HC Stadion Vrchlabí – A-tým doplní také odchovanci Šlaicher a Cerman
Rozhovory

A-tým doplní také odchovanci Šlaicher a Cerman

17.07.2022
Lucie Horčičková

Dalšími odchovanci, kteří budou v sezóně 2022/23 oblékat vrchlabský dres, jsou devatenáctiletí útočníci Radim Šlaicher a Albert Cerman.

Radim Šlaicher

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„Radim je ve Vrchlabí dlouhodobě vnímán jako velký místní talent, se kterým jsme již letos počítali pro trvalé zařazení do prvoligového A-týmu. Se seniorským hokejem již koketuje poslední 3 sezóny a letos by měl ukázat, že je kvalitním a hotovým hokejistou. Je to útočník s velkým potenciálem, který chceme i nadále rozvíjet.“

Do seniorské soutěže ve Vrchlabí jsi nakoukl již v sezóně 2019-20, kdy jsi za druholigový A-tým odehrál 10 zápasů a z toho sis připsal 3 góly a 2 asistence. Jak na tyto zápasy vzpomínáš?
Na tuto sezónu vzpomínám moc rád. Byla to moje první sezóna mezi dospělými a rovnou v týmu s hvězdami českého hokeje. Na první gól nikdy nezapomenu.

V loňské sezóně jsi kromě zápasů za juniorku HC Krkonoše nastoupil také za druholigový Hronov, kde sis v základní části připsal za 23 utkání 8 gólů a 9 asistencí. Jak bys zhodnotil své výkony v Hronově?
V loňské sezóně jsem byl asi 3x zraněný, takže jsem se musel vždy po měsíci vrátit a ty výkony nebyly vždy optimální. Na druhou stranu se mi bodově celkem dařilo, za což jsem byl rád.

Jaké jsou podle tebe největší rozdíly mezi juniorským a seniorským hokejem? Co je ti bližší?
Asi největší rozdíl je v tom, že v seniorském hokeji jsou hráči o dost zkušenější a nedají vám tolik prostoru na kotouči. Vše je rychlejší a tvrdší. Bližší mi je seniorský hokej, ale v juniorce mě bavila volnost v systému hry a velký ice time, který jsem dostával.

Jak se těšíš na tuto sezónu, kdy budeš opět oblékat dres vrchlabského A-týmu?
Na sezónu se těším každým dnem víc a víc. Nejvíc se těším na partu v kabině, která je složená hlavně z vrchlabských odchovanců a na domácí fanoušky, kteří mě baví.

S jakými ambicemi jdeš do nové sezóny? Čím si myslíš, že bys mohl být týmu prospěšný?
V sezóně chceme vyhrát co nejvíce utkání a vybojovat si nejlepší možné místo pro play-off. Baví mě hlavně útočit, takže doufám, že co nejvíce šancí využiju a týmu tak pomůžu.

Albert Cerman

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:
„Albert je, stejně jako Radim, rodák a odchovanec vrchlabského hokeje. Věkem je ještě junior, ale bude již plnohodnotně zařazen do A-týmu. Dostane v týmu roli, která bude odpovídat jeho věku a zkušenostem. Albert je výborný bruslař a slibujeme si od něho dravý styl s maximálním nasazením. Myslím, že pro něho bude tato sezóna obrovskou zkušeností.“

Svým věkem sice ještě spadáš do juniorky, ale v této sezóně už dostaneš prostor v A-týmu, se kterým už nějakou dobu trénuješ. Jak se na novou sezónu v seniorské soutěži těšíš?
Na novou sezónu se těším moc. Hlavně na tu partu, která bude v kabině a také na to, že si konečně pořádně splním sen zahrát si před vrchlabským publikem, které je to nejlepší, co znám.

Na začátku loňské sezóny sis zahrál za A-tým několik přípravných zápasů a mohl sis tak vyzkoušet, jaké to je hrát seniorský hokej a co to obnáší. Čím si tedy myslíš, že bys mohl být týmu letos prospěšný?
Seniorský hokej je oproti juniorce obrovský skok. Jsem tedy rád, že jsem minulý rok dostal šanci naskočit do přípravných utkání a mohl jsem si tak vyzkoušet profesionální úroveň. Prospěšný se pokusím být v čemkoliv, co po mně trenéři budou chtít. :-)

Jak se na novou sezónu nyní připravuješ, když máte celý červenec volno?
Na novou sezónu se připravuji podle individuálního programu, který nám na červenec trenéři poslali. Tento týden máme kemp s dětmi a chystám se ještě na rodinnou dovolenou. Potom už nám začne příprava na ledě.

V loňské sezóně jsi hrál za juniorku HC Krkonoše a poměrně se vám dařilo. Probojovali jste se až do nadstavbové skupiny. Jak hodnotíš tuto uplynulou sezónu?
Celá minulá sezóna se mi z individuálního hlediska hodnotí dost špatně. Hned na začátku sezóny, v posledním přípravném zápase za A-tým ve Dvoře Králové, jsem si nešťastně zlomil palec, takže jsem byl 3 měsíce mimo hru. Kluci v juniorce ale odváděli super práci a dotáhli náš tým až do nadstavby. Tam jsme už bohužel nevyhráli. Hrát za juniorku mě minulý rok velmi bavilo, měli jsme tam skvělou partu.

Kromě hokeje také hraješ golf a účastníš se různých turnajů. Jaký je zatím tvůj největší golfový úspěch?
Můj největší úspěch je každá hra, kdy porazím trenéra gólmanů Martina Abraháma. :-)