HC Stadion Vrchlabí – Vrací se útočná síla v podobě Lukáše Kastnera
Rozhovory

Vrací se útočná síla v podobě Lukáše Kastnera

12.07.2023
Filip Vedral

Po třech sezónách se zpátky do Vrchlabí vrací útočník Lukáš Kastner. Poslední dva roky oblékal dres pražských Letců z Letňan.
Jak sám Lukáš zmiňuje, zpátky do Podkrkonoší se moc těší.

Poslední dvě sezóny jsi nastupoval za pražské Letňany. Jak na tyto roky budeš vzpomínat?
Budu na tyto roky vzpomínat vesměs pozitivně. Dokázali jsme tam vytvořit silnou partu, která se dokázala společnými silami dostat hodně daleko. Méně pozitivně budu ale vzpomínat na dojíždění, které bylo opravdu náročné. Strávil jsem na cestách opravdu hodně času.

Loňskou sezónu sis připsal krásných 68 bodů za 33 gólů a 35 asistencí a s týmem jsi postoupil až do finále 2. ligy. Jak bys zhodnotil loňskou sezónu?
Dostali jsme se až do finále, kde jsme narazili na opravdu zkušeného soupeře. Znojmu jsme zvládli dát pouze jeden gól za čtyři zápasy, což je trochu smutné, ale ta cesta k finále byla skvělá. Za celou tu dlouhou sezónu jsme nepotkali žádný větší výpadek, který by tým dostal na kolena. Já osobně jsem byl rád, že jsem mohl přispět během sezóny tolika body. Měli jsme výbornou přesilovku a velkou důvěru od trenéra.

Pro letošní sezónu sis vybral vrchlabský A-tým. Co tě vedlo k návratu do Vrchlabí?
Zaprvé jsem původně neměl zájem odcházet z Vrchlabí, ale povedlo se nám v sezóně 2019/20 postoupit do Chance ligy, která se už bohužel neslučovala s mým zaměstnáním...
Těšil jsem se zpátky. Byli jsme s panem Jakubcem domluveni, že pokud se Vrchlabí vrátí do 2. ligy, tak bychom se pobavili o návratu. K návratu mě vedlo spoustu faktorů, ale ten nejhlavnější byl, že jsem tady byl velice spokojený. Panuje tu příjemná atmosféra a vše se tady dělá na velmi vysoké úrovni.

Máš na Vrchlabí nějakou oblíbenou vzpomínku z předešlých sezón, kdy jsi tu hrál?
Oblíbených vzpomínek je spousta, ale nejraději vzpomínám na přátelské utkání proti Dynamu Pardubice. Bylo nádherné, že jsme dokázali zaplnit celou halu a oba fanouškovské tábory fandili z plných plic. Také samozřejmě rád vzpomínám na sezóny po boku obrovských hvězd, které tady v klubu byly. Měl jsem možnost si zahrát s Martinem Vágnerem, který byl draftovaný v prvním kole, Petrem Sýkorou, Jardou Bednářem, Tomášem Rolinkem a s mnoha dalšími...

Co říkáš na složení letošního A-týmu? Je složený především z vrchlabských odchovanců, tedy mladých kluků.
Složení týmu je perfektní! Povedlo se tady skoro všechny udržet a síla toho kádru se projevila v letošním play-off.
Kde tohle mají, aby většina týmu byla tvořena odchovanci?! Je vidět, že se tady věci dělají správně. V menších městech, jako je Vrchlabí, většinou kluci po dorostu/juniorce končí. Nemají už totiž kam dál pokračovat, anebo je nedokážou připravit na dospělácký hokej. Tady mladým hráčům v rozvoji nebrání, snaží se je připravit na dospělácký hokej jak to jen jde.

Jak se na sezónu těšíš a s čím do ní jdeš?
Každý hokejista se těší až po létě opět bude moci vjet na led. Těším se moc, jdu do začátku sezóny s tím, že chci, aby se nám povedl chytit začátek soutěže a drželi jsme se na špičce tabulky.

Čím, si myslíš, že budeš týmu prospěšný? Jaké jsou tvé hokejové přednosti?
Vhazování. Na vhazování už pracuji dlouhé roky a stále se na něm snažím zdokonalovat. Je to věc, od které se vše odvíjí. Každý zápas či přerušení hry začíná vhazováním, které když se povede vyhrát, tak se tým staví do výhodnější pozice. A tvrdá střela...

Minulý týden skončila A-týmu letní příprava. Trénoval jsi s týmem nebo individuálně? Cítíš se připravený na novou sezónu?
Připravoval jsem se individuálně. Bylo to kvůli tomu, že jsem v mimosezónním období trávil více času v práci. Do začátku sezóny je ještě spousta času, takže se nesmí úplně polevit, abych byl na sezónu 100% připravený.

Předpokládám, že je hokej pro tebe na prvním místě. Máš ještě nějaké jiné koníčky?
Rád se věnuji rodině. Na nic jiného nezbyde během sezóny čas.

Máš nějaké plány na léto, třeba dovolená?
Dovolená je zatím v řešení, ještě jsme se s rodinou nerozhodli, kam pojedeme.