HC Stadion Vrchlabí – Vrchlabští odchovanci v A-týmu
A Team

Vrchlabští odchovanci v A-týmu

08.05.2021
Lucie Horčičková

Dalšími hráči, kteří se objeví na soupisce A-týmu pro sezonu 2021/22 jsou vrchlabští odchovanci Ondřej Chrtek, Tomáš Kynčl, Filip Moník a Jakub Kynčl, který bude členem širšího kádru.
Naopak v letošní sezoně už neuvidíme na ledě Jakuba Moníka, který se rozhodl svou hokejovou kariéru na tuto sezonu přerušit.

Dalším hráčem, kterého v nadcházející sezoně nebudeme ve vrchlabském dresu vídat, je dvaadvacetiletý obránce Jakub Moník, který za vrchlabský A-tým nastoupil poprvé již v play-off v sezoně 2016-2017. Následující sezonu odehrál ještě v hradecké juniorce, kde působil od mladšího dorostu, a k tomu naskočil do 7 utkání za Vrchlabí. Od sezony 2018-2019 působil už pouze ve Vrchlabí a v uplynulé sezoně odehrál 4 utkání za Novou Paku.

„Na začátek bych chtěl uvést, že s hokejem nekončím. Spíš ho jen přerušuji, protože hrát za Vrchlabí a za spolupracující druholigový tým, by bylo dost časově náročné. Chci se trochu více věnovat pracovní kariéře, také z tohoto důvodu jsem odmítl nabídku na další sezonu. Tak jako tak se chci co nejlépe připravit na příští sezónu, abych nebyl bek “do počtu”. Co se týče trénování dětí - to jsem rád, že v tom mohu pokračovat a pomoci s jejich rozvojem. Tímto chci poděkovat HC Stadionu za umožnění zahrát si ve skvělé, ještě druholigové postupové sestavě i v loňské prvoligové, jedinečným fanouškům a snad se budeme třeba příští sezónu dále setkávat,“ říká Jakub.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
„S Kubou jsme na nadcházející sezonu počítali, ale nakonec se rozhodl, že už upřednostní osobní život a nějaké zaměstnání, což respektujeme a přejeme mu hodně štěstí.“

V A-týmu bude naopak pokračovat dvaadvacetiletý útočník Ondřej Chrtek, který činil své první hokejové krůčky ve Vrchlabí. Od mladšího dorostu už však oblékal dres libereckých Bílých Tygrů a později nastupoval za prvoligové Benátky. Na loňskou sezonu se vrátil do Vrchlabí, aby zde posílil A-tým.

Během základní části nasbíral 13 bodů (8 + 5) a v play-off si připsal jeden gól.

„Na nadcházející sezónu se hodně těším! Doufám, že se konečně budou moct vrátit na stadiony diváci, protože především kvůli nim, se to hraje. Myslím si, že liga se díky sestupům zase o kousíček zvedne, ale věřím že budeme předvádět minimálně stejné výkony jako v loňské sezoně. Utvoříme skvělou partu a budeme se rvát za Vrchlabí,“ říká Ondřej.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
„Ondřej je vrchlabský odchovanec, který by měl mít i pro příští sezonu místo v základní sestavě. Je to kluk s velkým potenciálem, od kterého si ještě slibujeme další hokejový rozvoj.“

Dalším odchovancem, který bude i nadále oblékat vrchlabský dres je třiadvacetiletý Tomáš Kynčl. Od mladšího dorostu působil v Hradci Králové a na sezonu 2018-2019 se vrátil zpět do Vrchlabí, kde nastoupil do 15 utkání za druholigový A-tým a do 20 utkání za HC Trutnov. Následující sezonu odehrál ve vrchlabském dresu a po postupu do první ligy nastoupil za Vrchlabí do 6 utkání v základní části, dále k 4 utkáním za druholigovou Novou Paku a následně odehrál celé play-off, během kterého předvedl skvělé výkony a zajistil si tak smlouvu na další sezonu.

„Těším se na nový realizační tým, který by za mě mohl výborně fungovat a samozřejmě na celou sezonu také. Budeme bojovat o každý bod a věřím, že dojdeme až do play-off,“ říká Tomáš.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
„Za mě je Tomáš hráč, který byl poslední dva roky hodně na rozhraní sestavy, ale nakonec, díky nějakým zraněním a odchodům hráčů do Pardubic na konci loňské sezony, dostal prostor a rozhodně si svými skvělými výkony řekl o místo v základní sestavě. V příští sezoně by se měl Tomáš posunout v sestavě určitě směrem nahoru a počítáme s ním i dál.“

V A-týmu bude pokračovat i dvaadvacetiletý útočník Filip Moník, který má za sebou stejné hokejové začátky jako jeho bratr Jakub. S hokejem začal v rodném Vrchlabí a pokračoval od mladšího dorostu v Hradci Králové. Za Vrchlabí nastupuje od sezony 2017-2018, kdy působil ještě v hradecké juniorce.

„Na nadcházející sezónu se těším! Máme nad sebou nový trenérský tým se spoustou zkušeností, takže to určitě bude zajímavá a doufám, že pro mě přínosná sezona,“ říká Filip.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
„Filip je v podstatě to samé jako Tomáš. V loňské sezoně byl taky na rozhraní sestavy, ale ukázal, že se v první lize neztratí a pokračuje prostě dál. Také by měl dostat větší prostor než loni. “

Členem širšího kádru bude pro tuto sezonu i dvacetiletý obránce Jakub Kynčl, který, stejně jako jeho bratr Tomáš, začínal s hokejem ve Vrchlabí a pokračoval v Hradci Králové. V sezoně 2018-2019 nastoupil jako junior k jednomu utkání za druholigový Trutnov, ve kterém strávil i následující sezonu. V loňské sezoně měl působit v druholigovém klubu BK Nová Paka, za kterou stihl odehrát pouze 4 utkání.

„Tak na sezonu se určitě moc těším. Teď nás čeká, pro mě osobně, ta nejhorší část sezóny, a to suchá příprava. To k hokeji ale patří, takže to musíme zvládnout. Máme skvělou partu a sezona snad už bude i s publikem, takže se všichni moc těšíme,“ říká Jakub.

Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu:
„Kuba je kluk, který po příchodu z juniorky strávil pár roků v II. lize a u nás bude členem širšího kádru. Letos by měl být na rozhraní II. a I. ligy. Dostane u nás pár šancí a má možnost na sobě zapracovat, aby se dostal výš a mohl tady jednou hrát. V loňské sezoně měl působit v partnerské Nové Pace, kde se sice neodehrál tolik utkání, ale výkony, které předvedl, byly výborné a i trenér Petr Hlaváč byl velmi spokojený.“