HC Stadion Vrchlabí – Akce Týden hokeje se nám opět vydařila
Mládež

Akce Týden hokeje se nám opět vydařila

26.09.2021
Lucie Horčičková

V neděli 26. září 2021 se na našem vrchlabském zimním stadionu opět uskutečnila akce Pojď hrát hokej, kterou zajišťuje Český svaz ledního hokeje.
Letošní akce se zúčastnilo 35 dětí a my pevně věříme, že si toto hokejové dopoledne s námi užily a že se s většinou ještě uvidíme v naší školičce bruslení nebo přímo v přípravce.

Již po několikáté se na našem vrchlabském zimním stadionu uskutečnila akce Pojď hrát hokej, která je určena dětem ve věku 4 - 8 let.
Tato akce probíhá po celé České republice pod oficiálním názvem Týden hokeje.
Děti mají díky těmto akcím možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší.

Děti se zaregistrovaly, obdržely drobné dárky a vypůjčily si dresy, speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink.

Dětem se věnovali trenéři všech kategorií našeho hokejového klubu.

Program dnešního dopoledne měly děti jako vždy nabitý:
10:00 - 10:25 registrace

10:25 - 10:45 prezentace pro rodiče
Během registrace a prezentace pro rodiče jsme měli připravený pro děti program na suchu, a to střelbu na branku, fotbal, či basketbal na minihřišti, případně si děti vyzkoušely, jak se hokejisti rozcvičují před tréninkem.
Prezentaci pro rodiče připravil Mgr. Tomáš Jirků. Rodiče se dozvěděli více o tomto projektu a také měli možnost zeptat se na jakékoli dotazy ohledně hokeje.

10:45 - 11:00 oblékání dětí

11:00 - 11:45 program na ledě
Tuto část tvořily čtyři stanoviště: pohybové hry (mrazík, na babu), sbírání míčků, střelba na brankáře, střelba na cíl do malých branek.

11:45 společné focení a ukončení akce

Komentář Tomáše Jirků:
Celé dnešní dopoledne výborně moderoval p. Josef Chvalina a nádherné fotky nám pořídil p. Anton Martinec - za to jim patří veliký dík. V průběhu celé akce Pojď hrát hokej bylo na stadionu přítomno celkem 10 trenérů + 8 pomocníků tak, abychom se mohli věnovat všem příchozím dětem. Dětí k nám dorazilo celkem 35, takovou účast jsme v této době ohledně onemocnění Covid- 19, určitě nečekali. Jsme za to velmi rádi a věříme, že většina z příchozích dětí se zapojí do naší hokejové přípravky. Na druhou stranu jsme byli na tuto akci skvěle připravení a vše jsme s noblesou zvládli.

Pro více informací klikněte zde

Fotogalerie zde