HC Stadion Vrchlabí – Petr Hlaváč o postupu dorostu do nadstavby
Dorost

Petr Hlaváč o postupu dorostu do nadstavby

21.11.2022
Lucie Horčičková

V dorostenecké kategorii je náš tým spojený s trutnovským a hraje pod hlavičkou HC Krkonoše. V trojročníkové soutěži pro hráče narozené v letech 2006 , 2007 a 2008 náš tým v základní části regionální dorostenecké ligy prohrál pouze jednou a postoupil tak do nadstavby, kde bude bojovat ve skupině o postup do dorostenecké 1. ligy.
Hlavním trenérem této kategorie je Petr Hlaváč, který zároveň působí jako asistent u A-týmu. Petr si u kluků získal obrovský respekt a tým pod jeho vedením šlape jako hodinky.

Petře, jak probíhala základní část a jak těžké bylo vybojovat postup?
Základní část byla vydařená, obsadili jsme první místo a pouze jednou odešli ze zápasu bez bodů. Nicméně o postup se bojovalo do posledního kola.

Se kterými soupeři jste sváděli nejvyrovnanější souboje?
O postup jsme bojovali hlavně s Jabloncem a Benátkami, ale i další týmy, jako je Jičín nebo Česká Lípa, měly dobrou kvalitu.

Jak moc se těšíte na nadstavbu a co od ní očekáváte?
Do nadstavby se všichni těšíme a jsem zvědaví, jaké týmy nám nalosují. Cílem je postoupit do další fáze, ale bude to velmi těžké, protože dál jde jen vítěz skupiny.

Pokud se nepletu, tak je to pro Tebe první trenérská zkušenost s mládežnickým hokejem. Jaký je rozdíl vést A-tým a dorostence?
Rozdíl mezi A týmem a dorostem je velký, hlavně co se týká taktické vyzrálosti hráčů. Kluci se většinou teprve učí systému hry, taktice a odpovědnosti za své počínání na ledě a je potřeba na to brát ohled. Občas se musí zvednout hlas a hráče trochu nastartovat. Ale práce s dorostem mě velmi baví a doufám, že to baví i kluky se mnou.

Můžeš nám říci pár jmen, kteří se profilují jako tahouni celého týmu?
Nechci nikoho jmenovat, každý má v týmu svou roli a tu musí plnit. Někdo dává góly, někdo brání, někdo pouští hudbu atd. Když každý udělá svou práci dobře, budeme úspěšní. A to je stejné v jakékoliv kategorii. Dát své ego ve prospěch týmu.Útočník Jiří Jakubec:

Jak se ti v základní části hrálo? Čekal jsi, že se vám bude tolik dařit?
V základní části se mi hrálo velmi dobře. Měli jsme složenou silnou lajnu, ve které se nám podařilo dát hodně gólů a vyhověli jsme si. Celkově má náš tým, až do posledního hráče, vysokou kvalitu, máme dvě silné lajny složené z vrchlabských hráčů a jednu z trutnovských. Naše očekávání před sezónou byla nejvyšší, takže 1. místo se od nás očekávalo. Myslím si, že jsme si ho zasloužili, prohráli jsme pouze jeden těsný zápas doma s Benátkami.

Jak se těšíš na nadstavbu a jak myslíš, že se vašemu týmu bude dařit?
Na nadstavbu se těším hodně, naše cíle se nemění. Když postoupíme do ligy dorostu, měli bychom si příští rok zahrát, protože, dle předběžných informací, zůstaneme v nově vzniklé kategorii starší dorost. To je výzva, která nás velmi láká. Ze soupeřů známe pouze Jablonec, se kterým jsme odehráli dva vyrovnané zápasy. Kvalitu Poděbrad, Jaroměře a Letňan neznáme, ale věřím, že když odvedeme dobrý týmový výkon, máme na to je porazit.

Obránce Daniel Srnský:

Jak se ti v základní části hrálo? Čekal jsi, že se vám bude tolik dařit?
V základní částí to bylo super. Už od začátku jsem věděl, že máme fajn partu a že na to máme. Prvním místem ve skupině se nám to jen potvrdilo.

Jak se těšíš na nadstavbu a jak myslíš, že se vašemu týmu bude dařit?
Na nadstavbu se moc těším. Myslím si, že to bude v pohodě a doufám, že se nám bude dařit co nevíce.