HC Stadion Vrchlabí – Aktuality z A-týmu
A Team

Aktuality z A-týmu

Lucie Horčičková

Sportovní manažer Jiří Jakubec přináší aktuální informace k A-týmu.

Náš A-tým čeká velice náročný týden, kdy kromě tripu na sever Čech, kde se utkáme s aktuálně druhým Chomutovem a čtvrtým Ústím nad Labem, sehrajeme ještě sobotní domácí zápas s jasným lídrem naší skupiny, s týmem HC Letňany.
Náš tým sice trápí velice rozsáhlá marodka, ale doufám, že v tomto týdnu si dokážeme hodně pomoci střídavými starty, které máme vyřízené.
Aktuálně totiž mají juniorská extraliga i Chance liga reprezentační přestávku, a tak, dle předběžných dohod, by se v našem týmu mohla objevit většina hráčů, pro které máme vyřízené střídavé starty.
Nejprve jména, která jste v našem dresu již mohli vidět - z pardubického Dynama zkušený obránce Jan Oliva, z hradecké juniorky naši odchovanci Jan Boukal a Petr Fiala (oba obránci).
Z Hradce Králové by za náš tým měl nastoupit i kapitán chorvatského národního týmu U20, urostlý útočník Vito Idžan.
Ještě máme vyřízené střídavé starty pro dva hráče z liberecké juniorky, a to obránce Jakuba Hladíka, který si letos připsal i dva starty v Chance lize za Kolín a Filipa Kříže, šikovného útočníka.

Je to pro nás takové nouzové řešení, protože zranění a nemocí již bylo opravdu hodně. Koukáme se ale směrem k play-off a věříme, že se nám začnou vlastní kluci pomalu uzdravovat, protože většina hráčů, kteří jsou uvedeni výše v textu a mají pouze střídavé starty, v play-off za nás nemohou nastoupit. Pro play-off včetně předkola platí jednoznačná podmínka, že hráč buď musí mít za náš tým odehráno 14 utkání v základní části včetně probíhající nadstavby, nebo po 31.12. již nenastoupil za jiný tým.
Níže uvádím aktuální stav na naší marodce.

Hráči ze základního kádru:
Jakub Kynčl - již by měl být k dispozici tento týden
Tomáš Perička - doléčuje zranění, doufáme, že do 14 dnů by měl být k dispozici
Jan Hlaváč - již by měl být k dispozici tento týden
Tomáš Bláha - doléčuje zranění, doufáme, že do 14 dnů by měl být k dispozici
Jan Kerekanič - doléčuje zranění, doufáme, že do 14 dnů by měl být k dispozici
Albert Cerman - je málo pravděpodobné, že ještě stihne letos zasáhnout so sezóny
Adam Jirků - ze zápasu s Táborem si odnesl zlomeninu na ruce a do letošní sezóny již s největší pravděpodobností nezasáhne

Situaci pochopitelně pečlivě monitorujeme a před play-off vám přineseme kompletní soupisku hráčů, se kterými budeme moci počítat pro vyřazovací boje.