HC Stadion Vrchlabí – Odjíždíme s jediným cílem, a to získat další dva body, říká Jan Oliva
Ohlasy k zápasu

Odjíždíme s jediným cílem, a to získat další dva body, říká Jan Oliva

22.03.2021
Lucie Horčičková

Dalším hráčem, který zhodnotil domácí utkání se Vsetínem, je obránce Jan Oliva.

Máme za sebou oba domácí zápasy. Jak bys je zhodnotil?
První zápas jsme začali velmi dobře, po první třetině jsme vedli 2:0, chodili jsme před branku a plnili jsme to, co jsme si řekli, potom přišel z naší strany drobný výpadek, soupeř srovnal a utkání jsme nakonec skvěle zvládli v prodloužení.
Druhý zápas byl určitě poznamenán velkým množstvím vyloučení, prohráli jsme ho 0:2. Dál bych zápas víc neřešil, musíme se teď soustředit na další utkání a zvládnout je.

Druhé utkání bylo hodně vyhrocené. Celkem v zápase padlo 27 trestů. (89 trestných minut). Jak si to vysvětlujete?
Tak hraje se play off, ty zápasy mají být vyhrocené. Bylo tam hodně emocí, které jsme měli zvládnout lépe, to se ale lehce říká. Kdo viděl dění na ledě, tak tohle určitě pochopí.

Myslíš si tedy, že o osudu druhého utkání rozhodla Vaše špatná disciplína?
Nemyslím si, že by to rozhodla naše špatná disciplína. Na vyloučení to bylo 14:13, ovšem některé naše fauly jsem já osobně nezaregistroval. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, musíme se s tím srovnat a hrát to, co máme. Trochu se nám možná vytratil tlak před bránou soupeře. Tuto sérii ovšem rozhodují zatím maličkosti. Vsetín dal první gól a pak už to odehrál tak, jak to odehrál.

Jak se tobě osobně hraje v play off při takhle vyhrocených utkáních?
Zápasy v play off mě vyhovují, je to zas něco jiného než základní část, baví mě to. Neustále se tam něco děje, jsou tam časté provokace, což mě udržujeme v zápase. Už se těším na další utkání v úterý.

Čekají vás teď dva zápasy ve Vsetíně. Jak se připravujete?
Ráno jsme měli ještě trénink, do Vsetína odjíždíme už dnes, abychom nemuseli cestovat v den zápasu.
Odjíždíme s jediným cílem, a to získat další dva body. Všichni víme, že to nebude vůbec lehké, ale uděláme vše proto, abychom oba zápasy zvládli. Určitě se bude na co dívat.