčskou kariéru. Na situaci ohledně Milana Plodka jsme se zeptali vrchlabského sportovního ředitele, pana inženýra Aleše Kmoníčka.

Jak to vypadá s Milanem Plodkem, hovoří se o ukončení kariéry ze zdravotních důvodů a nástupu do funkce asistenta trenéra v Trutnově?

"Nenazýval bych to ukončením činnosti. Milan přišel sám s žádostí o přerušení sportovní činnosti s ohledem na zdravotní problémy. Vzhledem k jeho dosavadním zkušenostem bychom o něj neradi přišli. Milan se již delší čas věnuje trénování mládeže, a proto jsme se domluvili na další spolupráci. Bude působit v Trutnově jako asistent trenéra a ve druhé fázi bude pomáhat s tréninkem mládeže u nás ve Vrchlabí. Zatím je dohoda taková, že bude absolvovat zhruba dva tréninky denně u nás a pak se bude věnovat práci asistenta trenéra v Trutnově. Čas ukáže, jestli tato dohoda je pro obě strany výhodná, ale každopádně je tady pro Milana spousta práce a rád bych ho u nás minimálně do konce sezóny udržel."

Je tedy reálná šance, že pokud se Milan Plodek zbaví zdravotních problémů, vrátí se do sestavy?

"Šance je vždycky. My jsme si to i s Milanem řekli, ale vzhledem k tomu výpadku, který bude min. měsíc, je návrat do 1.ligy složitý. Měsíc tréninku a zápasů by mu chyběl a dohnat jej by trvalo tak aspoň do prosince. Jako reálné spíše vidím, že pokud mu to zdraví dovolí, mohl by se vrátit a zahrát si v Trutnově 2.ligu. V současné době ale nejsem schopen to potvrdit, protože Milan sice může trénovat, ale do výstroje se obléknout nemůže."

Statistiky Milana Plodka v dresu HC Vrchlabí

Sezóna   Klub                                     Z  G  A  B  TM