HC Stadion Vrchlabí – Marek Zukal: Nejdřív jsem hrál s deštníkem

Marek Zukal: Nejdřív jsem hrál s deštníkem

22.11.2010
Jana Poskerová

Na dresu má číslo 21, narodil se na Slovensku a začínal v bratislavském Slovanu. Nyní obránce Marek Zukal hájí barvy východočeského Vrchlabí. Jak se mu zde líbí, co čeká od sezóny a i sám od sebe si přečtěte v následujícím rozhovoru.

Mohl byste pro vrchlabské fanoušky shrnout své hokejové začátky?
Na zimní stadion jsem přišel asi ve čtyřech letech společně s bratrancem, ale na stadion nás přivedl děda. Skoro celá moje mládežnická kariéra je spojená se Slovanem. Až později jsem se rozhodl, že bych potřeboval změnu. Chtěl jsem se věnovat jen hokeji, proto jsem odešel do Senice, kde jsem odehrál za dorost a juniory. A ze Senice jsem pak odešel do Čech, respektive do extraligového Ústí.

Poté se ještě na rok vrátil do juniorského týmu na Slovensko a po absolvování mistrovství přišel zpět do Ústí. Start na juniorském mistrovství a osmé místo považuje za dosavadní největší sportovní úspěch. Jeho další kroky směřovaly do Pardubic, které ho půjčovaly do Hradce, Chrudimi, nastupoval také za Šumperk a poslední štací před Vrchlabím byla opět Chrudim. Nastupuje na pozici obránce a pokud je možné si vybírat, pak je to na pravé straně. V juniorských letech byl také na druhém místě tabulky kanadského bodování.

Jak si Vás našel vrchlabský klub?
Bylo to díky tomu, že Petr Mocek chtěl z rodinných důvodů změnit dres a manažeři se dohodli a vybrali mě, což jsem velice rád. Potřeboval jsem změnit prostředí, Chrudimi se nedařilo a já jsem chtěl hrát za lepší tým. Tady chci podávat dobrý výkon a vytvořit konkurenci mezi obránci. Co jsem viděl zápasy, tak zdejší obrana je dobrá, ale motivace by neměla chybět nikdy. Jsem tady nadmíru spokojený, líbí se mi město, jsem strašně překvapený z fanoušků, v Chrudimi chodily tak tři stovky, tady je to na zápasech úplně jiné.

Máte čas ještě i na jiné věci než hokej?
V létě si rád zahraju tenis a nebo fotbal. Rád se podívám na dobrou komedii.

Jaké máte hokejové ambice?
Vrátit se do extraligy, české, nebo slovenské, na tom nezáleží. I když…. Ta vaše je na lepší úrovni. Vždycky mě lákala Praha, takže oblékat dres jednoho z pražských „S“ bych se nezlobil. A pro letošní sezónu doufám, že budeme hrát play-off.