HC Stadion Vrchlabí – Pokračovat bude i duo Urban – Mrňa
A Team

Pokračovat bude i duo Urban – Mrňa

05.05.2021
Lucie Horčičková

Dalšími hráči, kteří budou ve Vrchlabí pokračovat i v nadcházející sezoně jsou útočníci Patrik Urban a Pavel Mrňa.

Patrik Urban je sedmadvacetiletý útočník, který prošel v Liberci všemi mládežnickými kategoriemi a nastoupil i do čtyř extraligových utkání.
V dresu Vrchlabí nastupuje od sezony 2012/2013 a je tak momentálně v kabině služebně nejstarším hráčem Stadionu.

V loňské sezoně byl Patrik jedním z nejviditelnějších hráčů našeho A-týmu. V základní části nasbíral celkem 33 bodů (10 gólů + 23 asistencí) a skončil tak na 15. místě v kanadském bodování Chance ligy.
V play-off získal z 6 utkání 5 bodů (2 + 3).

„Jsem moc rád, že budu i nadále oblékat dres Stadionu Vrchlabí. Těším se na nový realizační tým, který vypadá velmi zajímavě. Doufám, že v nadcházející sezoně budou moci na stadion naši výborní fanoušci a předvedeme jim dobrý hokej,“ říká Patrik Urban.

Pavel Mrňa je dvaatřicetiletý útočník, který se svou hokejovou kariérou začínal v mládežnických kategoriích na pražské Spartě, kde si později zahrál i za extraligový A-tým.
Působil také v extraligové Plzni, zahrál si WSM ligu, včetně baráže o extraligu, za Jihlavu, dále v prvoligových klubech HC Berounští Medvědi a HC Stadion Litoměřice a v druholigových Benátkách nad Jizerou, Jablonci nad Nisou, Nymburce nebo Roudnici nad Labem.

Od sezony 2015-2016 nastupuje za vrchlabský A-tým a v sezoně 2019-2020 nastoupil ještě k 8 utkání za prvoligový HOKEJ Ústí nad Labem s.r.o.

V základní části loňské sezony Pavel nasbíral 21 bodů (12 + 9) a v play-off, stejně jako Patrik, 5 bodů (4 + 1).

„Jsem velice rád, že o mě mělo Vrchlabí zájem i na příští sezonu. Jsem tu velmi spokojený, máme super podmínky, zázemí a všichni lidi okolo, co se o nás starají, jsou taky super. Na novou sezonu se těším, jako každý rok. Máme nové trenéry, ale většinu jich znám, takže se těším a věřím, že to bude dobré. Doufám, že letos zopakujeme minimálně stejný úspěch, jaký byl v loňské sezoně,“ říká Pavel Mrňa.