HC Stadion Vrchlabí – Čtvrtfinále s Chomutovem

Čtvrtfinále s Chomutovem

23.02.2008
Jan Hanuš

V nervy drásajícím předkole se Vrchlabí střetlo s jihlavskou Duklou. A teprve pátý zápas rozhodl o třetím vítězství vrchlabských hokejistů, kteří tak postupují do dalšího kola play-off první ligy. Ve čtvrtfinále se Jeřábkův výběr utká s týmem KLH Chomutov, série se bude hrát v neděli a pondělí v Chomutově, ve čtvrtek a v pátek se oba týmy představí pod Krkonošemi. Kdo bude v sérii úspěšnější se dozvíme nejpozději 8. března a jak prohlásil vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek „My teď už nemáme co ztratit. Budeme jen zlobit a doufám, že budeme zlobit co nejdéle.“

Ladění formy

Zatímco svěřenci trenérského dua Jeřábek – Řeháček sváděli líté boje s jihlavskou Duklou, chomutovští hráči ladili formu na play-off, které by nejradši zakončili vysněným postupem do nejvyšší české soutěže. Aby Chomutov zcela nevypadl ze zápasového rytmu, dal si generálku s druholigovým Kláštercem nad Ohří a ve svižném utkání jasně vyhrál 10:3. Pohodu v týmu trenéra Martina Pešouta ladili hráči vcelku nezvykle, bowlingovým turnajem.
Martin Pešout vystřídal na lavičce Vladimíra Kýhose, který odešel do brněnské Komety. Hráči Chomutova mají nejvyšší výhru 8:0 z domácího zápasu s Baníkem Most, naopak nejvyšší prohru 8:3 si přivezli z Ostravy.

Pozor na Kostourka

Vrchlabští obránci budou mít hodně práce s nejproduktivnějším hráčem celé letošní první ligy Milanem Kostourkem, který se ziskem 53 bodů nechává daleko za sebou druhého nejproduktivnějšího hráče, boleslavského Richarda Krále. Chomutovskou svatyni stráží druhý nejúspěšnější prvoligový gólman Luboš Horčička. Nejméně čtyři zápasy mají před sebou dva nejtrestanější hráči celé první ligy, Josef Révay a Petr Přeučil.

Vzájemné zápasy

Ze všech soupeřů západní skupiny máme s Chomutovem nejhorší bilanci, vrchlabští hokejisté získali pouhé tři body ze čtyř zápasů.

V prvním zápase v Chomutově se blýskl třemi góly Rok Pajič, ale na branky Petra Jíry, Jaroslava Haška, Josefa Révaye a Martina Ťupy to nestačilo a Vrchlabí prohrálo 4:3

Druhý zápas byl taktéž vyrovnaný, se šťastnějším koncem pro krušnohorce. První gól střílel Michal Jeslínek, ve druhé třetině vyrovnal Richard Rapáč, opět poslal hosty do vedení ve 44. minutě Milan Kostourek, na konci zápasu srovnal Petr Hrach a 46 vteřin před koncem rozhodl o třech bodech Chomutova Roman Chatrnůch.

Ve třetím vzájemném zápase se první trefil Jaroslav Hašek, druhou branku přidal Milan Kostourek, za hostující Vrchlabí snižoval Kamil Tvrdek. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Stanislav Mikšovic, a čtvrtou branku domácích přidal Martin Ťupa. V 56. minutě střílel pátý gól Aleš Havlůj, o 38 vteřin později dal šestý domácí gól kapitán Radek Šíp, po dalších 49 sekundách snížil Pavel Kříž, a 29 vteřin na to uzavírá brankový účet zápasu Patrik Beck.

Nejvíce branek padlo v zatím posledním zápase, vedení v zápase se ujmuli hosté z Chomutova brankami Petra Polodny a Františka Bombice, domácí zápas během 8 minut otočili brankami Petra Horčičky, 2 góly Petra Chaloupky, a Ladislav Gengel čtvrtou brankou vyhnal Michala Podolku z branky hostí. Kontaktní gól vstřelil Roman Chatrnůch, ale Michal Nevyhoštěný přidal pátý a Milan Plodek šestý domácí gól. Za hosty snížil nejdříve Jaroslav Hašek a 7 vteřin před koncem Josef Révay.

ČEZ Stadion Chomutov
24.2. 17:30
KLH Chomutov Čtvrtfinále HC Vrchlabí
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
2. 103 b. Umístění po základní části 4. 72 b.
32 – 3 – 1 – 8 Celková bilance 20 – 4 – 4 – 16
Milan Kostourek 26 g.+ 27 as. Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 18 g.+ 18 as.
Milan Kostourek 26 g. Nejlepší střelec Kamil Tvrdek 18 g.
Milan Kostourek 27 as. Nejvíce asistencí Kamil Tvrdek
Ladislav Gengel
Daniel Brynecký
všichni 18 as.
František Bombic +33 Nejlepší hráč v +/- Aleš Vála
Martin Rýgl
oba +15
Martin Mazanec -2 Nejhorší hráč v +/- Viktor Kováč -10
Josef Révay 163 min. Nejtrestanější hráč Petr Přeučil 142 min.
Luboš Horčička 2,30
Michal Podolka 2,98
Erik Štěrba 2,17
Brankový průměr na zápas Pavel Falta 2,50