HC Stadion Vrchlabí – Spolupráce s Hronovem nám skvěle funguje
Tiskové zprávy

Spolupráce s Hronovem nám skvěle funguje

11.11.2021
Lucie Horčičková

Jak jsme již avizovali před sezónou, tak jsme se pro letošní rok rozhodli navázat spolupráci s druholigovým týmem z Hronova. Nyní vám přinášíme krátké shrnutí a názor představitelů obou klubů.

Za HC Hronov již nastoupilo 11 hráčů, kteří mají co dočinění s naším týmem. V brance Hronova se objevil Oliver Štěpánek (1 zápas) a Vojtěch Nečas (9 zápasů).
Zejména Vojta si zde udělal velice dobré jméno a svými stabilními výkony se prosadil na pozici brankářské jedničky.

V obranných řadách Hronova působí 2 hráči z našeho širšího kádru a to Jakub Kynčl (11 zápasů) a David Sýkora (12 zápasů).
Oba se prosadili do základního kádru a nyní je na nich, zda si svými výkony řeknou o lepší pozici v našem týmu. Naši trenéři jsou v úzkém kontaktu s trenérem Hronova Martinem Táborským a mají tak dobrý přehled o jejich výkonosti.

V útoku si připsali starty za Hronov hráči Radim Šlaicher (6 zápasů), Lukáš Kučera (4 zápasy), Filip Moník (1 zápas) a Samuel Duchan (13 zápasů).
Všichni tito kluci mají pro nás perspektivu a věříme, že se někdo dříve a někdo později může natrvalo usadit v našem kádru.

Za zmínku stojí ještě dvojice útočníků Adam Jirků (5 zápasů) a Martin Kozák (13 zápasů).
Adam Jirků je mladší bratr našeho trenéra A-týmu Tomáše a primárně působí v hradecké juniorce. Pokud mu to program dovolí, tak v Hronově začíná koketovat se seniorským hokejem.
Martin Kozák je zase trenérem naší juniorky a svůj volný čas vyplňuje jak jinak než hokejem ve druholigovém Hronově.

Komentář vrchlabského sportovního manažera Jiřího Jakubce:
„S Hronovem jsme si již před sezónou dohodli základní kostru fungování a jsem moc rád, že se nám ji daří dodržovat. Jak jsem již zmínil mnohokrát, takováto spolupráce mnohdy drhne a nikdy to není úplně jednoduché. Za náš klub jsem s dosavadním průběhem absolutně spokojený. Na začátku II. ligy jsme měli trochu strach, aby kádr Hronova byl dostatečně konkurenceschopný, ale nakonec si vše celkem sedlo a jsem moc rád, že se našemu partnerskému týmu ve II. lize daří. Hronov dokázal uhrát velice zajímavé výsledky a o body obral i velké favority skupiny jako jsou Letňany nebo Dvůr Králové. Aktuálně jsou s 20 body na pátém místě tabulky a mají pouze dvoubodovou ztrátu na čtvrtou pozici zajišťující play-off. Kluci, kteří od nás do Hronova chodí, nedostávají nic zadarmo. Svoji pozici si v týmu musí vybojovat a udržet jen a pouze svými výkony. Všichni jmenovaní jsou s našim A-týmem v tréninkovém procesu a mají možnost trénovat na vysoké profesionální úrovni. Nechci zde hodnotit jednotlivé hráče, ale obecně si myslím, že všichni kluci, kteří od nás do Hronova jezdí, mají týmového ducha a jedou především pomoci Hronovu k vítězství. Všem pravidelně zdůrazňujeme, že je to jediná cesta, jak se dostat i do našeho A-týmu.
Za samostatnou zmínku stojí výkony Vojtěcha Nečase v brance, který přes svůj mladý věk a loňskou zápasovou absenci, podává nadstandardní a stabilní výkony.
Uvidíme, jak se bude vše dál v sezóně vyvíjet, ale je pravděpodobné, že spolupráci s Hronovem využijeme i pro některé další hráče, kteří u nás nemají tak velké herní vytížení. Nahrává nám k tomu náš zápasový program, kde máme reprezentační přestávky a také například odhlášení Kadaně ze soutěže, kdy přijdeme o 2 zápasy.“

Komentář hronovského manažera Luďka Exnera:
„Před letošní sezónou jsme zahájili spolupráci s prvoligovým HC Stadionem Vrchlabí. Musím spolupráci pro náš klub zhodnotit jako velmi přínosnou. Posily z Vrchlabí, které nastupují za náš tým, jsou velmi důležitou součástí našeho dosavadního, z mého pohledu, úspěšného působení v letošním ročníku druhé hokejové ligy. Nechci zmiňovat jména hráčů, protože všichni kluci na ledě odvádějí to, co se od nich očekává, přesto chci uvést Vojtu Nečase, který předvádí výborné výkony.
Spolupráce, jako taková, je na velmi vysoké úrovni. Co se týká komunikace mezi kluby, jsem velmi spokojen s tím, jak se to nastavilo. Také musím zmínit, že kluci přijíždějící z Vrchlabí výborně zapadli do týmu a vytvořila se výborná parta.“

Radim Šlaicher:
Jak bys zhodnotil své dosavadní působení v Hronově?
Své působení v Hronově hodnotím pozitivně. Kvůli zranění jsem stihl pouze 6 zápasů a 5 z nich jsme vyhráli. Osobně se mi zatím daří, takže jsem spokojený.

Můžeš porovnat juniorský a seniorský hokej? K čemu máš blíž?
Rozdíl mezi seniorským a juniorským hokejem je hlavně v tom, že v seniorském hokeji je to více svázané takticky, ale postupně si na to zvykám. Asi nemůžu říct, k čemu mám blíž, jelikož v juniorce mám spoustu kamarádů, se kterými hraju už od začátku a v Hronově mě baví ten dospělácký hokej.

Jakub Kynčl:
Jak vnímáš svoje působení v Hronově?
Za šanci v Hronově jsem rád a doufám, že se díky tomu postupně propracuju do základního kádru vrchlabského A-týmu. Samozřejmě se v Hronově snažím hrát na 100% a být týmu užitečný.

Již jsi naskočil i v Chance lize, můžeš popsat rozdíl mezi soutěžemi?
Rozdíl je opravdu velký. Chance liga je už přece jen profesionální soutěž, takže se to těžko srovnává. Hra je rychlejší a tvrdší.


Foto: HC Wikov Hronov