HC Stadion Vrchlabí – Dalším soupeřem budou Benátky

Dalším soupeřem budou Benátky

03.12.2009
Jan Pečeňák

Po výhře nad Šumperkem čeká vrchlabské mužstvo další tým, který se pohybuje v horší polovině tabulky - Benátky nad Jizerou. Ty v posledních kolech nabraly slušnou formu a již tři utkání v řadě neztratily ani jeden bod. Navíc v prvním utkání na ledě Vrchlabí dokázaly zvítězit v prodloužení. Vrchlabské hokejisty tedy čeká poměrně těžký zápas. Souboj dvou sousedů v tabulce se odehraje v sobotu 5.12. od 17:00.

Benátky v letošní sezóně

Od zápasu ve Vrchlabí získali hráči Benátek ve čtrnácti utkáních devatenáct bodů, z toho devět na kluzišti svých soupeřů, když vyhráli ve Znojmě, Jihlavě a Havířově. Daří se jim především v posledních kolech, když již třikrát v řadě vyhráli. Benátky se však nevyhýbají zaváháním na domácím ledě. Všechny body si z města ve středních Čechách odvezli například hráči Tábora, Chrudimi či Třebíče. V tabulce tak Benátkám patří jedenácté místo se ziskem 34 bodů, takže jsou o pouhý bod před naším mužstvem.

Tým se během sezóny prakticky nezměnil. Tým opustil pouze útočník Julius Šinkovič a obránce Petr Hrach, který zamířil právě do Vrchlabí. Opačným směrem putoval bek Aleš Vála. Stejně jako vrchlabské mužstvo, tak i jejich sobotní soupeř má početnou marodku. Do utkání by neměli nastoupit Kajínek, Moravec, Vantuch, Kazatel, Weiss a Hudíček.

V brance Benátek se většinou střídá dvojice Nedvídek, Stejskal. První jmenovaný navíc v posledních dvou zápasech vychytal čisté konto. V obraně se nejvíce daří Petru Kolmannovi (3+7), Michalu Pavlů (6+4) a Tomáši Mrkvičkovi (2+5). Oporou týmu se stal po svém příchodu Aleš Vála, který nastoupil v osmi zápasech a připsal si šest asistencí. Navíc v hodnocení +/- má již osm plusových bodů. Nejčastěji bodujícími hráči jsou útočníci Petr Kica (9+7), Martin Krupka (3+13) a Josef Skořepa (7+8).

V posledním kole zvítězily Benátky nad oslabeným Havířovem

Havířov nastoupil do zápasu prakticky jen s dorostenci a juniory, protože hráči A – mužstva se rozhodli stávkovat kvůli zpožděným výplatám. Proto byl zápas pro hosty o dost jednodušší. Již v první třetině dostali Benátky do vedení Michal Bárta a Petr Kica. V prostřední části hry se během jedné minuty trefili Tomáš Urban a Marek Pabiška. Definitivní podobu výsledku dal v posledním dějství svou druhou brankou v zápase Marek Pabiška. Ze zisku tří bodů se tak radovali hosté po výhře 5:0.

Benátky získaly ve Vrchlabí dva body

Od prvních minut byl k vidění hokej s řadou šancí. V úvodní pětiminutovce to byli především hosté, kteří po většinu času drželi puk na svých hokejkách a častěji se dostávali do gólových příležitostí. První branka však padla na druhé straně. V 16. minutě poslal domácí do vedení Adam Mikšovský. Zvýšit vedení na rozdíl dvou branek, mohl vteřinu před koncem první třetiny Filip, který však nedokázal proměnit nařízené trestné střílení po faulu na ujíždějícího Urbana.

Hned v úvodu druhé části se už domácí fanoušci pomalu radovali z druhé branky, když Konečný střílel nad ležícího Nedvídka, ten však na poslední chvíli stačil puk vyrazit. Poté se opět ukázalo, že platí pravidlo „nedáš, dostaneš“. Po závaru před vrchlabskou brankou se k odraženému puku dostal Michal Bárta a dorazil ho za brankovou čáru – 22. minuta 1:1. Poté byla k vidění řada šancí na obou stranách, ale gólmani za záda již puk nepustili.

Většina fanoušků čekala, že domácí hráči utkání rozhodnou ve třetí třetině, opak byl však pravdou. Byli to hosté, kdo měl převahu a dokázal se dostat k ohrožení soupeřovy branky. Hráči Benátek však naráželi na skvěle chytajícího Ševčíka. Jelikož branka nepadla ani na druhé straně, přišlo na řadu prodloužení.

To přesnou střelou rozhodl utkání po 54 vteřinách Michal Pavlů. Z vítězství se tak radovali hráči Benátek díky výhře 2:1 v prodloužení.

Zimní stadion Benátky nad Jizerou
5.12. 17:00
HC Benátky nad Jizerou 27. kolo HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
10. 34 b. Umístění 11. 33 b.
8 – 5 – 0 - 13 Celková bilance 8 – 2 – 5 - 11
Petr Kica 9 g.+ 7 as. Nejproduktivnější hráč Martin Filip 7 g.+ 16 as.
Petr Kica
Marek Pabiška oba 9 g.
Nejlepší střelec Jan Čaloun 10 g.
Martin Krupka 13 as. Nejvíce asistencí Martin Filip 16 as.
Petr Kica +9 Nejlepší hráč v +/- Martin Filip +12
Tomáš Hudíček -9 Nejhorší hráč v +/- Jan Čaloun
Ladislav Gengel oba -13
David Kajínek 43 min. Nejtrestanější hráč Kamil Tvrdek 48 min.
Jiří Stejskal 2,80
Marek Pinc 1,02
Michal Nedvídek 1,88
Brankový průměr na zápas Petr Ševčík 3,03
Radovan Biegl 2,81
Jiří Stejskal 91,71 %
Marek Pinc 97,96 %
Michal Nedvídek 94,12 %
Úspěšnost gólmanů Petr Ševčík 91,19 %
Radovan Biegl 91,15 %
Jiří Stejskal 0
Marek Pinc 0
Michal Nedvídek 2
Čistá konta Petr Ševčík 1
Radovan Biegl 1

Poslední tři zápasy skončily jasnou výhrou Benátek

26. kolo HC Havířov Panthers - HC Benátky nad Jizerou 0:5
25. kolo HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:0
24. kolo HC Benátky nad Jizerou - Salith Šumperk 4:1
23. kolo HC VCES Hradec Králové - HC Benátky nad Jizerou 5:2
22. kolo HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 1:2

Sestavy z posledního kola

HC Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Pácal "A", Čížek, Bendík, Chmelíř, Hrach, Jaroměřský - Hanzal, Tvrdek, Filip, Rusnák, Gengel "C", Klimt, Bahenský, Gajovský, Mikšovský, Čaloun, Andres, Kříž "A", Látal

HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Kolmann, Pavlů, Vála, Mrkvička, Ton, Tondr - Kica, Krupka, Vařecha, Kopic, Skořepa, Loskot, Kudrna, Pabiška, Nevyhoštěný, Jech, Urban, Bárta

Rozhodčí

Zápas vrchlabských hokejistů v Benátkách bude jako hlavní rozhodčí pískat pan Kubičík, kterému budou asistovat pánové Dřínovský a Svoboda.