HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabí zajíždí do nedalekého Jablonce
Preview k zápasu

Vrchlabí zajíždí do nedalekého Jablonce

Raina Tomanová

Středeční 24. kolo HC Stadion Vrchlabí odehraje na ledě jabloneckých Vlků, se kterými se již jednou v sezoně setkali, zároveň spolu odehráli také dva přátelské zápasy. Ve dvou případech bylo úspěšnější Vrchlabí, v jednom Jablonec. Vzhledem k tomu, jaké pozice soupeři zaujímají v tabulce, se možná bude jednat o papírově slabší zápas, ale Jablonec může překvapit.

HC Stadion Vrchlabí má za sebou náročnější zápas proti Táboru, kterému bohužel podlehl v prodloužení 3:4. Předtím ale dokázal Stadion získat devět bodů, postupně porazil Řisuty 3:7, poté Cheb, kde to byl rozdíl již pěti branek, a tři body získal také vítězstvím nad Hronovem, kde to ale bylo těsně 6:5. Aktuálně je Vrchlabí na šestém míst v tabulce, na kontě má 39 bodů.

Poslední zápasy
Vrchlabí - Tábor 3:4pp
Vrchlabí – Hronov 6:5
Vrchlabí – Cheb 7:2
Řisuty – Vrchlabí 3:7
Kobra Praha – Vrchlabí 3:1

Vlci z Jablonce jsou na tom o poznání hůře, v tabulce jim patří až 13. místo, zatím dokázali vybojovat pouze 19 bodů. V posledním zápase zvítězil Jablonec nad Klatovy, které udolal rozdílem tří branek 6:3. Předtím nestačil na Hronov, který zvítězil také o tři branky, ale celkem jich padlo 13. Proti Chebu už to byl zajímavější zápas, protože Jablonec padl až po samostatných nájezdech 1:0. Se Stadionem mají jablonečtí Vlci bohaté zkušenosti, takže středeční zápas určitě přinese zajímavé momenty.

Poslední zápasy

Vrchlabí: Tomáš Perička 3+9
Jablonec: Lukáš Abraham 3+10

Statistiky brankářů
Vrchlabí: Denis Vacek 3.28 prů. na záp.
Roman Krinwald 1.80 prů. na záp.
Jablonec: Tomáš Horák 4.85 prů. na záp.
Jakub Jelínek 4.19 prů. na záp.