HC Stadion Vrchlabí – Akce Týden hokeje se nám opět vydařila
Tiskové zprávy

Akce Týden hokeje se nám opět vydařila

27.11.2022
Lucie Horčičková

V neděli 27. listopadu 2022 se na našem vrchlabském zimním stadionu opět uskutečnila akce Pojď hrát hokej, kterou zajišťuje Český svaz ledního hokeje.
Akce se tentokrát zúčastnilo 38 dětí a my pevně věříme, že si toto hokejové dopoledne s námi užily a že se s většinou ještě uvidíme v naší školičce bruslení nebo přímo v přípravce.

Již po několikáté se na našem vrchlabském zimním stadionu uskutečnila akce Pojď hrát hokej, která je určena dětem ve věku 4 - 8 let.
Tato akce probíhá po celé České republice pod oficiálním názvem Týden hokeje.
Děti mají díky těmto akcím možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší.

Děti se zaregistrovaly, obdržely dárek v podobě hokejové láhve a vypůjčily si dresy, speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink pod vedením trenérů všech kategorií našeho klubu. Během celého dopoledne probíhala na ledě také ukázka minihokeje.

Program dnešního dopoledne měly děti jako vždy nabitý:
9:00 - 9:20 registrace
9:25 - 9:45 program na suchu (střelba na bránu, fotbal na minihřišti, házení na koš, světýlka blazepod, hra na babu), prezentace pro rodiče
9:45 - 10:00 oblékání dětí
10:00 - 10:40 program na ledě (překážková dráha, střelba na gólmana, hokej, zvířátka, sbírání balónků)
10:40 - 10:45 společné focení a ukončení akce

Komentář Tomáše Jirků:
„Další náborová akce Pojď hrát hokej se nám opět povedla. Poprvé v historii tato akce proběhla v listopadu, byli jsme tedy zvědaví, kolik dorazí dětí. Jsem moc rád, že k nám na stadion našlo cestu celkem 38 dětí, které se vyzkoušely, jaké to je být hokejistou. Pevně věřím, že několik dnešních účastníků dorazí i k nám do naší hokejové přípravky.”

Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz