HC Stadion Vrchlabí – Gólmanskou jedničkou bude opět Jakub Soukup
A Team

Gólmanskou jedničkou bude opět Jakub Soukup

04.05.2021
Lucie Horčičková

Ve vrchlabském A-týmu zůstává i nadále osvědčený gólman Jakub Soukup. Jeho novou rolí pro nacházející sezonu bude pozice trojky v našem partnerském klubu HC Dynamo Pardubice.

Jakub Soukup je šestadvacetiletý gólman pocházející z Litvínova. Ve Vrchlabí má za sebou tři sezony a jistě ho už každý vrchlabský fanoušek, díky jeho skvělým výkonům v bráně, dobře zná.

V uplynulé sezoně patřil mezi TOP 10 brankářů Chance ligy s úspěšností 91.08 %. Na svém kontě měl 13 výher z 22 odchytaných utkání a celkem 592 zásahů.

Narozdíl od minulé sezony, nemá Jakub podepsané střídavé starty do Litvínova, proto bude v nadcházející sezoně působit zároveň i jako trojka v pardubickém klubu HC Dynamo. Proto i letní přípravu absolvuje v Pardubicích a k našemu A-týmu se přidá až na tréninky na ledě.

„Na novou sezonu se moc těším. V pondělí nám odstartovala “nepopulární” letní příprava, mně osobně v Pardubicích. Po minulé úspěšné sezoně na nás budou určitě větší nároky, abychom takovou sezonu alespoň zopakovali. Takže je potřeba se v této fázi co nejlépe fyzicky připravit,“ říká Jakub Soukup.

„Na práci s Jakubem se moc těším! Cítím, že se může ještě zlepšovat a velmi se mi líbí jeho profesionální přístup ke společné práci,“ říká trenér gólmanů Vladimír Kamenický.