HC Stadion Vrchlabí – Zhodnocení přípravného období naší mládeže
Mládež

Zhodnocení přípravného období naší mládeže

13.09.2021
Lucie Horčičková

Šéftrenér mládeže Tomáš Jirků přináší zhodnocení přípravného období naší mládeže, v rámci něhož se uskutečnily např. hokejové kempy nebo soustředění na Liščí farmě.

Letní příprava (duben, květen, červen)
Loňská hokejová sezóna 2020/2021 byla pro naše mládežnické týmy, stejně jako pro drtivou většinu mládežnických sportů v ČR, kvůli opatřením v souvislosti s pandemií COVID-19 velice významně omezena a spíše lze konstatovat zrušena. I proto jsme letošní přípravnou/letní hokejovou sezónu 2021/2022 pro naši mládež zahájili netradičně již začátkem dubna. V rámci toho jsme absolvovali i tradiční výstup na Žalý. Účastnilo se jí okolo 150 vrchlabských hráčů. Všechny naše mládežnické kategorie využívaly k tréninkovému procesu in-line plochu na našem zimním stadionu, fotbalový stadion ve Vejsplachách a sportovní areál manželů Zátopkových. I přesto, že letní příprava byla o jeden měsíc delší, byla účast na trénincích vysoká a s celou letní přípravou u všech kategorií panovala spokojenost.

Realizační týmy
Přípravka

Hlavní trenér: Tomáš Jirků
Asistenti trenéra: Michal Brandejs, Ondřej Chrtek, Roman Pistulka a Jan Kynčl

3. + 4. třída
Hlavní trenér: David Chalupa
Asistenti trenéra: Jakub Moník, Ondřej Polák, Jakub Soukup, Jiří Hartman a Jan Pacholík

5. třída
Hlavní trenér: Patrik Urban
Asistenti trenéra: Radim Šlaicher, Jan Muller a Jan Munzar

Mladší žáci
Hlavní trenér: Martin Kozák
Asistenti trenéra: Jan Žďára, Petr Srnský a Filip Moník

Starší žáci
Hlavní trenér: Martin Kozák
Asistenti trenéra: Tomáš Kynčl, Tomáš Cerman a Daniel Srnský

Dorost + junioři
Hlavní trenér: Michal Pšurný
Asistenti trenéra: Radek Svoboda, Michal Oborník, Vladimír Kamenický

Brankáři
Hlavní trenér: Martin Abrahám
Asistenti trenéra: Jakub Soukup, Ondřej Holubec

Jak je z výše uvedeného seznamu patrné, posílili jsme náš trenérský tým o Martina Kozáka, který jako hráč prošel našimi mládežnickými týmy. Martin má i přes svůj poměrně mladý věk (26) nemalé zkušenosti s trénováním dětí a je tak pro nás významnou posilou.
Naopak pro letošní sezónu jsme se bohužel museli rozloučit s Karolínou Erbanovou, která ještě rozvíjí svou hokejovou kariéru a odešla hrát do švédské hokejové ligy. Její zkušenosti nám sice budou chybět, ale přejeme ji hodně zdaru.

Přípravné období (červenec + srpen)
I s touto přípravou, která představuje především tréninky na ledě, jsme vzhledem k loňskému omezení netradičně začali dříve a to již 19.7. Pro velký zájem ze stran dětí i rodičů jsme se rozhodli uspořádat dokonce osm hokejových kempů pro všechny věkové kategorie.
Kempy byly obvykle třídenní a pro všechny účastníky to byla velice kvalitní a intenzívní příprava na hokejovou sezónu. První kemp začínal 19.7. a poslední končil 11.8. Celkem našimi kempy prošlo 158 dětí ve věkovém rozmezí 4 roky až 18 let.

Pro letošní rok jsme se rozhodli zvolit jiný model pro pořádání soustředění. Dříve jsme ho organizovali pro všechny kategorie najednou a to se při trvalém nárůstu našich členů jevilo jako organizačně a logisticky velice náročné. Proto jsme zvolili variantu dvou soustředění, kdy v termínu 19.8. - 22.8. se ho účastnili žákovské kategorie a dorost s juniorkou s účastí 65 dětí. V termínu od 26.8. - 29.8. následovalo soustředění pro přípravku a 3., 4. a 5. třídu s účastí 70 dětí.
Obě letní soustředění proběhla na Liščí Farmě, kde jsme měli zařízené ubytování společně se stravou a k dispozici jsme měli také všechna sportoviště.

Tréninkový program se ustálí v září současně se začátkem školní docházky, kdy začnou hrát svá mistrovská utkání postupně dorost, junioři, mladší a starší žáci.
Od října budou hrát pravidelně také naši nejmenší hokejisté, kteří mají mistrovská utkání organizována formou malých turnajů. Konkrétně to jsou kategorie 2. třída (ročník 2014 a mladší), 3. třída (ročník 2013), 4. třída (ročník 2012) a 5. třída (ročník 2011). Ve všech těchto kategoriích jsme přihlásili 2 - 3 týmy, jelikož máme velký počet dětí v jednotlivých ročnících a chceme, aby si všechny děti zahrály.

I pro letošní sezónu máme pro děti a rodiče připravené nadrámcové aktivity jako např. speciální tréninky zaměřené na bruslení, core tréninky, OPEN ICE a další možnosti k hokejovému růstu našich mládežníků.

Nejvíce ze všeho si všichni společně přejeme, aby se děti mohly plnohodnotně hýbat a rozvíjet bez dalších omezení.

Fotky z kempů najdete na našem Facebooku či Instagramu a fotky ze soustředění na webu ve Fotogalerii ZDE