HC Stadion Vrchlabí – Hodnocení gólmanských kempů 2023
Mládež

Hodnocení gólmanských kempů 2023

21.08.2023
Lucie Horčičková

Hlavní trenér gólmanů Martin Abrahám přináší hodnocení gólmanských kempů.

„V uplynulém víkendu jsem odtrénoval s Denisem Vackem a Ondřejem Holubcem dva příměstské kempy pro hokejové gólmany. Oba tyto kempy, které trvaly po dobu dvou dnů, byly plné aktivit a učení, které nejenže posílily dovednosti mladých hokejistů, ale také je nesmírně posunuly vpřed ve svých brankářských schopnostech.
Hlavní důraz byl položen na precizní sledování kotouče a rozvoj bruslařských dovedností. Hokejoví gólmani byli vedení k zdokonalení T-push, Shuffle a Flow pohybů, což jsou klíčové techniky pro správný pohyb a reakci na ledě. Zvládnutí těchto pohybů jim umožní efektivněji reagovat na pohybující se kotouč a zajistit optimální postavení.
Dále jsme věnovali pozornost správnému držení paží před tělem. Tato detailní práce na technice je nezbytná pro úspěšné zneškodnění střel soupeřů a udržení pevné brankářské pozice. Kromě toho byla zdůrazněna technika rotace těla, což je klíčové pro rychlé a přesné přemisťování, které umožňuje gólmanovi stát proti kotouči s maximální účinností.
Nejen na ledě, ale i mimo něj byla píle a odhodlání hráčů patrná. Tréninky mimo led byly zacíleny na zdokonalování koordinace, postřehových cvičení a agility na malém prostoru. Tyto dovednosti jsou nedílnou součástí brankářského arzenálu a pomáhají gólmanům lépe reagovat na různorodé situace, které se mohou během zápasů vyskytnout.
Celkově vzato, tyto dva víkendové kempy byly pro naše svěřence mimořádně hodnotné a plné užitečných informací. Mladí hokejisté mají díky nim nyní pevnější základy a nové nástroje, které jim umožní stát se lepšími brankáři. Celkově hodnotím přístup a zapojení našich gólmanů velmi pozitivně a těším se na další práci s nimi v nové sezoně.“